Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Naim Frasheri Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Naim Frasheri Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Naim Frasheri Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Naim Frasheri Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Naim Frasheri Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Naim Frasheri Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Naim Frasheri Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Naim Frasheri Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Naim Frasheri Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
Naim Frasheri I_vote_lcap17%Naim Frasheri I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
Naim Frasheri I_vote_lcap29%Naim Frasheri I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
Naim Frasheri I_vote_lcap31%Naim Frasheri I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
Naim Frasheri I_vote_lcap23%Naim Frasheri I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
Naim Frasheri I_vote_lcapNaim Frasheri I_voting_barNaim Frasheri I_vote_rcap 
hot_spicy
Naim Frasheri I_vote_lcapNaim Frasheri I_voting_barNaim Frasheri I_vote_rcap 
Darkangel
Naim Frasheri I_vote_lcapNaim Frasheri I_voting_barNaim Frasheri I_vote_rcap 
angel boy
Naim Frasheri I_vote_lcapNaim Frasheri I_voting_barNaim Frasheri I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
Naim Frasheri I_vote_lcapNaim Frasheri I_voting_barNaim Frasheri I_vote_rcap 
Child In Time
Naim Frasheri I_vote_lcapNaim Frasheri I_voting_barNaim Frasheri I_vote_rcap 
Blue Paradise
Naim Frasheri I_vote_lcapNaim Frasheri I_voting_barNaim Frasheri I_vote_rcap 
Child Of Darkness
Naim Frasheri I_vote_lcapNaim Frasheri I_voting_barNaim Frasheri I_vote_rcap 
rapper_girl
Naim Frasheri I_vote_lcapNaim Frasheri I_voting_barNaim Frasheri I_vote_rcap 
Mars
Naim Frasheri I_vote_lcapNaim Frasheri I_voting_barNaim Frasheri I_vote_rcap 
Keywords
dashuri Njerez fate shoqeria
January 2022
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 Naim Frasheri

Shko poshtė 
+10
rapper_girl
Mars
Soldier Of Fortune
dj jero
RioT
S.A.M--->2
almir_metallica_4ever
Endi
fefe_
Darkangel
14 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Mon Aug 11, 2008 6:21 pm

Figura qėndrore e letėrsisė shqiptare tė Rilindjes, ai qė u bė shprehės i aspiratave tė popullit pėr liri e pėrparim, si poet i madh i kombit, ėshtė Naim Frashėri, bilbili i gjuhės shqipe. Naimi lindi mė 25 maj 1846 nė Frashėr, qė ishte edhe njė qendėr bejtexhinjsh. Mėsimet e para i mori tek hoxha i fshatit nė arabisht e turqisht. Qė i vogėl nisi tė vjershėronte. Studimet e mesme i kreu nė Janinė, nė gjimnazin e njohur "Zosimea". Aty horizonti i tij kulturor u zgjerua sė tepėrmi, njohu letėrsinė, kulturėn dhe filozofinė klasike greke e romake, ra nė kontakt me idetė e Revolucionit Borgjez Francez dhe me iluminizmin francez. Duke pėrvetėsuar disa gjuhė, si: greqishten e vjtėr e tė renė, latinishten, frėngjishten, italishten e persishten, Naimi, jo vetėm qė mori bazat e botėkuptimit tė vet, por njohu edhe poezinė e Evropės e tė Lindjes. Tė gjitha kėto tradita poetike ndikuan nė formimin e tij si poet. Mė 1870, pas mbarimit tė shkollės, shkoi pėr tė punuar nė Stamboll, por u prek nga turbekulozi dhe u kthye nė Shqipėri nė klimė mė tė shėndetshme.
Gjatė viteve 1872-1877 Naimi punoi nė Berat e nė Sarandė si nėpunės. Kjo periudhė pati rėndėsi tė veēantė nė formimin e tij. Atdhetar e si poet. Ai njohu mė mirė jetėn e popullit, zakonet, virtytet dhe aspiratat e tij, gjuhėn e bukur e shpirtin poetik tė njerėzve tė thjeshtė, krijimtarinė popullore, bukurinė e natyrės shqiptare.
Ndėrkohė vendi ishte pėrfshirė nė ngjarjet e mėdha tė lėvizjes ēlirimtare, qė do tė sillnin formimin e Lidhjes Shqiptare tė Prizerenitmė 1878, udhėheqės i sė cilės ishte Abdyli, vėllai mė i madh i Naimit. Naimi dha ndihmesėn e vet pėr krijimin e degėve tė lidhjes nė Jugun e Shqipėrisė, pėrkrahu dhe pėrhapi programin e saj. Mė 1880, kur veprimtaria e Lidhjes ishte nė kulm, ai shkroi vjershėn e gjatė "Shqipėria", nė tė cilėn shpalli idetė kryesore tė Rilindjes. Me kėtė krijim Naimi niste rrugėn e poetit kombėtar. Mė 1881 Naimi u vendos pėrfundimisht nė Stamboll, ku u bė shpirti i Shoqėrisė sė Shkronjave dhe i lėvizjes sė atdhetarėve shqiptarė. Gjithė forcat dhe talentin ia kushtoi ēėshtjes kombėtare, punoi pėr ngritjen e shkollės shqipe dhe hartoi libra pėr tė, shkroi vjersha, pėrktheu e botoi vazhdimisht, duke ndihmuar pėr zhvillimin e letėrsisė sonė, pėr botim edhe tė shumė veprave tė autorėve tė tjerė. Lėvizja kombėtare, idealet e ēlirimit tė Shqipėrisė, tė pėrparimit e tė qytetėrimit tė saj, u bėnė faktori themelor qė ndikoi nė formimin e Naimit si poet e atdhetar.
Krijimtaria e gjerė letrare e Naimit, me veprat poetike e didaktike, kap njė periudhė tė shkurtėr prej 13 vjetėsh (1886-1899). Vetėm nė vitin 1886 ai botoi veprat "Bagėti e Bujqėsia", "Vjersha pėr mėsonjtoret e para", "Histori e pėrgjithshme" dhe poemėn greqisht "Dėshira e vėrtetė e shqiptarėve", "E kėndimit ēunavet kėndonjėtoreja". Mė 1885 botoi pėrmbledhjen me vjersha persisht "Tehajylat" (Ėndėrrimet) mė 1888 botoi "Dituritė", mė 1890 "Lulet e verės", mė 1894 "Parajsa dhe fjala fluturake", mė 1898 "Historia e Skėnderbeut" dhe "Qerbelanė" dhe mė 1889 "Historia e Shqipėrisė". Sėmundja dhe lodhja e madhe ia keqėsuan shėndetin poetit, zemra e tė cilit pushoi sė rrahuri mė 20 tetor 1900, nė moshėn 54-vjeēare, i zhuritur nga malli pėr atdheun dhe me brengėn qė s'e pa dot tė lirė.
Vdekja e poetit qe njė zi e vėrtetė kombėtare. Shqiptarėt kishin humbur atdhetarin e kulluar, apostulin e shqiptarizmės, poetin e madh. Dhembjen dhe vlerėsimin pėr Naimin e shprehu bukur elegjia e Ēajupit, qė niste kėshtu:

Vdiq Naimi, vdiq Naimi,
moj e mjera Shqipėri,
mendjelarti, zemėrtrimi,
vjershėtori si ai.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Mon Aug 11, 2008 6:21 pm

Naim Frashėri vuri themelet e letėrsisė kombėtare shqiptare. Vepra e tij shėnoi lindjen e njė letėrsie tė re me vlera tė vėrteta artistike. Ajo shprehte aspiratat e shoqėrisė shqiptare tė kohės dhe ndikoi fuqishėm nė luftėn e saj pėr liri e progres.
Naimi krijoi traditėn e letėrsisė patriotike, qytetare, ai solli nė letėrsi botėn shqiptare, aspiratat jetike tė popullit.
Dashuria pėr Atdheun, popullin dhe njeriun, krenaria kombėtare dhe besimi nė tė ardhmen, ideja e madhe e ēlirimit, formojnė thelbin romantik tė veprės sė tij. Naimi e afroi letėrsinė me popullin, duke trajtuar tema tė reja, tė ndryshme nga ato tė letėrsisė sė vjetėr, temat e problemet e kohės.
Nė formimin e Naimit si poet ndikuan disa faktorė, por faktori kryesor ishte jeta e popullit tė vet dhe lėvizja e tij pėr ēlirim kombėtar.
Naimi njohu disa tradita poetike tė huaja, prej tė cilave mori elemente qė u tretėn mjaft natyrshėm nė veprėn e vet. Por krijimtarisė sė tij vulėn e origjinalitetit ia vuri jeta dhe tradita historike e artistike e populli tė vet. Traditat poetike popullore, qė pėrbėn njė nga burimet e formimit tė tij si poet, i dha shumė mė tepėr nga ēdo traditė tjetėr. Lidhja me tė u shpreh jo vetėm nė gjuhėn e poezisė sė Naimit dhe nė figuracionin e pasur, por, nė radhė tė parė, nė pėrmbatje dhe nė frymėn e saj.
Naimi ėshtė bilbili i gjuhės shqipe, mjeshtėr i fjalės. Vepra e tij vuri bazat e gjuhės letrare kombėtare shqipe, e cila do tė njihte mė vonė njė zhvillim tė mėtejshėm, pėr tė arritur gjer nė shqipen e sotme letrare kombėtare tė njėsuar e tė zhvilluar. Tradita qė krijoi Naimi, ėshtė e gjallė dhe frymėzuese edhe nė jetėn e shoqėrisė sonė tė sotme. Naimi mė tepėr se shkrimtar, ėshtė poeti mė i madh i Rilindjes sonė Kombėtare, ėshtė atdhetar, mendimtar dhe veprimtar i shquar i arsimit dhe i kulturės shqiptare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
fefe_


Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 30
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Tue Aug 12, 2008 12:12 am

sme pelqen si shkrimtar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Endi
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Endi


Female
Numri i postimeve : 4605
Mosha : 27
Vendndodhja : pse me 1 vend rri un kshu??
Koha e lire : msn
Piket : -132
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Tue Aug 12, 2008 9:52 am

bashkohem me mendimin e fefes....!!!!gjithsesi ka dhen sh per gjuhen shqipe!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
almir_metallica_4ever
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv



Male
Numri i postimeve : 367
Mosha : 31
Vendndodhja : se di
Piket : 2
Data e regjistrimit : 22/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Tue Aug 12, 2008 2:21 pm

as mu sme pelqen si shkrimtar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
S.A.M--->2
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
S.A.M--->2


Female
Numri i postimeve : 454
Mosha : 29
Vendndodhja : S.A.M city
Piket : 0
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Tue Aug 12, 2008 4:11 pm

as muve sme pelqen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor




Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Tue Aug 12, 2008 4:14 pm

o malet e shqipris ju qe nxirrni mut burimi perdit..o lisat e gjat ju kpusim e katunaar me ato rrafim...fpppfff n.f me kot ska se ky
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Wed Aug 13, 2008 9:23 am

me pelqen se esht te leku Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
dj jero


Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 30
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Wed Aug 13, 2008 4:24 pm

vdiq naimi vdiq naimi moj e mjera shqiperi pse nuk vdiq me perpara te mos benim letersi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Fri Aug 29, 2008 12:26 am

ky dhe gjith shoket e ktit shkrunin per qejf,,shkrunin nga turqia kto,,se ndryshe ishte situata ketu,,nuk ka pas "burra" shqiperia asnjehere,kshu qe kot laderohet ky
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
fefe_


Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 30
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Fri Aug 29, 2008 12:30 am

hahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Fri Aug 29, 2008 12:32 am

fefe_ shkruajti:
hahaha
me mua qeshe?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
fefe_


Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 30
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Fri Aug 29, 2008 12:33 am

po se ja fute kot me duket

the qe ky nuk ka ndiku fare dhe ka shkrujt per qef???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
Soldier Of Fortune


Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 30
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Fri Aug 29, 2008 2:48 pm

ai e kihte rhat, rrinte jashte shtetit dhe binte nga nje cope leter ne shqiperi, qe na cau prapakolpin qe ne klase te pare e deri ne vit te katert do e kemi nga mbrapa.

_________________
Naim Frasheri Img1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://ibinet27.hi5.com
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Fri Aug 29, 2008 3:41 pm

fefe_ shkruajti:
po se ja fute kot me duket

the qe ky nuk ka ndiku fare dhe ka shkrujt per qef???
po normale re,,ai dhe gjithe shoket e ktit kan shkrujt nga jashte shtetit,,nuk kan perjetu ate cka kan perjetu shqipetaret ne ate kohe,,shkrunte per mall per qejf,,se ishte i frymzym etj etj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Fri Aug 29, 2008 3:42 pm

Soldier Of Fortune shkruajti:
ai e kihte rhat, rrinte jashte shtetit dhe binte nga nje cope leter ne shqiperi, qe na cau prapakolpin qe ne klase te pare e deri ne vit te katert do e kemi nga mbrapa.
shume dakort me ty s.o.f!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
fefe_


Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 30
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Fri Aug 29, 2008 4:28 pm

RioT shkruajti:
fefe_ shkruajti:
po se ja fute kot me duket

the qe ky nuk ka ndiku fare dhe ka shkrujt per qef???
po normale re,,ai dhe gjithe shoket e ktit kan shkrujt nga jashte shtetit,,nuk kan perjetu ate cka kan perjetu shqipetaret ne ate kohe,,shkrunte per mall per qejf,,se ishte i frymzym etj etj

futja kot futja
ate e fusnin ne burg po te ishte ne shqiperi se po mbante gjall gjuhen shqipe
cin poezi ke mesu nga naim frasheri?
ate me delen?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mars
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Mars


Female
Numri i postimeve : 6920
Mosha : 30
Vendndodhja : Ika nga atje ku isha
Hobi : basket dhe jo vetem
Piket : 28
Data e regjistrimit : 10/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Fri Aug 29, 2008 4:45 pm

Po pra bashkohem me Fefen,pse kot eshte fol deri me sot per veprimtarine e tyre,te tijin ne vecanti si dhe per kontributin qe ka dhene per gjuhen shqipe!Jeta e tyre ska qene aspak me e thjeshte se e pjeses tj te shqiptareve qe jetonin ne Shqiperi,pastaj ata nuk rrinin andej per qejf,se i pelqente po sepse ishin te detyruar,nuk kishin rruge tj nese donn te ndihmonin Shqiperine!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
rapper_girl


Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 30
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Fri Aug 29, 2008 6:51 pm

seshte shkrimtar i keq, tpakten per mua
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://www.facebook.com
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Fri Aug 29, 2008 7:18 pm

fefe_ shkruajti:
RioT shkruajti:
fefe_ shkruajti:
po se ja fute kot me duket

the qe ky nuk ka ndiku fare dhe ka shkrujt per qef???
po normale re,,ai dhe gjithe shoket e ktit kan shkrujt nga jashte shtetit,,nuk kan perjetu ate cka kan perjetu shqipetaret ne ate kohe,,shkrunte per mall per qejf,,se ishte i frymzym etj etj

futja kot futja
ate e fusnin ne burg po te ishte ne shqiperi se po mbante gjall gjuhen shqipe
cin poezi ke mesu nga naim frasheri?
ate me delen?
mire si te duash ti!une mendimin tim dhash qe e kam pare dhe ne nje dokumentar madje,,qe fliste per gjendjen ne shqiperi,,burrat me brekushe qe dridhnin duhan edhe luanin domino kurse grate me ferexhe,,kjo ka qen shqiperia dhe tregonte per shkrimtaret pastaj,jo personalisht per naim frasherin por per te gjithe ato qe ishin ne turqi!kaq!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
fefe_


Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 30
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Fri Aug 29, 2008 7:19 pm

hahahah
ti ngaterron vitet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child Of Darkness
Administratore
Administratore



Female
Numri i postimeve : 7438
Mosha : 26
Vendndodhja : ......
Hobi : .........
Piket : 206
Data e regjistrimit : 11/07/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Sat Aug 30, 2008 12:53 pm

Naimi me than te drejten s'eht nai gje si shkrimtar,nuk ka nivel.Shumica e poezive te tij jane perkthime nga persishtja ose bejte bektashinjsh.Por ,mbase eshte shkrimtar qe ka shkuar dem ne emer te "kauzes kombetare" ;shkrunte per katnaret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy


Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Sun Nov 30, 2008 12:24 am

hmmmmmmm dashurise i ka kenduar dhe shkruau bukur ai dhe un per kete e vleresoj.madje me pelqen panteizmi naimian .....dhe platonizmi i tij si shkrimtar....me pelqen naimi me pelqen vertet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
lovelygirl
Adoleshent
Adoleshent
lovelygirl


Female
Numri i postimeve : 53
Mosha : 27
Vendndodhja : diku gjithandej pastaj s'esht puna jote
Hobi : te lexoj revista
Koha e lire : te dal me shoqet
Piket : 3
Data e regjistrimit : 14/12/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Sat Feb 07, 2009 7:23 pm

lene mos na pyt se skemi shum qe morrem ne shkoll poezin fjalet e qiririt dhe kemi msu dhe ate permendesh Evil or Very Mad bohh ai qe jetoi gjith jeten jasht shtetit do na msonte me dash atdheun pfffffffff
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
dj jero


Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 30
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1Sun Feb 08, 2009 2:36 pm

ka dhene nje kontribut super t'madh per shqiperine
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content





Naim Frasheri Empty
MesazhTitulli: Re: Naim Frasheri   Naim Frasheri Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Naim Frasheri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Letersia-
Kėrce tek: