Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcap17%C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcap29%C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcap31%C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcap23%C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcapC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_voting_barC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap 
hot_spicy
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcapC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_voting_barC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap 
Darkangel
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcapC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_voting_barC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap 
angel boy
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcapC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_voting_barC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcapC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_voting_barC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap 
Child In Time
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcapC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_voting_barC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap 
Blue Paradise
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcapC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_voting_barC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap 
Child Of Darkness
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcapC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_voting_barC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap 
rapper_girl
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcapC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_voting_barC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap 
Mars
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_lcapC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_voting_barC'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? I_vote_rcap 
Keywords
shoqeria dashuri
October 2021
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj?

Shko poshtė 
2 posters
AutoriMesazh
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
vdekja_eshte_mundesia

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 32
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Empty
MesazhTitulli: C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj?   C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Icon_minitime1Sun Jul 19, 2009 9:04 pm

Filozofia eshte Shkenca e Pyetjeve.

filozofia esht shkenca e pyetjeve

Etimologjikisht fjala Filozofi vjen nga greqishtja dhe do te thote: "dashuri per urtesine" Tani duhet te pekthejme kete "urtesi" Ne greqisht kjo fjala qe shqip e perkthejme 'urtesi' eshte "sofia". 'Sofia' eshte nje art te jetuari, nje menyre te qeni, nje moral qe konsiston ne te sjellurit ne menyre te arsyeshme, per te evituar cdo sjellje te pamatur, per te pritur ngjarjet me qetesi. POR eshte gjithashtu dhe DIJE. Eshte dija thelbesore "Shkenca e parimeve paresore dhe shkaqeve paresore" Keshtu do te perkufizohej filozofia

Filozofet me te medhenj:

1. Nietzsche
2. Plato
3. Sokrati
4. Aristoteli
5. Dekart
6. Kant
7. Spinoza
8. Hegel
9. Karl Marks
10. Sh. Akuainas
11. Keirkegard
12. Schopenbauer
13. Adolf Hitler
14. Feurbach
15. Alber Camus
16. David Hume
17 --> Infinit ::: etj, etj, etj

flisni per kedo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Empty
MesazhTitulli: Re: C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj?   C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj? Icon_minitime1Sat Mar 13, 2010 6:34 pm

MOMENTALISHT KEMI MESUARSHUMICEN E KETYRE...ME PELQEN KANTI...HEGELI..SOKRATI ETJ KAQ MBAJ MEND Embarassed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
C'eshte filozofia e cilet jane filozofet me te medhenj?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Debatet e adoleshenteve :: Filozofia-
Kėrce tek: