Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
showbiz Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
showbiz Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
showbiz Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
showbiz Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
showbiz Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
showbiz Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
showbiz Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
showbiz Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
showbiz Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
showbiz I_vote_lcap17%showbiz I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
showbiz I_vote_lcap29%showbiz I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
showbiz I_vote_lcap31%showbiz I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
showbiz I_vote_lcap23%showbiz I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
showbiz I_vote_lcapshowbiz I_voting_barshowbiz I_vote_rcap 
hot_spicy
showbiz I_vote_lcapshowbiz I_voting_barshowbiz I_vote_rcap 
Darkangel
showbiz I_vote_lcapshowbiz I_voting_barshowbiz I_vote_rcap 
angel boy
showbiz I_vote_lcapshowbiz I_voting_barshowbiz I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
showbiz I_vote_lcapshowbiz I_voting_barshowbiz I_vote_rcap 
Child In Time
showbiz I_vote_lcapshowbiz I_voting_barshowbiz I_vote_rcap 
Blue Paradise
showbiz I_vote_lcapshowbiz I_voting_barshowbiz I_vote_rcap 
Child Of Darkness
showbiz I_vote_lcapshowbiz I_voting_barshowbiz I_vote_rcap 
rapper_girl
showbiz I_vote_lcapshowbiz I_voting_barshowbiz I_vote_rcap 
Mars
showbiz I_vote_lcapshowbiz I_voting_barshowbiz I_vote_rcap 
Keywords
dashuri shoqeria
July 2021
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 showbiz

Shko poshtė 
+2
hot_spicy
breang dance
6 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next

showbiz
showbiz nga vendi dhe bota.
showbiz I_vote_lcap25%showbiz I_vote_rcap
 25% [ 1 ]
showbiz per te gjithe adoleshentet.
showbiz I_vote_lcap75%showbiz I_vote_rcap
 75% [ 3 ]
Totali i votave : 4
 

AutoriMesazh
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 7:28 pm

showbiz per te gjithe adoleshentet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 7:29 pm

Adi Krasta lidh kontraten per prezantimin “E diell 2″

Adi Krasta do tė drejtojė pėr pesė orė e gjysmė programin “E diell” nė “Top Channel” edhe nė sezonin e ardhshėm, qė ka mundėsi tė fillojė sėrish nė shtator. Ky ėshtė njė lajm edhe pėr teleshikuesit e rregullt tė kėtij programi televiziv me orar tė zgjatur. Krasta ka lidhur kontratėn me televizionin, pėr tė qenė sėrish prezantuesi i kėtij formati argėtues, ndėrkohė qė nga ky sezon kanė mbetur dhe katėr tė diela spektakėl “E diell”. Me kėtė titull e diela nė “Top Channel” qė filloi mė 28 shtator ishte duke filluar nga ora 14:00-19:30. Drejtuesit e televizionit menduan tė fillojnė kėtė emision me Adi Krastėn pėr tė konkurruar Ardit Gjebrean, i cili kishte mė se njė vit qė po pėrgatiste spektaklin e “E die- la shqiptare” nė “Tv Klan”. Me regji tė Bojken Lakos, programi u konceptua pėr tė gjithė grup moshat. Adi Krasta, prezantuesi qė ka provuar shumė formate nga “Ethet” me tė rinjtė deri tek “New day” nė “Top Albania Radio”, natyrisht qė ishte i duhuri pėr tė sjellė njė show tė tillė me shumė biseda, muzikė dhe vallėzim. Nė dispozicion gjatė gjithė transmetimit janė orkestra e drejtuar nga Dorian Gjoni dhe trupa e baletit me koreografet Manjola Hasani dhe Esdalin Gorani. Krasta edhe kėsaj here do tė drejtojė pėrkrah Xhemi Shehut, garat muzikore dhe artistike, ku pjesėmarrėsit janė fėmijė dhe artistė tė rinj, tė cilėt nė fund performojnė nė njė show. Para “E diell” ndėrsa teleshikuesit prisnin tė dielat nė “Top Chan- nel”, pėr startimin e programit tė ri prej tij, Adi Krasta realizoi njė tjetėr program nė Kosovė, qė shfaqej nė ekranin e televizionit RTK, ku rezultoi se kishte arritur atje audiencė maksimale.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 7:31 pm

Pas humbjes se te atit Anjeza Shahini i rikthehet kenges ne lokale

Do tė kėndojė “live” nė piano bar “Just Moment”, njė rikthim ky nė jetėn normale pėr Anjeza Shahinin, pas humbjes sė parakohshme tė atit. Kėshtu kėngėtarja ka arritur ta marrė veten, pas 1 muaj e gjysmė kohė, qė kaloi ditė tė vėshtira pasi ka qenė shumė e lidhur me babain, i cili u nda papritur nga jeta nė moshėn 56-vjeēare. Qė me hyrjen e saj nė garėn e “Etheve”, Anjeza e ka pasur babain njė mbėshtetje tė fortė, nė gjithė hapat e saj si kėngėtare. Ai i qėndronte gjithnjė pranė, nė shkollimin, koncertet, apo garat muzikore, pėrfshi edhe konkurrimin nė Eurovizion, ku u rendit e shtata. Anjeza e cila gjithmonė ėshtė komentuar pėr zėrin e saj tė mirė dhe perfomancat serioze nė skenė, kishte ca muaj, qė po u kushtohej studimeve tė larta. Verėn e kaluar ajo publikoi albumin e saj tė parė “Erdhi momenti”, tė shoqėruar me njė klip. Natyrisht ishte edhe momenti, qė Anjeza Shahini duhet tė ishte e pranishme nė muzikė edhe me prodhim, qė mban emrin e saj. Gjatė promovimit verėn e kaluar tė albumit tė saj, Anjeza prezantoi dhe motrėn mė tė madhe Bela si autore tė disa teksteve tė saj. Kėngėt e albumit i kushtoheshin 100 pėr 100 dashurisė dhe pėrmbajnė shumė pak trishtim apo lot dhe pjesa dėrrmuese e tyre sjellin pjesėn mė tė bukur tė kėsaj ndjenje nė ardhura kryesisht nė rrymėn pop, tė cilės Anjeza nuk i ėshtė ndarė qė nga debutimi i saj nė skenė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 7:32 pm

Met Bega: Jam shume semure. Titulli? Pas vdekjes time

Ėshtė i njėjti. Me tė njėjtin humor si tė ishte nė skenė. Gati pėr tė ndarė edhe me lexuesit tanė njė histori humori, tė krijuar nga ai vetė dhe qė i shkon pėr shtat edhe situatės sė tij. Met Bega, humoristi i njohur ėshtė sėmurė nga parkinsoni. Prej dy vjetėsh gjendja e tij shėndetėsore nuk ėshtė e mirė. Ka dalė nė pension dhe e kalon pjesėn mė tė madhe tė ditės nė shtėpi. Rrallė ndonjė prej miqve e viziton. Ndėrkohė qė shteti duket se e ka harruar. Njė harresė qė ka ēuar edhe nė mohimin e pensionit tė veēantė, qė duhet tė merrte pėr shkak tė punės qė ka bėrė dhe sėmundjes sė vėshtirė qė ka sot…
Si u pėrfshi Met Bega nė jetėn artistike?
Qysh i vogėl jam aktivizuar nė Shtėpinė e Pionerėve nė grupet artistike tė asaj kohe. Atėherė ishte tjetėr kohė, i binim tepsisė se nuk kishte orkestėr. Mė pas shkova ushtar dhe vazhdoja me grupet artistike derisa hyra nė Cirkun e Tiranės si amator. Pastaj nė vitin 1991 e mė tej vazhdova tek Estrada e Ushtarit. Prej tre vjetėsh jam nė pension.
Ju keni dhėnė mjaft shfaqje cila prej tyre ju ka dhėnė mė shumė sadisfaksion?
“O paret e mia” ėshtė njė nga shfaqjet mė tė bukura dhe qė ėshtė pėlqyer shumė jo vetėm nga publiku nė sallė por edhe nga ai qė e ka parė nė ekran. Kam marrė shumė vlerėsime pėr tė dhe mendoj se ėshtė njė nga mė tė mirat e mia. Por gjithashtu edhe interpretimi nė film si tek “2 hėrė mat” mė ka lėnė gjithashtu mjaft mbresė.
Ju nuk hynit tek personazhet bukurosh dhe tėrheqės, por pėrsėri ishit tek tė preferuarit e publikut. Pėrse?
Kisha gjakun e ėmbėl qė mė donin.
Me tė njėjtėn masė ka qenė edhe dashuria nė ambientin e punės?
Po mendoj se po. Ka shumė kryp tek ajo qė unė thosha dhe bėja nė skenė dhe kėtė e donin.
Meti numėron mbi njė mijė shfaqje, ēfarė i ka mbetur peng qė nuk ka realizuar?
Nė fakt unė kam dhėnė 1200 shfaqje dhe kam interpretuar nė 8 filma mes tyre “2 herė mat”, “Tela mbi violinė”, “Edhe ashtu edhe kėshtu”. Gjithashtu kam dhėnė tre recitale “O paret e mia”, “Stopa dhe Meti”, “Meti 5”. Po ashtu kam realizuar dy kaseta me humor njėra “Militanti”, tjetra “Po hapim dosjet”. Ajo ēfarė dua dhe do tė realizoj ėshtė njė shfaqje me pantonime si Mr.Been, por unė do jem Mr.Bega. Do tė jetė njė film qė do tė dal nė televizor dhe pastaj do tė shitet nė DVD. Por pėr kėtė duhet tė gjenden lekėt mė parė qė tė realizohet.
Ju keni formuar njė duet tė kėndshėm me Mariana Kondin. Jeni ju qė e zgjodhėt atė, apo u kombinohej humori?
Nė fillim nuk e kam pasur fare qejf Marianėn por pastaj ngjiti dhe ka luajtur bukur. Por fillimisht partnere unė kam pasur Vera Veizin me tė cilėn kemi bėrė gjithashtu shfaqje shumė tė mira.
Meti ju prej dy vjetėsh vuani nga parkinsoni. Gjatė kėsaj kohe cilėt nga miqtė tuaj keni pasur mė shumė pranė?
Pėrveē Marianės dhe Frankos (Franēesk Radit) askush tjetėr nuk mė viziton.
Po nga shteti keni pasur mbėshtetje gjatė kėsaj kohe?
Unė kam 2 vjet qė jam i sėmurė dhe nuk ka ardhur askush tė mė shohė, jo tė mė ndihmojė. Asnjė mbėshtetje nuk kam pasur. Jam nė pension me ilaēe qė janė shumė tė shtrenjta dhe nga Ministria e Mbrojtjes prej sė cilės unė varesha (pasi kam punuar nė Estradėn e Ushtarit) nuk kam pasur asnjė ndihmė, gjė qė e ka pėr detyrė ta bėjė. Unė duhet tė marr pesionin e veēantė qė duhet tė mė jepte Ministria pėr dy vjet qė jam i sėmurė.
Po gjendja shėndetėsore juaja si ėshtė tani?
Siē mė shihni dhe me ilaēe mjaft tė forta.
A keni marrė shpėrblimin e duhur gjatė punės suaj? A mendoni se ju e meritoni njė titull pėr gjithė punėn tuaj artistike?
Po, ma kanė premtuar njė titull. Titullin ma kanė ruajtur pas vdekjes. Kjo historia jonė ėshtė kėshtu takohen dy shokė “Meti dhe Tuku. Takohen tek dera e burgut dhe Meti i thotė Tukut:
Meti – Ku je s’jemi parė fare
Tuku – Kėtu jam nė burg
Meti – Ē’a bėn aty nė burg?
Tuku – Ē’a bėra, ja vrava 3 dhe njė mė iku.
Meti – Sa u dėnove?
Tuku – Njė muaj.
Meti – Njė muaj pėr tre veta?!
Tuku – Luajti shuku doli Tuku.”
Kėto janė historitė shqiptare. Unė e kam jetuar jetėn. Mė kanė dashur shumė. Tani qė jam sėmurė nuk para dal, por edhe kur dal ndonjėherė mė ndalojnė, mė pėrshėndesin dhe mė urojnė dhe kjo mė bėn tė ndihem i lumtur dhe i shpėrblyer me mirėnjohjen e popullit, publikut qė mė ka duartrokitur dhe mbėshtetur gjithė kohės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 7:34 pm

Kėngėtarja Nora Istrefi kėngėtarja ka realizuar sė fundi kėngėn me titull “Vetėm mua”, e cila vjen pas hit-kėngėve "Njė botė tjetėr" dhe "Pa fat".

“Vetėm mua” ėshtė autorėsi e kantautorit shqiptar, Florian Mumajesi. Kjo ėshtė hera e tretė qė Nora bashkėpunon me kėtė kantautor pas bashkėpunimit qė ka pasur nė albumin e saj tė fundit, pėr tė cilin Flori i kishte realizuar tri kėngė.

Videoklipi i kėngės “Vetėm mua” ėshtė realizuar nga produksioni vendor “Entermedia”.

Pėr mė shumė, Nora Istrefi ėshtė njė nga kandidatėt e sivjetshėm tė “Video Festit Muzikor”. Me videoklipin “Another World”, ajo ėshtė nominuar nė kategorinė pėr videoklipin mė tė mirė nė konkurrencėn R’n’B, ndėrsa me atė “Pa fat” ėshtė nominuar pėr videoklipin mė tė mirė nė zhanrin pop-folk.

Nora ėshtė po ashtu pjesėmarrėse nė edicionin e gjashtė tė festivalit “Top Fest” ku ėshtė paraqitur me baladėn “Keq u pafshim”, pėr realizimin e tė cilės ka punuar me treshen: Aida Baraku, Armend Rexhepagiqi dhe Darko Dimitrov. Nora nė “Top Fest 6” ėshtė nominuar vetėm nė kategorinė “Best Female”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 7:35 pm

Rovena Stefa ne kerkim te dashurise se vertete

Mė nė fund paparaci ynė arriti tė kapte imazhin simpatik tė dy bukurosheve qė zor se i gjen nė jetėn e natės nė Tiranė, gjė qė na shtyn tė besojmė se Rovena dhe Elisa Stefa me siguri dinė t’u shpėtojnė fare mirė blicave tė paparacėve tanė…dhe tė dyja…single, pa asnjė mashkull pranė, duke forcuar ako- ma mė shumė lidhjen e tyre. Me sa duket Rovena e ka hedhur pas krahėve historinė e saj me komandantin Agim Krasniqi… Por nė fund tė fundit neve na ngelet vetėm tė diskutojmė dhe Rovena tė thotė fjalėn e fundit..Ne i gjetėm dy motrat tė ulura nė piano bar Piaca duke biseduar me pasion me siguri pėr biznesin e tyre tė verės aq shumė tė pėrfolur, njė lokal nė plazhin e Durrėsit, ku Rovena edhe kėtė vit do tė kėndojė aty live ndėrsa lokali do menaxhohet nga e motra Elisa.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 7:37 pm

Britni definitivisht u rikthye nė formė, ndėrsa dėshmi pėr kėtė ėshtė web sajti i saj oficial nė tė cilin janė publikuar foto nga trajnimi i saj pėr turneun e ardhshėm.

Nė to Britni duket shkėlqyeshėm, ndėrsa muskujt e barkut e rikthyen atė nė vitin 2001 kur tė gjithė ishin tė magjepsur me trupin e saj.Pas episodave nė jetėn e saj, siē duket tani ajo gjendet nė rrugėn e vėrtetė drejt suksesit tė saj tė sėrishėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 7:37 pm

Blero: Po pres qe e dashura te me vije vete

Blero, cili ėshtė motivi i kėsaj vizite nė Tiranė?
Ėshtė njė vizitė private dhe njėkohėsisht ėshtė edhe puna e konkurrimit nė Top Fest dhe pėr t’i bėrė njė marketing kėngės sime. Kėshtu qė ėshtė njė rrugė dhe dy punė.
Pretendoni pėr ndonjė ēmim?
Unė jam nominuar nė kategorinė “Best Male” me kėngėn “Nuk mė deshte”, por pėr mua kryesore ėshtė qė tė marrėsh pjesė nė njė festival kaq tė madh dhe tė jesh pranė fansave nė njė event tė tillė, se sa ēmimi.
Por edhe ēmimi ka rėndėsi, sepse ju pėr kėtė arsye u larguat nga Festivali i fundit nė RTSH?
Unė u largova se donin tė mė blinin dhe kėtė e kam thėnė.
Do tė merrni mė pjesė nė kėtė festival?
Asnjėherė mė. Fatkeqėsisht mė erdhi keq pėr fansat. Unė ndoshta do tė marr pjesė ndonjėherė nė Euro Song pėr tė pėrfaqėsuar Kosovėn ose Suedinė, por jo Shqipėrinė. Tė paktėn derisa tė jenė ata njerėz qė janė sot nė Festivalin nė RTSH. Ata janė komunistė. Nėse ndėrrohen, patjetėr qė do tė marr pjesė.
Sapo keni lanēuar kėngėn tuaj tė re, pėr tė cilėn thuhet se keni pasur edhe njė konflikt me Dafina Zeqirin. Ėshtė e vėrtetė?
Po kėnga ka dalė ditėn e martė nė televizionin ‘Super Sonic’ dhe ėshtė njė remiks i kėngės “La vida Loca”. Ėshtė i njėjti instrumental i kėngės, veē tani unė i kam futur edhe 7 repera tė njohur. Ndėrsa pėr sa i pėrket Dafinės, nuk ka ndonjė konflikt mes meje dhe saj. Nė kėngėn origjinale Dafina bashkėpunoi me mua, kėtė herė kėnga ka dalė nė njė version tė ri dhe pa tė.
Tė gjithė fansat tuaj do tė donin tė dinin nėse Blero ka njė lidhje apo jo..
Jo, pėr momentin jam vetėm. Nuk jam duke kėrkuar ndonjė lidhje, po pres qė ajo tė vijė vetė.
Thuhet se nė Shqipėri keni pasur lidhje me fanse tuaja?
Po, kanė qenė njė ose dy raste dhe vetėm kaq.
Cili ka qenė momenti mė i vėshtirė pėr Bleron nė skenė?
Ka qenė njė koncert nė Kumanovė, kam qenė nė njė gjendje afėr tė fiktė, ku pėr shkak tė nxehtėsisė dhe tė masės sė madhe nuk po rezistoja dot gjatė kėngės. Ka qenė momenti im mė i vėshtirė nė skenė.
Po koncerti juaj mė i bukur?
Mbrėmja mė e bukur pėr mua ka qenė nė Vitin e Ri, nė Kosovė, ku kam qarė me lot nė skenė para 2 mijė njerėzve qė mė kanė emocionuar dhe mė kanė dhėnė njė kėnaqėsi mjaft tė madhe.
Si mendoni sot pėr njė kėngėtar, ėshtė mė mirė tė realizojė njė album apo njė klip?
Si ka ardhur koha sot, mė mirė njė klip. Mė parė ka qenė e kundėrta, tani kėngėtarėt bėjnė mė pak albume pėr shkak edhe tė internetit.
Nė fund tė realizimit tė njė kėnge si ndiheni, i lumtur qė keni mbaruar njė punė, apo ju vjen keq qė u ndatė prej saj?
Normalisht unė kompozoj e shkruaj vetė, dhe jam shumė i kėnaqur kur jam afėr finales. Por pastaj vjen pikėpyetja, do tė pėlqehet apo jo kėnga. Shumica e rasteve, pėrgjigjja e fansave tė cilėt i falenderoj, ka qenė pozitive dhe kjo tė bėn tė ndjesh njė sadisfaksion tė madh.
Mbi pesė vjet mė parė keni qenė krejt i panjohur, tashmė keni fansa pafund. Si e ka pėrjetuar famėn Blero?
Unė nuk e kisha parashikuar kurrė kėtė famė. Megjithatė them se jam i njėjti. Nė kėtė rast falenderoj prindėrit e mi qė mė kanė kulturuar pėr gjithēka qė kam arritur nė jetė. Pas gjithė kėsaj kohe, unė them se jam i njėjti me tė gjithė si mė parė, pavarėsisht se shpesh pėr shkak tė punės nuk takohem aq shpesh me familjen dhe shoqėrinė time.
Cilat janė planet e tua pėr kėtė verė dhe mė tej?
Sė pari shpresoj qė tė realizoj njė koncert recital nė Tiranė, por kjo ėshtė ende e papėrcaktuar. Ndėrkohė qė kam planifikuar tashmė turin qė do tė jetė kėtė verė me koncerte nė Shqipėri, Kosovė, Maqedoni, Mal i Zi dhe Evropė.
Po ėndrra qė do tė arrijė Blero nė skenė, cila ėshtė?
Tė bėj njė duet me Beyonce dhe pse jo, jo vetėm nė skenė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 7:39 pm

Aferdita Dreshaj: Me 9 maj bejme fejesen zyrtare me Shpatin

E shpėrngulur prej shumė viteve nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ajo punon prej njė kohe tė gjatė si modele e agjensioneve tė ndryshme tė modės. Duke mos i mjaftuar vetėm kaq, pasi kontratat e saj tė punės e detyrojnė tė udhėtojė nėpėr vende tė ndryshme tė botės. Afėrdita nuk mund tė gjindet vetėm nė njė vend. Sepse sa ėshtė nė Amerikė, nė Japoninė e largėt, tash sė fundi pėr 3 muaj nė Greqi kurse sė shpejti pritet nėnshkrimi i njė kontrate nė Gjermani. Bėri kėngė vetėm pėr qejf, por qė dėshiron tė vazhdojė akoma mė shumė nė kėtė drejtim. Nė lidhje me kėngėtarin e mirėnjohur Shpat Kasapin qė sė shpejti pritet ta zyrtarizojnė edhe me fejesė dhe shumė lajme tė tjera, pėr “Panorama plus” flet Afėrdita Dreshaj. Si e kujton fėmijėrinė tėnde? E kujtoj qė kam qenė njė vajzė e lumtur, duke jetuar nė njė vend shumė tė bukur nė Mal tė Zi tė quajtur “Dreshaj”. Ēdo herė kam qenė njė ndėr ata fėmijėt qė kam dashur tė jem nė qendėr tė vėmendjes ose duke recituar, qoftė edhe me nota tė mira apo diēka tė tillė. Nga sa anėtarė pėrbėhet familja juaj dhe saktėsisht ku jetoni? Familja ime pėrbėhet nga nėna ime, vėllai dhe motra ime. Ne jetojmė nė Michigan tė SHBA-s. Kur je larg familjes, pėr kė tė merr malli mė sė shumti? Ėshtė shumė e vėshtirė dhe mė mungojnė shumė tė gjithė kur jam larg, mundohem tė kontaktoj mė shpesh, por dua tė them qė mė shumė mė merr malli pėr motrėn time tė vogėl. Kur ke qenė e vogel, tė ka shkuar mendja ndonjėherė se njė ditė do tė bėhesh e famshme? Normal si ēdo fėmijė edhe unė mendoja sikur njė ditė tė pozoja pėr ndonjė revistė tė famshme (qesh). Nga kush keni gjetur pėrkrahjen mė tė madhe nė kėtė drejtim dhe cili ka qenė kulminacioni juaj nė karrierė deri tani? Kulminacion kurrė nuk mund tė ketė, sepse ēdo njeri mundohet tė shkojė sa mė lart, por nė kėtė karrierė kam gjetur pėrkrahjen nga familja ime, tė cilėt kanė qenė ēdo herė pranė meje, pėr ēdo gjė dhe i falėnederoj shumė. Kė nga “Vip-at” botėrorė ke pasur mė pėr zemėr dhe kė ke tani? Gjithmonė Enrique Iglesias. Sfilata, defilime dhe reklama pėr agjensione dhe firma tė ndryshme tė modės, kanė qenė fitimprurėse? Kjo ėshtė e vetmja punė qė bėj, kėshtu qė normal kam pa- sur fitim nga kjo dhe kam ngelur e kėnaqur deri tani. Jeni e shtrenjtė nė profesionin tuaj dhe kush ju menaxhon? Mendoj qė jam e shtrenjtė, por me kėto gjėra merret agjencioni im i modės qė kemi kontratė. Duke pasur parasysh angazhimet e shumta, me Shpatin takoheni shpesh? Me Shpatin takohemi shumė shpesh, mundohemi tė kalojmė krejt kohėn e lirė qė kemi sė bashku. Largėsia dhe angazhimet nuk na pengojnė fare. Cili ėshtė thashethemi mė i shėmtuar qė keni dėgjuar sė fundi pėr ty dhe Shpatin? Ēdo thashethem ėshtė reklamė gratis pėr ne. Nga erdhi ideja qė tė bėni kėngė? Erdhi si surprizė pėr mua nga kompozitori por edhe nga vetė dėshira pėr tė sprovuar veten nė muzikė. Do vazhdoni tė kėndoni dhe tė merreni akoma me muzikė apo kjo ishte vetėm si pasion? Po normal do tė vazhdoj, tani jam nė punim tė njė single tjetėr dhe besoj do pėlqehet nga publiku. Si ka ecur puna me kėngėn dhe videoklipin e parė? Mendoj qė ka ecur mirė, unė personalisht kam ngelur e kėnaqur. Por kėtė ia lė publikut tė gjykojė. Duke ditur qė tashmė albumet janė nė trend, do provosh edhe ti tė bėsh njė tė tillė? Kėtė vit nuk do tė publikoj album sepse dua tė punoj me kujdes kėngėt e tjera, por kėngėt nuk do tė mungojnė. Po Shpati ėshtė i kėnaqur qė jeni futur edhe muzikės tani apo ka frikė nga konkurenca? Shpati ėshtė i kėnaqur shumė, dhe pėr konkurencė nuk bėhet fjalė. Ai ka vite karrierė tė gjatė nė kėtė drejtim dhe ka fansat e vet. Dalim pak te jeta private, e vėrtetė se do fejoheni? Po ėshtė e vėrtetė! Kur do tė mbahet ceremonia dhe ku? Ceremonia do tė mbahet mė 9 maj nė Shkup. Do jetė e ndarė ceremonia duke marrė parasysh fytyrat publike dhe familjarėt apo tė gjithė sė bashku ? Fejesėn e bėjmė vetėm familjare, sepse jemi munduar ta mbajmė sa mė private qė t’i lejojmė familjet tona tė kėnaqen dhe tė shijojnė gėzimin deri nė maksimum! Kush do ju kėndojė nė fejesė? Nė fejesėn tonė do tė kėndojė Greta Zani.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
don corleone
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
don corleone

Male
Numri i postimeve : 2525
Mosha : 29
Vendndodhja : cuba with fidel castro
Hobi : just nothing special
Koha e lire : shfrytezim maksimal
Piket : 1448
Data e regjistrimit : 23/08/2008

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 7:53 pm

Ermal Mamaqi: Planet me Amin per nje ceremoni martese te pazakonte

Tė dielat e tyre janė kthyer nė frymėzim dhe ide pėr organizimin e martesave tė tė tjerėve. Por si e kanė menduar ceremoninė e tyre tė martesės?!
Ermal Mamaqi tregon skenarin, qė ka menduar pėr ditėn e dasmės sė tij me Amin, dhe pėrshkruan detaje se si sillet ajo brenda katėr mureve tė shtėpisė: Ermal i ke munguar ekranit kėto kohė, ndaj do donim tė dinim se ku je dhe me ēfarė po merresh?
Jam nė tė njėjtin planet qė jeni dhe ju. Po merrem vetėm me biznes. Kjo ėshtė njė strategji, apo biznesi me tė cilin po merresh e ka bėrė tė detyrueshėm kėtė largim?
Tė martosh dynjanė nuk ėshtė e lehtė, dhe si pasojė duhet tė heqėsh dorė nga disa gjėra. Rishfaqja jote e parė do tė jetė nė muzikė apo humor?
Besoj se me muzikė. Kam nė plan tė lanēoj njė kėngė qė shpresoj se do tė ketė ndikim pozitiv pėr performancen time verore. Sidoqoftė edhe me aktrimin, mundėsia nuk ėshtė e vogėl. Do tė realizosh klip, dhe a do tė jetė sėrish njė klip me humor?
Sigurisht. Klipi ėshtė fusha nė tė cilėn unė mund tė shprehem nė total, sepse pėrmban edhe kėngėn edhe aktrimin. Po tė them vetėm se nėse do bėj njė video do tė jetė patjetėr pėr tė qeshur. A mund tė mendohet njė rikthim i yti nė spektaklin “Portokalli”?
Unė asnjėherė nuk jam shkėputur nga “Portokal lia”. Gjithmonė e kam ndjekur dhe kam qenė i pranishėm nė mėnyrėn time. Akoma nuk e gjej kohėn pėr t’u rikthyer definitivisht. Por do tė kthehem njė ditė. Mund tė bashkohesh me Julin dhe Gentin nė grupin “The SHBLSH”, nėse ata do e kėrkojnė njė gjė tė tillė?
Do tė ishte interesante. Do tė bashkohesha po tė ishim pėrsėri si atėherė. Bashkėjeton me Amin, por a keni menduar pėr cer emoninė tuaj tė martesės, kur dhe si keni menduar ta organizoni pėr vete kėtė ceremoni?
E sigurtė ėshtė qė nuk do tė jetė kėtė vit. Por ne kemi menduar qė do tė jetė diēka e pazakonshme. Do tė jetė nė bregdet dhe do tė fillojė me diell, pastaj me perėndim, dhe do mbarojė kur nata tė jetė nė zbardhje.Kaq mund tė them se pastaj na vjedhin idenė (qesh). Si do tė mund ta komen toje Amin nė apartament, aty ku s’mundet ta shohė askush pėrveē teje?
Eshtė shumė e ėmbėl. Gju mashe dhe specialiste kuzhine. Shkurt ėshtė ajo qė duhet. A mundesh tė na japėsh ndonjė kėshillė sesi mund tė menaxhohet fama, dhe si mund tė menaxhohet njė biznes si ai yti?
E rėndėsishme ėshtė thjeshtėsia, komunikimi dhe tė mos bėsh pushim. Pastaj duhet tė lodhesh vetė, qė ta kuptosh (qesh). Jemi para zgjedhjeve, tė ėshtė bėrė ndonjė ofertė pėr tė kėnduar kėngė fus hate?
Akoma jo. Megjithatė nuk dua tė komplikohet mė shumė fakti qė mund tė kėn doj nė zgjedhje. Bėj thjesht kėngėtarin. Dhe njė pyetje e fundit nisur nga sensi yt i lartė i hu morit, ti e merr jetėn me shaka, apo me seriozitet?
Me seriozitetin mė tė lartė, dhe nuk lė asnjė person seri oz pa bėrė shaka me tė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 9:13 pm

Kriza globale, kengetaret te trembur per pagesat

Edhe pse kriza ekonomike globale duket qė ende nuk ka prekur ndjeshėm Shqipėrinė apo Kosovėn, kėngėtarėt shprehen se sig urisht qė edhe ata do tė jenė tė prekur nė njė tė ardhme, sepse njerėzit e varfėr nuk do kenė dėshirė tė festojnė. Raportet e institucioneve tė specializuara ndėrkombėtare pėrveē qė po konfirmojnė gjithnjė e mė shumė se kriza aktuale ėshtė mė e rėnda qė ka pėrjetuar bota pas depresionit tė vitit 1929, por ata paralajmėrojnė se nga ajo nuk do tė shpėtojė askush. Sa i pėrket krizės globale, Hollivudi ka vendosur tė ulė pagat e aktoreve, nėse filmat e tyre nuk do tė sjellin tė ardhurat e duhura nga shitja e biletave. Nė kėtė aspekt edhe kėngėtarėt tanė mendojnė qė nėse do tė ketė krizė, do tė ketė pėr tė gjithė, pra edhe pėr ta. Njė nga kėngėtaret qė mendon se ka ndikuar kriza globale nė pagat dhe nė zvogėlimin e numrit tė koncerteve ėshtė Zanfina Ismaili. Ajo tho ė se njerėzit janė nė varfėri tė madhe dhe vėshtirė se kanė dėshirė tė festojnė nė koncerte, si dhe duke marrė parasysh qė Kosova ėshtė nė rekord pėr numėr tė papunėsisė, kėshtu qė mbetet tė shpresohet se kriza do tė kaloje sa mė shpejtė, sepse sipas saj dihet qė ato zgjasin 1 apo 2 vite. Naim Abazi tregon se meqė te ne ende ėshtė gjithēka e improvizuar, nuk mund tė thuhet se ka ndikuar, por gjithmonė ka qenė njė “lojė lotarie” kjo punė. Megjithatė Naimi thotė se kriza globale sigurisht do ndikojė nė tė gjitha sferat. Ndėrsa Adelina Thaēi ka mendimin se kriza globale nuk kursen asgjė, por pritet t’i godasė tė gjitha sferat, dhe nėse do tė jetė krizė pėr tė gjithė, do tė jetė edhe pėr kėngėtarėt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 9:14 pm

Kengetaret kosovare, rekord nominimesh ne “Top Fest”

Jehona Sopi dhe Eliza Hoxha janė kėngėtaret kosovare tė cilat janė nominuar nė mė shumė kategori nė edicionin e sivjetshėm tė “Top Fest”, por duke mos lėnė kėtu pa pėrmendur edhe disa kėngėtarė tė tjerė tė cilėt po ashtu kanė siguruar nominimet pėr natėn finale. Pėr kategorinė “Best Female”, nga kėngėtaret kosovare janė tė nominuara: Jehona Sopi, Eliza Hoxha, Nora Istrefi dhe Dafina Zeqiri. Pėr ēmimin “Best Video” konkurrojnė: Jehona Sopi, Eliza Hoxha, grupi “Troja” dhe Shpat Deda. Nė kategorinė “”Best Song” ėshtė e nominuar kėnga pretendente pėr ta fituar festivalin, “Kur u ndamė”, nė interpretim tė Gilit dhe Enis Potokut, Andos dhe Xuxi me kėngėn “Free Spirit”, si edhe kėnga e Jehona Sopit, “A do tė plakemi bashkė”. Eliza Hoxha ėshtė e nominuar edhe nė kategorinė “Best Dance”, ku konkurron edhe kėngėtarja tjetėr kosovare, Blerina Kastrati. Dafina Zeqiri dhe Shkenda janė pretendente pėr ēmimin e kėngės mė tė mirė R&B, derisa Shpat Deda ėshtė sėrish i nominuar pėr kategorinė “Best Pop-Rock”. Grupet: “Gillespe”, “NRG BAND”, “Kthjellu” dhe “Garazhat e Bardha”, konkurrojnė pėr ēmimin “Best Group”. Nė kategorinė “Best Interpret” janė tė nominuara Malda Susuri dhe Flaka Krelani, pėr “Best Hip-Hop”, reperi F-Kay. Ndėrsa kėngėtarja e re, Fortesa Hoti ėshtė e nominuar nė kategorinė “Best New Artist”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 9:17 pm

Shocked si nuk pertoni t kerkoni

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
showbiz Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 9:17 pm

Valton Krasniqi: Pas Emmy-t tani aventure me dy motra nga Zvicra

Kėngėtari Valton Krasniqi edhe pse jeton nė Zvicėr, dhe shėtit gjithė botėn me koncerte i pėlqen t’i promovojė kėngėt e tij si fillim nė Tiranė. Eshtė gati tė publikojė klipin e tij tė ri nė bashkėpunim me dy motra kėngėtare nga Zvicra. Kėnga titullohet “Aventurier je”, dhe vjen direkt pas bashkėpunimit me kėngėtaren Emmy. Ai rrėfen strategjinė e tij pėr tė marrė nė klipet e tij vetėm vajza tė panjohura, si dhe planin pėr njė koncert recital nė Tiranė:

Pas Emmy-t tani njė kėngė e re me dy motra nga Zvicra. Cilat janė kėto dy vajza?

Janė Qėndresa dhe Mėrgime, tė cilat janė rritur nė Zvicėr. Ato nė fakt kėndojnė vetėm anglisht, dhe kjo ėshtė kėnga e parė qė po e realizojnė nė shqip. Vendosa t’i ftoj nė klipin tim mė tė ri, pasi janė dy motra shumė interesante dhe kanė vokal shumė tė mirė. Mė tėrhoqėn pasi janė rritur nė Zvicėr dhe kėndojnė R and B si zezaket.

Por nuk i njeh askush. Pėrse kjo mani pėr tė bashkėpunuar me kėngėtare fare tė panjohura?

Pėr mua ėshtė shumė e rėndėsishme kur realizoj njė kėngė nė duet me “no name”, dhe ato i bėj tė famshme, pasi e di qė tashmė vetė e kam arritur suksesin. Mendoj se nėse kėnga ėshtė e bukur nuk ka rėndėsi nėse njė kėngėtar ėshtė i famshėm ose jo. Por shumė mė interesant ėshtė qė tė sjell nė tregun muzikor fytyra tė reja. Si pėr shembull siē bėra me Emmy-n, tė cilėn e bėra tė njohur vetėm me njė kėngė.

Ēfarė mund tė na thuash mė shumė pėr klipin?

Klipi titullohet “Aventurier je”, dhe unė jam autor i muzikės dhe tekstit. Xhirimet do tė realizohen nė Itali me ekipin “Media” nga Gjermania, tė cilėt kanė realizuar klipin “E imja s’je” me kamera filmike 35 mm, ku do tė tregoj njė “story”, qė do t’u pėlqejė fansave. Bėhet fjalė pėr njė dyzim dashurie mes dy vajzave. Nė fillim jam i lidhur me njėrėn, dhe nė tė njėjtėn kohė takoj vajzėn tjetėr qė mė pėlqen. Dhe kėshtu filloj aventurėn me tė dyja. Mendoj qė ėshtė tema aktuale dhe e pėrditshme qė ndodh ēdo ditė.

Ka lidhje kjo me ndonjė histori personale tė momentit?

(Qesh) Nė lidhje me jetėn time private them se nuk kam pasur kohė tė investoj shumė nė dashuri, pasi jam marrė me koncerte dhe klipe. Sapo i kam dhėnė fund njė historie tė komplikuar. Tani pėr momentin kam simpati pėr dikė,me tė cilėn shkėmbej mesazhe shpesh.

Cilat janė planet e tua nė muzikė pėr verėn?

Nė fund tė qershorit do shkoj pėr pushime nė Dubai dhe do tė inēizoj klipin e kėngės “Albanian Girls”, nė variantin remix tė cilėn e ka mixuar Dj i famshėm nga Zvicra, Dj Tamborrini. Nė fund tė majit, kėnga “Albanian girls” del nė shitje nė disa versione (nė orgjinal, house, hip hop, oriental” sipas kontratės qė kam me Sonybmg dhe Mediamarket.

A keni menduar tė jepni njė koncert recital?

Po mendoj nė gusht tė jap njė koncert tė madh live nė Tiranė, me bandėn muzikore, qė do e sjell nga Zvicra dhe kėngėtarė tė ftuar nga Evropa. Gjithashtu, gjatė verės do tė jem me turne nė Kosovė, Mal tė Zi, Maqedoni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 9:18 pm

Valton Krasniqi: Pas Emmy-t tani aventure me dy motra nga Zvicra

Kėngėtari Valton Krasniqi edhe pse jeton nė Zvicėr, dhe shėtit gjithė botėn me koncerte i pėlqen t’i promovojė kėngėt e tij si fillim nė Tiranė. Eshtė gati tė publikojė klipin e tij tė ri nė bashkėpunim me dy motra kėngėtare nga Zvicra. Kėnga titullohet “Aventurier je”, dhe vjen direkt pas bashkėpunimit me kėngėtaren Emmy. Ai rrėfen strategjinė e tij pėr tė marrė nė klipet e tij vetėm vajza tė panjohura, si dhe planin pėr njė koncert recital nė Tiranė:

Pas Emmy-t tani njė kėngė e re me dy motra nga Zvicra. Cilat janė kėto dy vajza?

Janė Qėndresa dhe Mėrgime, tė cilat janė rritur nė Zvicėr. Ato nė fakt kėndojnė vetėm anglisht, dhe kjo ėshtė kėnga e parė qė po e realizojnė nė shqip. Vendosa t’i ftoj nė klipin tim mė tė ri, pasi janė dy motra shumė interesante dhe kanė vokal shumė tė mirė. Mė tėrhoqėn pasi janė rritur nė Zvicėr dhe kėndojnė R and B si zezaket.

Por nuk i njeh askush. Pėrse kjo mani pėr tė bashkėpunuar me kėngėtare fare tė panjohura?

Pėr mua ėshtė shumė e rėndėsishme kur realizoj njė kėngė nė duet me “no name”, dhe ato i bėj tė famshme, pasi e di qė tashmė vetė e kam arritur suksesin. Mendoj se nėse kėnga ėshtė e bukur nuk ka rėndėsi nėse njė kėngėtar ėshtė i famshėm ose jo. Por shumė mė interesant ėshtė qė tė sjell nė tregun muzikor fytyra tė reja. Si pėr shembull siē bėra me Emmy-n, tė cilėn e bėra tė njohur vetėm me njė kėngė.

Ēfarė mund tė na thuash mė shumė pėr klipin?

Klipi titullohet “Aventurier je”, dhe unė jam autor i muzikės dhe tekstit. Xhirimet do tė realizohen nė Itali me ekipin “Media” nga Gjermania, tė cilėt kanė realizuar klipin “E imja s’je” me kamera filmike 35 mm, ku do tė tregoj njė “story”, qė do t’u pėlqejė fansave. Bėhet fjalė pėr njė dyzim dashurie mes dy vajzave. Nė fillim jam i lidhur me njėrėn, dhe nė tė njėjtėn kohė takoj vajzėn tjetėr qė mė pėlqen. Dhe kėshtu filloj aventurėn me tė dyja. Mendoj qė ėshtė tema aktuale dhe e pėrditshme qė ndodh ēdo ditė.

Ka lidhje kjo me ndonjė histori personale tė momentit?

(Qesh) Nė lidhje me jetėn time private them se nuk kam pasur kohė tė investoj shumė nė dashuri, pasi jam marrė me koncerte dhe klipe. Sapo i kam dhėnė fund njė historie tė komplikuar. Tani pėr momentin kam simpati pėr dikė,me tė cilėn shkėmbej mesazhe shpesh.

Cilat janė planet e tua nė muzikė pėr verėn?

Nė fund tė qershorit do shkoj pėr pushime nė Dubai dhe do tė inēizoj klipin e kėngės “Albanian Girls”, nė variantin remix tė cilėn e ka mixuar Dj i famshėm nga Zvicra, Dj Tamborrini. Nė fund tė majit, kėnga “Albanian girls” del nė shitje nė disa versione (nė orgjinal, house, hip hop, oriental” sipas kontratės qė kam me Sonybmg dhe Mediamarket.

A keni menduar tė jepni njė koncert recital?

Po mendoj nė gusht tė jap njė koncert tė madh live nė Tiranė, me bandėn muzikore, qė do e sjell nga Zvicra dhe kėngėtarė tė ftuar nga Evropa. Gjithashtu, gjatė verės do tė jem me turne nė Kosovė, Mal tė Zi, Maqedoni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 9:22 pm

O ROBO MJAFTON ME COPY PASTE SE KTO DIM TI GJEJME VET EDHE NE INTERNET NE

A KE NAJ POSTIMIM TATIN TI ORIGJINAL??!

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
dj jero

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 29
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 9:44 pm

f


Edituar pėr herė tė fundit nga dj jero nė Tue Apr 28, 2009 9:52 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 9:46 pm

kush esht M. A. nga ata?
se qeka vip,i viken paparazet nga mbrapa Laughing

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
showbiz Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 9:48 pm

^o)

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
dj jero

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 29
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 9:48 pm

Lacuna_Coil shkruajti:
kush esht M. A. nga ata?
se qeka vip,i viken paparazet nga mbrapa Laughing
pse se njeh muharremin turp te te vije////hahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 9:49 pm

un se njof per vete dhe sme vje turp hic Cool

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 9:59 pm

dj jero shkruajti:
Lacuna_Coil shkruajti:
kush esht M. A. nga ata?
se qeka vip,i viken paparazet nga mbrapa Laughing
pse se njeh muharremin turp te te vije////hahah

me raft pika se di por per koken tme dua ta njof,jam shum e nteresuar
Laughing Laughing

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
showbiz Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 10:09 pm

hej child in time si shume po kapesh me mua.Ēfar ke me muaeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee????????????????????????????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 10:17 pm

breang dance shkruajti:
hej child in time si shume po kapesh me mua.Ēfar ke me muaeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee????????????????????????????

ca pate Surprised

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
breang dance
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
breang dance

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 26
Vendndodhja : up and up
Hobi : the streetbasket
Koha e lire : streetbasket,pub,net,chat,music,tv.
Piket : 463
Data e regjistrimit : 24/04/2009

showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1Tue Apr 28, 2009 10:21 pm

u nxeha sepse me kishe ber veretje edhe tek barcaletat ai ishte nje ngatarres me kurjozitetet keshtu u acarova kur pash edhe kete tjetren. :Birre;:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
showbiz Empty
MesazhTitulli: Re: showbiz   showbiz Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
showbiz
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Te ndryshme :: Kuriozitete & Barsaleta-
Kėrce tek: