Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Krijime Letrare Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Krijime Letrare Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Krijime Letrare Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Krijime Letrare Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Krijime Letrare Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Krijime Letrare Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Krijime Letrare Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Krijime Letrare Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Krijime Letrare Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
Krijime Letrare I_vote_lcap17%Krijime Letrare I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
Krijime Letrare I_vote_lcap29%Krijime Letrare I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
Krijime Letrare I_vote_lcap31%Krijime Letrare I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
Krijime Letrare I_vote_lcap23%Krijime Letrare I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
Krijime Letrare I_vote_lcapKrijime Letrare I_voting_barKrijime Letrare I_vote_rcap 
hot_spicy
Krijime Letrare I_vote_lcapKrijime Letrare I_voting_barKrijime Letrare I_vote_rcap 
Darkangel
Krijime Letrare I_vote_lcapKrijime Letrare I_voting_barKrijime Letrare I_vote_rcap 
angel boy
Krijime Letrare I_vote_lcapKrijime Letrare I_voting_barKrijime Letrare I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
Krijime Letrare I_vote_lcapKrijime Letrare I_voting_barKrijime Letrare I_vote_rcap 
Child In Time
Krijime Letrare I_vote_lcapKrijime Letrare I_voting_barKrijime Letrare I_vote_rcap 
Blue Paradise
Krijime Letrare I_vote_lcapKrijime Letrare I_voting_barKrijime Letrare I_vote_rcap 
Child Of Darkness
Krijime Letrare I_vote_lcapKrijime Letrare I_voting_barKrijime Letrare I_vote_rcap 
rapper_girl
Krijime Letrare I_vote_lcapKrijime Letrare I_voting_barKrijime Letrare I_vote_rcap 
Mars
Krijime Letrare I_vote_lcapKrijime Letrare I_voting_barKrijime Letrare I_vote_rcap 
Keywords
dashuri shoqeria Njerez fate
January 2022
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 Krijime Letrare

Shko poshtė 
+7
vdekja_eshte_mundesia
hot_spicy
Glamours' Master
Iron Snake
*...BE YOURSELF...*
Lacuna_Coil
Child In Time
11 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Fri Feb 13, 2009 8:36 pm

Hapa i teme te re meqe sdija ku ta postoja, njs kte e kam shkrujt para nje vitie gjys dhe ka qen nje shperthim i momentitDergjem. Ja tek me ke…kaq prane…si kurre ndonjehere, e zhveshur nga falsi dhe e veshur me kete mantelin e zymte te dhimbjes qe me shkon aq shume, mantelin qe ti e qepe enkas per mua, te kujtohet?. Ja ku me ke, ne vorbullen e veshtiresive, kurorezuar me harresen vezulluese…oh…por jo…ti sme sheh dot…ti me ke kaq larg…ti…gjithkush…dhe une dergjem brenda fasadave te shpirtit tim, gjunjezuar para heshtjes se dashurise, para veshtrimesh te verbra te botes perreth , para ulerisem se shurdhet te vetmise. Dergjem…tinuk je…askush nuk eshte…por vetem nuk jam. Dic po me perkedhel…ah zjarri…gjuhet e flakes lepihen embelsisht pas qenies sime…e shikon nuk jam vetem…ato me duan…flaket e brishta duan te ngrohim ekzistencen time…por me kot…e pamundur…veshtire te shkrihet ky shpirt I acarte, I mpiksur prej harreses, kohes; I ngjyer ne zhgenjime, mashtrime, genjeshtra e te verteta te heshtura te jetes…jeta…oh per ate qiell sa me rendojne shuplakat e saj. Dergjem…nen peshen e ligsht te shpirtit tim te thare, te flakur ne shkretetiren(humneren) e harreses. Duar…po dy duar te ndyra, te vyshkura e te fuqishme…I ndjej tek po shqyejne…po rremojne koshin e memories sime te lajthitur…dic kerkojne me ngulm…jo mos…ja tek po nxjerrin prej andej miliara apokalipse mendimesh…miliarda therrmija ndjenjash…kujtime qe rrasen, shtyhen tej, zihen; ne cdo kujtim qe zhvarroset, perpelitet cdo vene e imja, ulerasin te githa indet e trupit tim…por me kenaq kjo…po me vjedhin kujtimet…kujtimet qe per aq shume kohe jane perplasur ne bregun e zemres sime dhe kane therrmuar egersisht cdo shkemb te saj. Kujtime, kujtime, kujtime pa fund…tani po cuditem me thellesine e mendjes sime…si nuk ka plasur prej tyre…kuptoj qe po zbrazem…nuk ndiej me asgje…por jam e lumtur…po po e lumtur qe se ndjej me renkimin e zinxhireve te trashe e te rende te kujtimeve…jepini, ka mbetur akoma, shkundeni cdo arkiv te skalitur ne neurone…Dhe…ne kulmin e ekstazes sime, kur po ushqeja shpirtin me helmin e kenaqesise, duart qe po shponin koken time dhe germonin ate mizorisht, u terhoqen, te lodhura…apo te sfiduara nga kujtimi I rradhes…gjaku me vlon nga ethet e kujtimit te rradhes…nje pale sy qe cajne perms rrenojave te dhomes se zemres sime…oh per ate qiell je ti…Syte e mi pikojne gjak, zemra ime pikon lot, lotet perbaltin pluhurin e harreses. Zemra ime e krisur perpelitet nga ndjenja e injektuar prej teje. Ja tek te kam ty…kujtimin tend dhe…cuditerisht ndihem e ngopur prej ketij kujtimi qe dergjej brenda meje…kujtim qe me mbush mushkerite me ajrin e lumturise. Ja ku e ndjej kujtimin tend…te ndjej ty qe vazhdon te nenshkruash fatin mbi rrenojat e damareve te mi…jo prit…ti nuk mund…une nuk mund te lejoj te me sakatosh serish shpirtin…duhet te vras…duhet te vras kujtimin tend edhe pse e di qe kjo do te thote te vras gezimin, te vras nje pjese te qenies sime, jeten e jetes sime…Jo, mos me shiko ashtu tani qe po e ndjen fundin e sketerre…mos me lyp tani ate per te cilen une tu pergjerova sa e sa here: faljen…jo…falja me shqyen shpirtin…se di pse…nuk e duroj dot torturen e faljes.

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil


Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Fri Feb 13, 2009 8:40 pm

Crying or Very sad Crying or Very sad shum shum bukur,ka shuumm ndjenja aty brenda.
bravooo arl Smile

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Krijime Letrare Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Fri Feb 13, 2009 8:41 pm

eh ca bravo, tani kur e lexoj them...car debile Laughing Razz:P:P

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*...BE YOURSELF...*
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
*...BE YOURSELF...*


Female
Numri i postimeve : 2335
Mosha : 31
Vendndodhja : nga pak brenda te gjitheve
Koha e lire : miq, libra, foto, pishina, internet, gjume, shetitja, tv ...
Piket : 1262
Data e regjistrimit : 13/12/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Wed Apr 22, 2009 10:52 pm

Ka kohė qė s’shihemi dhe ndjej
si tė harroj une dalėngadal
si vdes tek une kujtimi yt
si vdesin flokėt dhe gjithēka.


Tani kėrkoj poshtė e lartė
njė vend ku ty tė tė lėshoj
nje strofė a notė, a njė brilant
ku tė tė lė, tė puth, tė shkoj.


Nė s’tė pranoftė asnjė varr
asnjė mermer, a morg kristal
mos duhet vallė prapė tė tė mbart
gjysėm tė vdekur, gjysėm tė gjallė.


Nė s’gjetsha hon ku tė tė hedh
do gjej njė fushė a njė lulnajė
ku butėsisht porsi polen
gjithkund, gjithkund tė tė shpėrndajė.


Tė tė mashtroj ndoshta kėshtu
dhe tė tė puth tė ik pa kthim
dhe nuk do dine as ne askush
harim ish ky a s’ish harim.

SESHTE I IMI,PO I KADARES..THJESHT ME PELQ SH ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Wed Apr 22, 2009 10:55 pm

*...BE YOURSELF...* shkruajti:
Ka kohė qė s’shihemi dhe ndjej
si tė harroj une dalėngadal
si vdes tek une kujtimi yt
si vdesin flokėt dhe gjithēka.


Tani kėrkoj poshtė e lartė
njė vend ku ty tė tė lėshoj
nje strofė a notė, a njė brilant
ku tė tė lė, tė puth, tė shkoj.


Nė s’tė pranoftė asnjė varr
asnjė mermer, a morg kristal
mos duhet vallė prapė tė tė mbart
gjysėm tė vdekur, gjysėm tė gjallė.


Nė s’gjetsha hon ku tė tė hedh
do gjej njė fushė a njė lulnajė
ku butėsisht porsi polen
gjithkund, gjithkund tė tė shpėrndajė.


Tė tė mashtroj ndoshta kėshtu
dhe tė tė puth tė ik pa kthim
dhe nuk do dine as ne askush
harim ish ky a s’ish harim.

SESHTE I IMI,PO I KADARES..THJESHT ME PELQ SH ...

oh esh kaq e mrekullushme, esh hyjnore.. Smile
bravo rez Smile

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?


Edituar pėr herė tė fundit nga Child In Time nė Wed Apr 22, 2009 11:01 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*...BE YOURSELF...*
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
*...BE YOURSELF...*


Female
Numri i postimeve : 2335
Mosha : 31
Vendndodhja : nga pak brenda te gjitheve
Koha e lire : miq, libra, foto, pishina, internet, gjume, shetitja, tv ...
Piket : 1262
Data e regjistrimit : 13/12/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Wed Apr 22, 2009 10:59 pm

ehhh mu mbushen syte me lot kur e lex sot kete para klases
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Iron Snake
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
Iron Snake


Male
Numri i postimeve : 283
Mosha : 34
Vendndodhja : Pėrballė McLaren-it
Piket : 100
Data e regjistrimit : 01/11/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Thu Apr 23, 2009 12:32 am

Child In Time shkruajti:
*...BE YOURSELF...* shkruajti:
Ka kohė qė s’shihemi dhe ndjej
si tė harroj une dalėngadal
si vdes tek une kujtimi yt
si vdesin flokėt dhe gjithēka.


Tani kėrkoj poshtė e lartė
njė vend ku ty tė tė lėshoj
nje strofė a notė, a njė brilant
ku tė tė lė, tė puth, tė shkoj.


Nė s’tė pranoftė asnjė varr
asnjė mermer, a morg kristal
mos duhet vallė prapė tė tė mbart
gjysėm tė vdekur, gjysėm tė gjallė.


Nė s’gjetsha hon ku tė tė hedh
do gjej njė fushė a njė lulnajė
ku butėsisht porsi polen
gjithkund, gjithkund tė tė shpėrndajė.


Tė tė mashtroj ndoshta kėshtu
dhe tė tė puth tė ik pa kthim
dhe nuk do dine as ne askush
harim ish ky a s’ish harim.

SESHTE I IMI,PO I KADARES..THJESHT ME PELQ SH ...

oh esh kaq e mrekullushme, esh hyjnore.. Smile
bravo rez Smile


Jo, faktikisht "bravo" i duhet then atij te vjetrit; Kadarese Cool
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://rockalbania.forumotion.com
Glamours' Master
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
Glamours' Master


Male
Numri i postimeve : 410
Mosha : 36
Vendndodhja : Ne zemren e dikujt!
Piket : 210
Data e regjistrimit : 06/02/2009

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Mon Apr 27, 2009 1:40 am

Donte ta bente keng nje shoku im rrepist :D Dhe e shkrova une :D

Preke zemren time kur me sheh me ato sy
me jep mua jet kur qendron ti me muuuu
Eja nshtratin tim kur enderroj per tyyyy
Qendro ti me mua kur me merr malli per tyyy

Se vjen kjo bot me nje enderr te fuqishme
Dhe shpirtin ma copton nje dashuri mahnitse
Kaq shum sa enderroj zemra ime s`funksionon
Pres un cdo moment yllin tim te shikoj
Me tik-takun e zemres time do filloj te jetoj

E ndjej qe me do pse mua sme tregon
Ndoshta pret momentin ku njerez sdo te ket
Do te zgjasesh buzen tende do te puth me te vertete
I gjith ky do jet fundi endres time
Ku si bebja qe lind do te jete zemra ime

Ej imagjinoni para 8 vjetesh :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Mon Apr 27, 2009 7:46 pm

Ishte njeher nje vajz qe se njihte trishtimin...urrejtjen...zhgenjimin..Njifte vec dashuri paqe e gezim.
Por u rrit..Gjithcka ndryshoi..U mbyll ne veten e asaj..Nuk ekzistonte me asgje per ate..Jeta e asaj ishte thjesht nje leter e zez kur asgje nuk dukej.
I mungonte gezimi...Nje dit e arriti kur dike njohti..qe jeten ja ndricoi...Ja beri shumengjyreshe...
Fatmiresisht vajza u gezua...Por gezimin? Prap se kuptonte kjo fjal...Donte te kapte ylberin qe te merrte me shum ngjyra...Por ce do...nuk e arrinte.
I duhej te hidhej shum lart...Por ishte e shkurter...Nuk arrinte as te gjysma..Ylberi ikte edhe me lart..Lumturia e saj e paket iku fare..
Per te nuk vlente me asgje pervec muzika...Urrente diellin...Ngrohtesin...
Dashuronte gjakun..ftohtesin...
Por nje dit...duke ndenjur e trishtuar...pas disa muajsh gezimi iu rikthye...Deshira e saj u plotesua...Ai person iu kthye..
Por...lumturia prap nuk ishte e plohte...Kerkonte me shum po kishte frik pasi do ta largonte.
U mundonte por u lodhte....Jeta e saj ishte thjesht dicka qe njerzit e perdornin si kazan plehrash
Nje dit te lumtur me ate person kazani u mbush plot...Dashuria iku perseri...Urrejtja filloi...
Gjithcka per te mori fund...Nuk ja vlente asgje..ASGJE...Provoi vretvrasjen...Por e ndaloi...PSE valle?
Kuptoi qe jeta nuk esht vec dashuri dhe gezim...Ka veshtiresi...Akoma keto veshtiresi vajza po i kalon po e di qe nje dit do tja arrij...
Do jet ajo vajz qe ishte 10 vjet me par...duke buzeqeshur dhe duke pasur pavaresin dhe gezimine plot te saj...
Do ti duhet te kapercej shum male...Po nje dit do ta arrij ylberin...Do ta arrij...dhe jeta do jet vec nje GEZIM


Edituar pėr herė tė fundit nga S.A.M nė Tue Jun 09, 2009 8:33 pm, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*...BE YOURSELF...*
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
*...BE YOURSELF...*


Female
Numri i postimeve : 2335
Mosha : 31
Vendndodhja : nga pak brenda te gjitheve
Koha e lire : miq, libra, foto, pishina, internet, gjume, shetitja, tv ...
Piket : 1262
Data e regjistrimit : 13/12/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Thu Apr 30, 2009 11:10 pm

Edhe kur kujtesa

Edhe kur kujtesa ime e lodhur
Ashtu si ato tramvajet e pasmesnates
Vetem ne stacionet kryesore do te ndaloje,
Une ty s'do te harroj.

Do te kujtoj
Mbremjen e heshtur, te pafund te syve te tu,
Denesen e mbytur, rrezuar mbi supin tim
Si nje debore e pashkundshme.

Ndarja erdhi
Po iki larg teje...
Asgje e jashtezakonshme,
Vec ndonje nate
Gishtat e dikujt do te mpleksen ne floket e tu
Me te largetit gishtat e mi, me kilometra te gjate...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*...BE YOURSELF...*
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
*...BE YOURSELF...*


Female
Numri i postimeve : 2335
Mosha : 31
Vendndodhja : nga pak brenda te gjitheve
Koha e lire : miq, libra, foto, pishina, internet, gjume, shetitja, tv ...
Piket : 1262
Data e regjistrimit : 13/12/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Thu Apr 30, 2009 11:11 pm

Mall

Ca pika shiu rane mbi qelq.
Per ty une befas ndjeva mall.
Jetojme te dy ne nje qytet,
Dhe rralle shihemi sa rralle.

Edhe m'u duk pak e cuditshme
Si erdh kjo vjeshte, ky mengjes.
Me qiejt e ngrysur pa lejleke
Dhe shirat pa ylber ne mes.

Dhe thenia e vjeter e Heraklitit
Sec m'u kujtua sot per dreq:
"Te zgjuarit jane bashke ne bote,
Kurse te fjeturit jane vec".

Ne c'enderr kemi rene kaq keq,
Qe dot s'po zgjohemi valle?...
Ca pika shiu rane mbi qelq
Dhe une per ty sec ndjeva mall.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*...BE YOURSELF...*
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
*...BE YOURSELF...*


Female
Numri i postimeve : 2335
Mosha : 31
Vendndodhja : nga pak brenda te gjitheve
Koha e lire : miq, libra, foto, pishina, internet, gjume, shetitja, tv ...
Piket : 1262
Data e regjistrimit : 13/12/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Thu Apr 30, 2009 11:11 pm

e pelq kaq sh kadaren
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy


Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Fri May 15, 2009 7:09 pm

(KRIJIM I MOMENTIT NE OREN 2 E 34 TE NATES PARA CA DITESH....
E KAM MESUAR PERMENDESH AQ HERE E KAM LEXUAR..)

Ti heshte.....
ne fraksion te sekondes ti heshte....e kapa me shpejtesine e zerit tend ate heshtje....ehh cfare ishte drita uji zjarri jeta para asaj heshtje??
ASGJE
ti prap heshte!!!!!
me ulerimen e nje te vdekuri ne momentet e fundit te jetes i degjoja ato qe donte tme thoshte ajo heshtje....i degjoja...i degjoja..a..a...
ti me flisje...po po..
me flisje me flake,me zjarr,me terbim..
me sulje plumba,me hidhje thika,me plagosje me grushta me britma therese...
por prape heshte...
tu luta te flisje tme shaje tme injoroje tme vrisje tme harroje tme merrje cdo gje qe kisha..
por ti prap HESHTE....HESHTE E DASHUR HESHTE....
heshte sepse doje me shume nga une
heshte sepse zemra se nxirrte dot ate qe kishte brenda..heshte sepse doje tme vrisje mua...
i vure flaken dashurise
i vure zjarrin ndjenjes
i vure piken fjalise
i vure vulen letres
asaj letre qe aq bukur nisem ta shkruanim te dy...te dy bashke...
por ti prap heshte....
VETEM HESHTE......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
vdekja_eshte_mundesia


Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 33
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Fri May 15, 2009 7:11 pm

Sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy


Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Fri May 15, 2009 7:13 pm

IM HAPPY NOW cheers cheers cheers ...THJESHT DOJA TA SHKRUAJA KTU..... :D te puth
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil


Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Fri May 15, 2009 7:14 pm

hot spicy shkruajti:
(KRIJIM I MOMENTIT NE OREN 2 E 34 TE NATES PARA CA DITESH....
E KAM MESUAR PERMENDESH AQ HERE E KAM LEXUAR..)

Ti heshte.....
ne fraksion te sekondes ti heshte....e kapa me shpejtesine e zerit tend ate heshtje....ehh cfare ishte drita uji zjarri jeta para asaj heshtje??
ASGJE
ti prap heshte!!!!!
me ulerimen e nje te vdekuri ne momentet e fundit te jetes i degjoja ato qe donte tme thoshte ajo heshtje....i degjoja...i degjoja..a..a...
ti me flisje...po po..
me flisje me flake,me zjarr,me terbim..
me sulje plumba,me hidhje thika,me plagosje me grushta me britma therese...
por prape heshte...
tu luta te flisje tme shaje tme injoroje tme vrisje tme harroje tme merrje cdo gje qe kisha..
por ti prap HESHTE....HESHTE E DASHUR HESHTE....
heshte sepse doje me shume nga une
heshte sepse zemra se nxirrte dot ate qe kishte brenda..heshte sepse doje tme vrisje mua...
i vure flaken dashurise
i vure zjarrin ndjenjes
i vure piken fjalise
i vure vulen letres
asaj letre qe aq bukur nisem ta shkruanim te dy...te dy bashke...
por ti prap heshte....
VETEM HESHTE......


wwwoooowww mel shum e bukur

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Krijime Letrare Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Tue Jun 09, 2009 8:26 pm

me zgjat doren
un te ta kap
ftoht,dhe frik ndjej kam sh frik
po mendoj,,,
tymi efektin se ka po njesoj
zemer ku je tani
per ty kam nevoje
nxito shum mos me ler ketu
eja zemer
nxito
njehere me duket sikur
zemra me rreh fort
e njehere ndalon
kur do mbaroj ky makth
the end ku je???
e shoh qe po kendon
po kenga pse smbaron???
kjo esht poema ime zemer
te thash do ta shkruj ty
nuk me pelqen dhe aq po...
te tpelqej ty...
ky esht fundi mike...
miku im me i mire
ky esht fundi miku im i vetem...
hajde dhe ti...te pres ke stacioni "FUNDI"

mos te guxoj njeri ta shaje eee....joke....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Tue Jun 09, 2009 8:31 pm

me zgjat doren
un te ta kap
ftoht,dhe frik ndjej kam sh frik
po mendoj,,,
tymi efektin se ka po njesoj
zemer ku je tani
per ty kam nevoje
nxito shum mos me ler ketu
eja zemer
nxito
njehere me duket sikur
zemra me rreh fort
e njehere ndalon
kur do mbaroj ky makth
the end ku je???
e shoh qe po kendon
po kenga pse smbaron???
kjo esht poema ime zemer
te thash do ta shkruj ty
nuk me pelqen dhe aq po...
(shpresoj) te tpelqej ty...
ky esht fundi mike...
miku im me i mire
ky esht fundi miku im i vetem...
hajde dhe ti...te pres ke stacioni "FUNDI"

me falni po kisha harru me shkrujt i fjale...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil


Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Tue Jun 09, 2009 8:43 pm

mua me pelqen per vete, shum

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Krijime Letrare Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Tue Jun 09, 2009 8:45 pm

e di mendimin tat...lol
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*...BE YOURSELF...*
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
*...BE YOURSELF...*


Female
Numri i postimeve : 2335
Mosha : 31
Vendndodhja : nga pak brenda te gjitheve
Koha e lire : miq, libra, foto, pishina, internet, gjume, shetitja, tv ...
Piket : 1262
Data e regjistrimit : 13/12/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Wed Jun 10, 2009 12:23 pm

Vizitor shkruajti:
me zgjat doren
un te ta kap
ftoht,dhe frik ndjej kam sh frik
po mendoj,,,
tymi efektin se ka po njesoj
zemer ku je tani
per ty kam nevoje
nxito shum mos me ler ketu
eja zemer
nxito
njehere me duket sikur
zemra me rreh fort
e njehere ndalon
kur do mbaroj ky makth
the end ku je???
e shoh qe po kendon
po kenga pse smbaron???
kjo esht poema ime zemer
te thash do ta shkruj ty
nuk me pelqen dhe aq po...
te tpelqej ty...
ky esht fundi mike...
miku im me i mire
ky esht fundi miku im i vetem...
hajde dhe ti...te pres ke stacioni "FUNDI"

mos te guxoj njeri ta shaje eee....joke....
uau
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy


Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Mon Jun 15, 2009 6:27 pm

NE RRUGEN E DASHUR TE QYTETIT TIM.....
Ne qytetin tim u riktheva serisht e terhequr nga nostalgjia.U riktheva edhe njehere si vite me pare ne rrugen e dashur te qytetit tim,ne rrugen e mendimeve te mia.Nje ere e lehte e shkundte pluhurin e harreses.Aty rastesisht takoheshim ne te dy.Aty ku rruget kryqezoheshin dilnim para njeri-tjetri pa faj,shkembeheshin pa fjale dhe me pas secili ndiqte rrugen e tij.Buzeqeshnim permes syve te miresise,por asnjehere se thyem akullin.Ndonese NUK TE NJIHJA ne emer ,te kisha pagezuar miku im i heshtur...
Une ndoqa rrugen e jetes time,u largova nga qyteti dhe ty ste pashe me...
Nuk e di se cngjau me ty,me mua,me ne...
Rruga nuk kishte ndryshuar.Kalldremii shtruar dhe pema shumevjecare qendronin ende aty,sikur tik-taku i ores pergjate ketyre viteve te kishte qendruar ne vend.A thua ngaqe priste te shihte udhetaret e saj te preferuar:mua dhe ty?????Ajo peme e lashte ruante dhe histori te tjera,dashuri te tjera.Ngrita koken lart ne heshtje.Papritur pashe dike nga larg qe vinte drejt rruges,po me ate ecje dhe ate siguri.Pas kaq shume vitesh rruget tone u kryqeuan serisht..Ende i ruaja misteret e tua,syte e tu enigmatike...Si dy miq te vjeter me mallin e takimit u pershendetem dhe.....
SECILI NE RRUGEN E TIJ.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
Soldier Of Fortune


Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 30
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Tue Jun 16, 2009 12:38 pm

E kam bere vete


Naten e erret rri dhe veshtroj
E vizionin tend ne boshllek vizatoj
Ne dhome me mua nuk ka asnji
Jam vetem une dhe kjo gjysempoezi
Tani mendimet e mia hidhen shume lart
Aty ku ka endrra, romanticitet dhe art
Ca perqafime e perkedhelje po mendoj
Dhe vizionin tend vazhdoj ta vizatoj
Kush nuk fle endrrat i jeton
Sidomos sot kur kam imazhin qe me frymezon
Do ta mbush me gjithcka ate imazh
Dhe kte nate do ta kaloj me me te bukrin peisazh
Me buzeqeshje e shikime imazhin do ta mbuloj
Sepse ne erresire e shikoj sic e deshiroj
Ne erresire kufirin nuk e shef dot
Imagjinaten e con aty ku zemra te ndjehet plot
E prap imazhin perbindshem fokusoj
Tani ai nuk eshte me njesoj
Me afrohet e me afrohet me prane
Dhe une jam i pafuqishem ne kete erresire te paane
Ne fund kundra vetes nuk dal
E me imazhin gjendem perball
Mjaftojne dy sekonda qe une te mos rezistoj
Imazhin furishem brenda vetes e strehoj

_________________
Krijime Letrare Img1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://ibinet27.hi5.com
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy


Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Tue Jun 16, 2009 3:10 pm

e papame soldier...........bravoo.... :D :D :D lum si ky imazhi thuaj :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
Enny-Art


Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 29
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1Thu Jul 23, 2009 2:46 am

i gj vogel wheuehiejieweejee Im shy Im shy..Razz


-Dua te largohem
e zhveshur,
Te vrapoj,
Mos te me arrije era e rrobave qe digjen..
Ta shtroj shpirtin ..
me fishekzjarre,
Qe kur te plase prej trishtimit,
Te nxjerre ngjyra verbuese,
mos ta kuptoj sa shume dhemb..-
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Krijime Letrare Empty
MesazhTitulli: Re: Krijime Letrare   Krijime Letrare Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Krijime Letrare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Letersia-
Kėrce tek: