Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcap17%TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcap29%TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcap31%TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcap23%TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcapTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_voting_barTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap 
hot_spicy
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcapTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_voting_barTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap 
Darkangel
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcapTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_voting_barTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap 
angel boy
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcapTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_voting_barTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcapTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_voting_barTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap 
Child In Time
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcapTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_voting_barTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap 
Blue Paradise
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcapTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_voting_barTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap 
Child Of Darkness
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcapTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_voting_barTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap 
rapper_girl
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcapTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_voting_barTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap 
Mars
TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_lcapTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_voting_barTRANCE / PSY(chedelic) TRANCE I_vote_rcap 
Keywords
dashuri shoqeria fate Njerez
August 2022
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE

Shko poshtė 
+4
hot_spicy
Lacuna_Coil
Slash
Child In Time
8 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 32
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE Empty
MesazhTitulli: TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE   TRANCE / PSY(chedelic) TRANCE Icon_minitime1Sat Apr 11, 2009 3:30 pm

Trance esht dance elektronik, rryme e zhvilluar ne Gjermani dhe Britani ne fillimet e viteve 90.
Esht nje kombinim mes disa formave te muzikes elekronike, si ambient, techno dhe house.
Origjina e saj esht nga atmospheric "space music" dhe mendohet te jet kriju nga nje kompozotor gjerman pas viteve 1980.
Disa artist te famshem te ksaj rryme jane TIESTO, Paul Van Dyke, Robert Miles, Infeceted Mashrooms etj.
Ka pas edhe zhvillim ne disa nen-rryma si : classic trance, acid trance, progressive trance, uplifting trance, dream trance, anthem trance, epic trance, PSYCHEDELIC trance etj.

PSYchedelic Trance ka dal me von, diku rreth 1995 ne U.K.
N`fakt kjo rryme i ka frymezimet e para nga psychedelic Rock, grupe si PINK FLOYD, LED ZEPPELIN, THE DOORS, GREATFUL DEAD etj.

Di t`them qe kto jan nder rrymat e vetme jo-rock qe m`terheqin dhe jam e interesume. Jane magjike, po ti shihni atmosferat qe krijohen neper shfaqet e Tiestos mbetesh pa fjale..kto m`cmendin fare Smile

DJ TIESTO (TRANCE)