Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Poezi dashurie. Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Poezi dashurie. Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Poezi dashurie. Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Poezi dashurie. Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Poezi dashurie. Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Poezi dashurie. Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Poezi dashurie. Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Poezi dashurie. Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
Poezi dashurie. I_vote_lcap17%Poezi dashurie. I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
Poezi dashurie. I_vote_lcap29%Poezi dashurie. I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
Poezi dashurie. I_vote_lcap31%Poezi dashurie. I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
Poezi dashurie. I_vote_lcap23%Poezi dashurie. I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
Poezi dashurie. I_vote_lcapPoezi dashurie. I_voting_barPoezi dashurie. I_vote_rcap 
hot_spicy
Poezi dashurie. I_vote_lcapPoezi dashurie. I_voting_barPoezi dashurie. I_vote_rcap 
Darkangel
Poezi dashurie. I_vote_lcapPoezi dashurie. I_voting_barPoezi dashurie. I_vote_rcap 
angel boy
Poezi dashurie. I_vote_lcapPoezi dashurie. I_voting_barPoezi dashurie. I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
Poezi dashurie. I_vote_lcapPoezi dashurie. I_voting_barPoezi dashurie. I_vote_rcap 
Child In Time
Poezi dashurie. I_vote_lcapPoezi dashurie. I_voting_barPoezi dashurie. I_vote_rcap 
Blue Paradise
Poezi dashurie. I_vote_lcapPoezi dashurie. I_voting_barPoezi dashurie. I_vote_rcap 
Child Of Darkness
Poezi dashurie. I_vote_lcapPoezi dashurie. I_voting_barPoezi dashurie. I_vote_rcap 
rapper_girl
Poezi dashurie. I_vote_lcapPoezi dashurie. I_voting_barPoezi dashurie. I_vote_rcap 
Mars
Poezi dashurie. I_vote_lcapPoezi dashurie. I_voting_barPoezi dashurie. I_vote_rcap 
Keywords
dashuri fate Njerez shoqeria
January 2022
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 Poezi dashurie.

Shko poshtė 
+19
doni
Lacuna_Coil
kitty
elbasanlli-puro
the doctor 2000
hot_spicy
aurel_m131
odise
dj jero
Realkatil
Blue Paradise
RioT
ana
vdekja_eshte_mundesia
fefe_
Assy
Enny-Art
Darkangel
Soldier Of Fortune
23 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
Soldier Of Fortune


Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 30
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 2:56 pm

Shkruani ndonje poezi dashurie.

_________________
Poezi dashurie. Img1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://ibinet27.hi5.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 3:05 pm

Perse me kujton,
tek mendja jote jam gjithmone?
Perse, perderisa je shume larg,
deshiron te me kesh prane?

Perse vendose qe te ikje dhe
si nje send te pavlershem me braktise,
e tani kerkon te jemi si me pare.

Gjithmone me thua, te mos ndryshohem,
te jem ai qe isha me pare, po ca kujton
se une jam, nje robot pa ndjenja e pa gjak?

Jam dhe une si gjithe te tjeret, nje njeri
i parendesishem, qe ti e hodhe si nje leter,
si te mos isha i leverdisshem.

Ti as falje s'meriton, se ke bere shume gabime,
por prape pretendon qe une mos te ndryshoj,
si skllavi yt gjithmone do jetoj?

Lamtumire po te them, me mos eja ne kete vend,
sepse sjell rrezik dhe mekat,te lutem me mos me bezdis,
por me le rehat.

Mjaft te durova, ty dhe lojrat e tua, ti je dinake,
dhe njekohesisht shume e zgjuar, i ben veprimet me
paramendim, cdo hap i yti e ka nje synim,
ndersa une qendroj i heshtur, naiv dhe i shkrete,
por tani nuk jam ai qe isha, e ke kuptuar dhe vete.

Nje parandjenje te flet per ndryshimin tim dhe
ti perpiqesh te me lajmerosh, por dije e dashur,
se tani eshte shume vone, jemi shume te vegjel
ne kete bote, pra po te them LAMTUMIRE,
se MIRUPAFSHIM s'te them dot!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 3:06 pm

Shko se dikush tjeter po te pret
Shko se nje zemer tjeter te therret
Shko e me le vetem te vuaj ...
Shko sepse Zoti keshtu e paska shkruar
Shko e me le vetem te qaj
Shko sepse ti nuk ke faj ...
Shko e buzeqeshi dikuj tjeter
Une do te rri ketu te digjem e te tretem
Shko se e tille eshte kjo bote
Shko e mos derdh asnje lot...
Shko e prape me duaj
Shko por lamtumire mos me thuaj ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 3:06 pm

Perseri ne vetmi
Per ty i shkrova gjithe keto poezi
Sepse mendja tek ty me rri
Sa here emrin tend une kujtoj
Nje buzeqeshje e dhuroj

Asnje nate gjumi nuk me ze
Mendoj perse jam e tille
Perse nuk mundem te fle
Arsyea eshte nuk te kam thene
"Naten e mire"

Une cdo nate peshperis
Naten e mire shpirt
Gjume te embel
Zoti te bekofte
Edhe ne mengjes te gezuar te te zgjofte

Drita e diellit kur shkelqen
Dashurine time per ty e perciell
Por tani as vete se di
Ne c'menyre te sillem me ty

Fjalet e tua
Nuk i dua
Sepse ato
Nuk jane per mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 3:07 pm

Sa t'kam dashur, s'me besoje
Ti dashnine s'ma vlersoje
Sot me lutesh e pendohesh
Te kam xhan dhe te dua
Veē me ty du me jetua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
Enny-Art


Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 29
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 3:07 pm

une e adhuroj letersine,dhe e kam marre seriozisht,pra edhe shkruaj.spara me pelqen ti shkruaj ne internet,por do e shkruaj nje ketu per forumin e ri!!!

"SONTE QIELLI SME JEP VEGIME,
NGJAN SI LETER E ZEZE PA JETE,
SA QE PA MUNDIM MUND TA KEPUS..
TA PALOS E TA MBAJ NE XHEP...

SONTE AS HENA SME SHEH SI BINJAKE,
ESHTE GATI PER TE QENE E PLOTE,
JAM UNE AJO QE NDIHEM GJYSMAKE...
SONTE..KU LARG MEJE TI YJET NUMERON...

SONTE DICKA MES PEMEVE KERCITI,
SISHTE KENGA E NDONJE SHPENDI MBREMJESOR,
ISHTE DICKA E THELL SA SHPIRIT,
SONTE...KTE NATE QE TI MUNGON...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 3:08 pm

Here pas here ti leshoja syte
se ne zemren time kishte lindur nje dashturi e re,
nje dashurin e re kishte berthamosur si nje fryt,
sic po rritej sa here qe ishe afer,
sic po te dashuroj hala dhe nga largesia,
nga ky siklet jam bere si femija,
Si nje femije qe e do gjith boten per vete
une pa ty jam si nje e shkrete.
Hajde pra dhe me rri afer,
hajde tani mos mu largo,
se nje pasion si ky se gjen kudo.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
Enny-Art


Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 29
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 3:09 pm

O DARK ANGEL kush e ka shkruar kte poezin e fundit?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 3:12 pm

eshte nje goc se besoj se do ta njohesh te tiranalive
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
Enny-Art


Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 29
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 3:14 pm

ahaaaa....ok
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
Soldier Of Fortune


Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 30
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 3:22 pm

Enny-Art shkruajti:
une e adhuroj letersine,dhe e kam marre seriozisht,pra edhe shkruaj.spara me pelqen ti shkruaj ne internet,por do e shkruaj nje ketu per forumin e ri!!!

"SONTE QIELLI SME JEP VEGIME,
NGJAN SI LETER E ZEZE PA JETE,
SA QE PA MUNDIM MUND TA KEPUS..
TA PALOS E TA MBAJ NE XHEP...

SONTE AS HENA SME SHEH SI BINJAKE,
ESHTE GATI PER TE QENE E PLOTE,
JAM UNE AJO QE NDIHEM GJYSMAKE...
SONTE..KU LARG MEJE TI YJET NUMERON...

SONTE DICKA MES PEMEVE KERCITI,
SISHTE KENGA E NDONJE SHPENDI MBREMJESOR,
ISHTE DICKA E THELL SA SHPIRIT,
SONTE...KTE NATE QE TI MUNGON...

Nese jane te gjitha te ketij niveli, ben mire te mos i shperndash, por mblidhi, mbaji aty, dhe nese nje dite ke mundesine botoji ne nje liber.

_________________
Poezi dashurie. Img1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://ibinet27.hi5.com
Assy
Adoleshent
Adoleshent
Assy


Female
Numri i postimeve : 51
Mosha : 29
Vendndodhja : Hene
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 5:43 pm

Soldier Of Fortune shkruajti:
Enny-Art shkruajti:
une e adhuroj letersine,dhe e kam marre seriozisht,pra edhe shkruaj.spara me pelqen ti shkruaj ne internet,por do e shkruaj nje ketu per forumin e ri!!!

"SONTE QIELLI SME JEP VEGIME,
NGJAN SI LETER E ZEZE PA JETE,
SA QE PA MUNDIM MUND TA KEPUS..
TA PALOS E TA MBAJ NE XHEP...

SONTE AS HENA SME SHEH SI BINJAKE,
ESHTE GATI PER TE QENE E PLOTE,
JAM UNE AJO QE NDIHEM GJYSMAKE...
SONTE..KU LARG MEJE TI YJET NUMERON...

SONTE DICKA MES PEMEVE KERCITI,
SISHTE KENGA E NDONJE SHPENDI MBREMJESOR,
ISHTE DICKA E THELL SA SHPIRIT,
SONTE...KTE NATE QE TI MUNGON...

Nese jane te gjitha te ketij niveli, ben mire te mos i shperndash, por mblidhi, mbaji aty, dhe nese nje dite ke mundesine botoji ne nje liber.

Ta siguroj une qe nuk jane te gjitha te ketij niveli....jane shuuuuuume me lart!!! Nese vetem nje dite mban ne duar nje nga 3 a 4 blloqet e mbushura plot te Ennyt te nesermen do zgjohesh i tjetersuar....Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
fefe_


Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 30
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 5:56 pm

ja 2 texte te enit jan ber dhe kenge haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Fri Jul 25, 2008 7:48 pm

Nė gjum kur tė bish
derėn mos e mbyll,
vi e t'puthi un
pėr naten e mir

Nė krevat kur tė jesh
dhe te shkon mendja pėr mua
atėher shko nė skaj
dhe lė vend pėr mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Fri Jul 25, 2008 7:49 pm

Kur tė dashurosh dikė mos e dashuro ashtu sic tė dashurova unė ty...Dhe kujdes mos ta humbėsh ashtu sic tė humba unė ty...Dhe nėse e humb mos qaj ashtu sic qava unė pėr ty...se me lot nuk tė ktheva pėrsėri...???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Fri Jul 25, 2008 7:50 pm

Erdha kete nate prap ste gjeta une,sec me kapi sot por pe syt e tu kam mall shume,eja per nje cast me puth,me perqafo,te kujtoj kjo zemer qe vec ty te do,po kerkoj syt e tu,besoj se shum nuk po te kerkoj,vec pak te puth e te perqafoj,te ndjej qe nuk jam vetem por je ti pran meje,te shof dhe te marr nje her frym e qete e lire, e veshtir eshte jeta larg teje,e menjeher ti mbydh syt e parajsen te enderroj,jo se dua te vdesesh ti,por keshtu ne krahet e tua kudo shkoj.Te dua o engjell te dua me te vertet,le te ma marrin jeten per ty dhe shpirtin fale,ja vlen se ti e meriton se zemra nje person njeh,vetem ate enderron e pra o jeta ime ajo vetem ty te dashuron...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Fri Jul 25, 2008 7:51 pm

Syte yane kur u shikuan buzet e kuqe kur afruam me afsh dashuriae e mbuluam cfare kenaqesie perjetuam

Nau ndez shpirti flak zemrat rrihnin flak gjithcka ne moment harruam shpirtin ne valezet e detit bashkuam

valezojne shpirtrat e dashuruar me njeri tjetrin bashkuar dashuri e praruar zjarr dashuriae i pashuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Fri Jul 25, 2008 7:51 pm

... Nese keto ēaste,
po mendone zemer per mua,
do te vi lehte pa zhurme,
do te zbres mbi buzet tua ,
do ti puthe me zjarre
e pambarim,
do te them pareshtur,
JE SHPIRTI IMMMMM...
Nese te mungoje sonte,
mendo qe jam aty me ty,,
dhe po te them pafunde,
te dua, TE DUA, te dua
ty zemer,
veē tyyyyy...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Fri Jul 25, 2008 7:52 pm

KUR TE VISH
SHUAJ DRITEN
QE TE MOS SHOHESH SI VAJTOJNE SYTE
KUR TE VISH
NIZE ZEMREN
QE TE NGROHESH PAK DHE ZEMREN TIME
KUR TE VISH
THYEJ HESHTJEN
QE TE NJESH BUZET SI RIHEN
KUR TE VISH
ME MIRE IK
QE MOS ME BESH PERSERI TE VUAJ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
vdekja_eshte_mundesia


Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 33
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Mon Jul 28, 2008 1:04 pm

BALADA E MORRISONIT

Errėsirė. Natė
Po digjem qė t’ju ndrit
T’ju shihni njėri-tjetrit pak fytyrat
T’u shquani sendeve mė mirė ngjyrat
Se bota ėshtė e vogėl
Dhe jeta ėshtė e gjatė

Errėsirė. Natė
E dashur,
Po digjem pambarim
Sa tė jetojnė peshqit… detet… dheu
Akujt milionavjeēarė tė Antarktidės
Do digjem ti tregoj ndėrgjegjen Amerikės.

E dashur, ēome lart posi pishtar
Tė lutem, ngremė ti kėshtu
Pėrmbi ēdo grataēiel!
Po digjem unė – njė…
Tek djegin mijėra nxėnės nė Vietnam
Ku flaka shkon nė qiell.

E dashur, a mė njeh?
Jam Morrisoni yt…
Po Morrisoni jam.

Mė shpjer ti gjithkund!
Nė Majami dhe nė Alaska.
Futmė kėshtu siē jam
Urė nė flakė
Galeritė e thella nė Nevada
Ku lozin me kėrpudha Xhonsonėt
maskeradė

Jam njė kamin i ndezur
Por ti prej frikės mos m’u zbeh
Ty, jo … s’do tė pėrzhit aspak
Digjem veē ti tregoj ndėrgjegjen
Amerikės

Tė lutem ngremė sa mė lart.


E dashur!
Kur tė mė djegė zjarri sytė
Ti do tė zbulosh sa bukur ndritin
yjtė


E dashur!
Kur tė bėhem hi dhe pluhur
Ti do ta ndjesh me ē’mall tė paskam
puthur

E dashur!
Kur tė mos ma dėgjosh mė zėnė
Ti do ta shohėsh sa njeri… kam qene
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ana
Adoleshent
Adoleshent
ana


Female
Numri i postimeve : 27
Mosha : 29
Vendndodhja : tirane
Hobi : basketbolli
Koha e lire : lexoj
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Fri Aug 01, 2008 2:44 am

Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ana
Adoleshent
Adoleshent
ana


Female
Numri i postimeve : 27
Mosha : 29
Vendndodhja : tirane
Hobi : basketbolli
Koha e lire : lexoj
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Fri Aug 01, 2008 2:45 am

Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua. TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ana
Adoleshent
Adoleshent
ana


Female
Numri i postimeve : 27
Mosha : 29
Vendndodhja : tirane
Hobi : basketbolli
Koha e lire : lexoj
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Fri Aug 01, 2008 2:45 am

Ah e din cfar dua??? ——————– Ty!!
Ku??? ——————————— Pran meje..!!
Pse??? ——————————- Sepse te dua!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ana
Adoleshent
Adoleshent
ana


Female
Numri i postimeve : 27
Mosha : 29
Vendndodhja : tirane
Hobi : basketbolli
Koha e lire : lexoj
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Fri Aug 01, 2008 2:46 am

Hapi krahėt lartė nė qiell,
ti pėr mua je diell,
por i lumtur prap nuk jam,
se TY afėr nuk tė kam!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ana
Adoleshent
Adoleshent
ana


Female
Numri i postimeve : 27
Mosha : 29
Vendndodhja : tirane
Hobi : basketbolli
Koha e lire : lexoj
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1Fri Aug 01, 2008 2:48 am

_¶¶__¶¶_______________
_¶¶__¶¶
_¶¶__¶¶
__¶¶¶¶__¶¶¶¶¶¶
___¶¶___¶¶
________¶¶¶¶
________¶¶_____¶¶¶¶¶
________¶¶¶¶¶¶_¶¶__¶¶
_______________¶¶¶¶¶
_______________¶¶_¶¶
____¶¶¶¶_______¶¶__¶¶_¶¶__¶¶
___¶¶__¶¶_____________¶¶__¶¶
___¶¶__________________¶¶¶¶
___¶¶__¶¶_¶¶__¶¶________¶¶
____¶¶¶¶__¶¶__¶¶________¶¶
__________¶¶__¶¶
__________¶¶__¶¶_¶¶¶¶¶¶
___________¶¶¶¶____¶¶
__¶¶_¶¶____________¶¶
_¶__¶__¶___________¶¶___¶¶¶¶¶¶
_¶_____¶___________¶¶___¶¶
__¶___¶_________________¶¶¶¶
___¶_¶__________________¶¶
____¶___________________¶¶¶¶¶¶


Nuk jam Un qe te mendoj... je Ti qe me vjen ne mendje...
Laughing Ckemi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Poezi dashurie. Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie.   Poezi dashurie. Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi dashurie.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 4Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Letersia-
Kėrce tek: