Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Satanizmi Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Satanizmi Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Satanizmi Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Satanizmi Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Satanizmi Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Satanizmi Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Satanizmi Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Satanizmi Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Satanizmi Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
Satanizmi I_vote_lcap17%Satanizmi I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
Satanizmi I_vote_lcap29%Satanizmi I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
Satanizmi I_vote_lcap31%Satanizmi I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
Satanizmi I_vote_lcap23%Satanizmi I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
Satanizmi I_vote_lcapSatanizmi I_voting_barSatanizmi I_vote_rcap 
hot_spicy
Satanizmi I_vote_lcapSatanizmi I_voting_barSatanizmi I_vote_rcap 
Darkangel
Satanizmi I_vote_lcapSatanizmi I_voting_barSatanizmi I_vote_rcap 
angel boy
Satanizmi I_vote_lcapSatanizmi I_voting_barSatanizmi I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
Satanizmi I_vote_lcapSatanizmi I_voting_barSatanizmi I_vote_rcap 
Child In Time
Satanizmi I_vote_lcapSatanizmi I_voting_barSatanizmi I_vote_rcap 
Blue Paradise
Satanizmi I_vote_lcapSatanizmi I_voting_barSatanizmi I_vote_rcap 
Child Of Darkness
Satanizmi I_vote_lcapSatanizmi I_voting_barSatanizmi I_vote_rcap 
rapper_girl
Satanizmi I_vote_lcapSatanizmi I_voting_barSatanizmi I_vote_rcap 
Mars
Satanizmi I_vote_lcapSatanizmi I_voting_barSatanizmi I_vote_rcap 
Keywords
fate dashuri shoqeria Njerez
January 2022
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 Satanizmi

Shko poshtė 
+20
dj jero
dj hacker
asdf
the doctor 2000
LaLuC-I
sweet_girl
123bla returns
Mars
Slash
Scream Bloody Gore
Ernesto_Guevara
fefe_
Soldier Of Fortune
Darkangel
Lacuna_Coil
doni
vdekja_eshte_mundesia
hot_spicy
Child In Time
Burzgoroth
24 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Burzgoroth
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
Burzgoroth


Female
Numri i postimeve : 906
Mosha : 29
Vendndodhja : Far away in the dark... Bergen,NORWAY
Hobi : Black metal
Koha e lire : Erblicket die tochter des firmaments
Piket : 0
Data e regjistrimit : 14/08/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 10:38 am

si e kuptoni ju Satanizmin?

Satanizmi ndahet ne Satanizem spiritualist i cili merr ne rrenje forcat njerezore sidomos forcen e mendjes.Eshte edhe Satanizmi Laveyan qe eshte krijuar nga Anton Lavey i cili eshte ateist por ka then idete dhe teorite e tij per Satanizmin duke i permbledhur tek bibla Satanike.Un personalisht jam totalisht kunder Satanizmit Laveyan.i hedh posht te gjitha mendimet e tij.Satanizmi Spiritualist eshte fakt real.JO gjera te shpikura nga nje ateist.Zoti me te vertete mund te kete krijuar trupin tone por Satani i dha trupit humanizmin.Pa humanizem nuk do te kishte jete.Zoti vertet i dha shqisa njerezve te pare por ato shqisa nuk funksiononin derisa Eva hengri nga molla dhe ju hapen syte.deri ne ate moment ata se dinin qe ishin zhveshur.Pse i ndeshkoi Zoti adamin dhe even?vec per fakti se ata vendosen ta kishin vet jeten e tyre ne dor dhe Zoti kishte frike se nuk do ishte me manipuluesi apo imponuesi i tyre.Ti ke nje tru dhe duhet ta perdoresh vete,jo ta perdorin te tjeret per ty.E di qe shumica juaj do me kundervihen sepse ktu ne forum ka shum besimtare te Zotit por esht mire te mesoni dicka me shume.Cdo gje qe ju kan then per Satanizmin nuk esht e vertet.Satani nuk i ben keq njerezve pa ndonje shkak.Madje ai na ndeshkon edhe ne qe besojm tek ai,nqs i bejm keq dikujt qe sna ka ber keq.Satani nuk eshte nje person egoist dhe ai nuk simbolizon egoizmin.Satani ka sjell llogjiken ne toke dhe po te ishte egoist ai gjith ate llogjik do e kishte mbajtur per vete.Edhe ferri nuk eshte nje vend horror,por nje vend i qet si parajsa,vetem emri ndryshon.

Cdo pyetje qe mund te keni,beini se jam e gatshme tju pergjigjem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burzgoroth
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
Burzgoroth


Female
Numri i postimeve : 906
Mosha : 29
Vendndodhja : Far away in the dark... Bergen,NORWAY
Hobi : Black metal
Koha e lire : Erblicket die tochter des firmaments
Piket : 0
Data e regjistrimit : 14/08/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 10:42 am

Satanizmi Anton%20LaVey0001ky eshte Anton LaVey
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 12:47 pm

defenitely you've been brainwashed No

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy


Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 12:48 pm

what s that little baby???pfff skam nai ide per sanatizmin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
vdekja_eshte_mundesia


Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 33
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 12:49 pm

nuk besoj fareeeeee
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burzgoroth
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
Burzgoroth


Female
Numri i postimeve : 906
Mosha : 29
Vendndodhja : Far away in the dark... Bergen,NORWAY
Hobi : Black metal
Koha e lire : Erblicket die tochter des firmaments
Piket : 0
Data e regjistrimit : 14/08/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 1:01 pm

Child In Time shkruajti:
defenitely you've been brainwashed No

e para e punes fol shqip arlinda dhe e dyta ska cte duhet ty sesi e kam trurin un.kjo esht rruga qe kam zgjedhur te ndjek nese ste pelqen pun per ty.kjo sesht tema cmendim ke per trunin e irides ok?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
doni
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
doni


Male
Numri i postimeve : 1641
Mosha : 28
Vendndodhja : tirane
Hobi : palester,boks
Koha e lire : internet, kafe
Piket : 197
Data e regjistrimit : 09/08/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 1:08 pm

ca do te thot?????????
edhe po ta kesh shpjegu ne fillim pertoja me e lexu ate romanin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burzgoroth
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
Burzgoroth


Female
Numri i postimeve : 906
Mosha : 29
Vendndodhja : Far away in the dark... Bergen,NORWAY
Hobi : Black metal
Koha e lire : Erblicket die tochter des firmaments
Piket : 0
Data e regjistrimit : 14/08/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 1:08 pm

epo un se them dy her.po deshe lexoje po deshe mos e lexo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil


Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 1:17 pm

doni shkruajti:
ca do te thot?????????
edhe po ta kesh shpjegu ne fillim pertoja me e lexu ate romanin


ca do te thot?????????????? Shocked
ske degjuar kurr me par per satanizmin apo Satanin???

cudi pasi satanistet,kto njerez dhe ky fenomen njihet ne gjith boten.
dua te shtoj se kta njerez e mbajn veten si profet dhe shperndajn idet e djallit neper bot.
sektet e tyre jan te shperndar ne gjiiith boten,kudo ndjehet fryma satanisteve.ps.mesa duket motra ime esht 14vjecarja e vetme qe di rreth ksaj ceshjtje lol!

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Satanizmi Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 1:19 pm

Burzgoroth shkruajti:
Child In Time shkruajti:
defenitely you've been brainwashed No

e para e punes fol shqip arlinda dhe e dyta ska cte duhet ty sesi e kam trurin un.kjo esht rruga qe kam zgjedhur te ndjek nese ste pelqen pun per ty.kjo sesht tema cmendim ke per trunin e irides ok?

hey take it easy, ste foli njeri ne kte menyre!
dhe nfund tfundit kshu mendoj un per "satanistat", qe jan brainwashed sidodmos pasi lexova ate postimin e par, gjithsesi i dont give a shit se ku besojn ca njerez dhe ske pse pergjigjesh ne kte menyre se stakam per borxh ok Smile

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burzgoroth
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
Burzgoroth


Female
Numri i postimeve : 906
Mosha : 29
Vendndodhja : Far away in the dark... Bergen,NORWAY
Hobi : Black metal
Koha e lire : Erblicket die tochter des firmaments
Piket : 0
Data e regjistrimit : 14/08/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 1:21 pm

qenka goc tamam.Un e quaj me plotgoj veten Sataniste.shum nga ju mund ta marrin sikur por mburrem.ata qe mnjofin vertet e dine.kam sh kohe qe i perhap teorite e Satanizmit dhe vendosa te hapja dhe ktu nje teme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
doni
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
doni


Male
Numri i postimeve : 1641
Mosha : 28
Vendndodhja : tirane
Hobi : palester,boks
Koha e lire : internet, kafe
Piket : 197
Data e regjistrimit : 09/08/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 1:22 pm

Lacuna_Coil shkruajti:
doni shkruajti:
ca do te thot?????????
edhe po ta kesh shpjegu ne fillim pertoja me e lexu ate romanin


ca do te thot?????????????? Shocked
ske degjuar kurr me par per satanizmin apo Satanin???

cudi pasi satanistet,kto njerez dhe ky fenomen njihet ne gjith boten.
dua te shtoj se kta njerez e mbajn veten si profet dhe shperndajn idet e djallit neper bot.
sektet e tyre jan te shperndar ne gjiiith boten,kudo ndjehet fryma satanisteve.ps.mesa duket motra ime esht 14vjecarja e vetme qe di rreth ksaj ceshjtje lol!vallaj un sbesoj shum
dhe si kom qef kto gjona me djall me ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil


Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 1:23 pm

Burzgoroth shkruajti:
qenka goc tamam.Un e quaj me plotgoj veten Sataniste.shum nga ju mund ta marrin sikur por mburrem.ata qe mnjofin vertet e dine.kam sh kohe qe i perhap teorite e Satanizmit dhe vendosa te hapja dhe ktu nje teme.


vetem ktu sbesoj se do ta marrin per mburrje sepse disa nuk e kan iden cdo te thot te jesh sataniste,disa te tjer i shkon mendja veeeteeem te e keqja,kshuqe,don;t worry Wink

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Satanizmi Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel


Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Sun Jan 25, 2009 1:33 pm

sja kam iden sa nga nis dhe se nga mbaron
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
Soldier Of Fortune


Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 30
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Mon Jan 26, 2009 12:10 am

Burzgoroth shkruajti:
Edhe ferri nuk eshte nje vend horror,por nje vend i qet si parajsa,vetem emri ndryshon.

Je personi i pare nga i cili shof te shkruhet dicka e tille!

_________________
Satanizmi Img1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://ibinet27.hi5.com
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
fefe_


Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 30
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Mon Jan 26, 2009 12:12 am

si me porosi u hap kjo tema hahahaha
apo jo metallica e iron snake , apo vdekja eshte mundesia
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ernesto_Guevara
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
Ernesto_Guevara


Male
Numri i postimeve : 333
Mosha : 31
Vendndodhja : at the world ends
Hobi : cybernetic
Piket : 2
Data e regjistrimit : 26/09/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Mon Jan 26, 2009 12:17 am

Burzgoroth shkruajti:
Child In Time shkruajti:
defenitely you've been brainwashed No

e para e punes fol shqip arlinda dhe e dyta ska cte duhet ty sesi e kam trurin un.kjo esht rruga qe kam zgjedhur te ndjek nese ste pelqen pun per ty.kjo sesht tema cmendim ke per trunin e irides ok?

Perfundimisht je per lesh...E di pse me vjen cudi per ca njerez se flasin e flasin,mbrojne me zjarr idete dhe mendimet e tyre por as qe i vene ato ne jete dhe as qe kane per ta realizuar ndonjehere kete te fundit,me vjen keq per ty se shtiresh shume dhe nuk i realizon dot as 1\1000 e atyre qe thua...Se pari ti nuk mund te thuash se ferri eshte keshtu e parajsa eshte ashtu,se ke qene vete ti ajo qe me ke thene qe nuk beson ne jeten e pertejme dhe qe beson qe jeta eshte nje proces bilogjik,pa marre parasysh te tjera,nejse...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burzgoroth
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
Burzgoroth


Female
Numri i postimeve : 906
Mosha : 29
Vendndodhja : Far away in the dark... Bergen,NORWAY
Hobi : Black metal
Koha e lire : Erblicket die tochter des firmaments
Piket : 0
Data e regjistrimit : 14/08/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Fri Jan 30, 2009 4:39 am

lali ktu ska vend per shtirje.cdo gje qe ben qe ka lidhje me shpirtin dhe forcen e mendjes mund te realizohet por megjithate perderisa un kam arrit ato qe dua me ane te Satanizmit duke i qendruar besnike ateher sme hyn ne pune fare fjalet e dikujt qe sja ka idene kesaj fushe megjithate respekte per mendimin e sinqert.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burzgoroth
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
Burzgoroth


Female
Numri i postimeve : 906
Mosha : 29
Vendndodhja : Far away in the dark... Bergen,NORWAY
Hobi : Black metal
Koha e lire : Erblicket die tochter des firmaments
Piket : 0
Data e regjistrimit : 14/08/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Fri Jan 30, 2009 4:43 am

Soldier Of Fortune shkruajti:
Burzgoroth shkruajti:
Edhe ferri nuk eshte nje vend horror,por nje vend i qet si parajsa,vetem emri ndryshon.

Je personi i pare nga i cili shof te shkruhet dicka e tille!

esht normale sepse shumica ketu ne shqiperi nuk e kane idene cfar do te thot Satan edhe Ferr!Satan do te thote drite dhe liri.Kur vete Satani eshte drite ateher si mund te jetoje ne nje vend horror?bejeni pak lidhjen se ne kte bote cdo gje esht llogjike.Fjalet e frikshme ne lidhje me Satanizmin jane thjesht shpifjet e kishes per tmanipuluar njerezit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burzgoroth
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
Burzgoroth


Female
Numri i postimeve : 906
Mosha : 29
Vendndodhja : Far away in the dark... Bergen,NORWAY
Hobi : Black metal
Koha e lire : Erblicket die tochter des firmaments
Piket : 0
Data e regjistrimit : 14/08/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Fri Jan 30, 2009 4:47 am

Ernesto_Guevara shkruajti:
Burzgoroth shkruajti:
Child In Time shkruajti:
defenitely you've been brainwashed No

e para e punes fol shqip arlinda dhe e dyta ska cte duhet ty sesi e kam trurin un.kjo esht rruga qe kam zgjedhur te ndjek nese ste pelqen pun per ty.kjo sesht tema cmendim ke per trunin e irides ok?

Perfundimisht je per lesh...E di pse me vjen cudi per ca njerez se flasin e flasin,mbrojne me zjarr idete dhe mendimet e tyre por as qe i vene ato ne jete dhe as qe kane per ta realizuar ndonjehere kete te fundit,me vjen keq per ty se shtiresh shume dhe nuk i realizon dot as 1\1000 e atyre qe thua...Se pari ti nuk mund te thuash se ferri eshte keshtu e parajsa eshte ashtu,se ke qene vete ti ajo qe me ke thene qe nuk beson ne jeten e pertejme dhe qe beson qe jeta eshte nje proces bilogjik,pa marre parasysh te tjera,nejse...

e para e punes se di fare kush je ti dhe e dyta un mund te kem then qe nuk besoj ne jeten e pertejme si ane fizike por si ane shpirterore po.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Scream Bloody Gore
Adoleshent
Adoleshent
Scream Bloody Gore


Male
Numri i postimeve : 52
Mosha : 31
Vendndodhja : Varet nga Ora!!!
Hobi : Studimi i gjerave te mbinatyrshme!!!!!
Koha e lire : Varet nga ca kam qef te bej!!!
Piket : 0
Data e regjistrimit : 11/01/2009

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Fri Jan 30, 2009 9:06 am

Burzgoroth shkruajti:
Soldier Of Fortune shkruajti:
Burzgoroth shkruajti:
Edhe ferri nuk eshte nje vend horror,por nje vend i qet si parajsa,vetem emri ndryshon.

Je personi i pare nga i cili shof te shkruhet dicka e tille!

esht normale sepse shumica ketu ne shqiperi nuk e kane idene cfar do te thot Satan edhe Ferr!Satan do te thote drite dhe liri.Kur vete Satani eshte drite ateher si mund te jetoje ne nje vend horror?bejeni pak lidhjen se ne kte bote cdo gje esht llogjike.Fjalet e frikshme ne lidhje me Satanizmin jane thjesht shpifjet e kishes per tmanipuluar njerezit.

ne fakt te them te drejten edhe une jam marr me Studimin e Bibles Satanice,Ferrit,Satanait..edhe kam arritur te mendoj edhe une si puna jote qe keto gjera qe thuhen per Satanain jan shpifje..pasi nese ndonjeri nga ju lexon biblen do te te lexoj disa Pika te cilat tregojn se cfare sjell Satanizmi edhe cfare sjell besimi ne zot...edhe po te lexosh me kujdes do te vesh re Satanizmi ka disa rregulla me te drejta per jeten..P.sh: Jezu Krishti tha:"Nese njeri ju godet ne njeren faqe,ju zgjatini faqen tjeter"..Ndersa Satanizmi thot:"Nese dikush ju godet ne njeren faqe,kthejani direkt"(dhe kjo eshte ajo qe ben shumica prej nesh).....pastaj qe thon per ferrin vend ku njerzit deshkohen pergjithmon..nga e di Kisha qe eshte i till Ferri kur nuk e ka par njeri.. Suspect ........Por une edhe Burzgoroth nuk jemi askkush qe t'ju mbushim mendjen qe Satanizmi nuk eshte gje e keqe,por thjesht nje lloj besimi..ju mendoni keshtu per Satanizmin sepse keshtu jeni mesuar qe ne fillim nga vet njerzit qe ju rrethojn qe "satanizmi"eshte dicka keqe...gjithsesi beni si te doni..besoni ku te doni.. Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Fri Jan 30, 2009 1:19 pm

Scream Bloody Gore shkruajti:
Burzgoroth shkruajti:
Soldier Of Fortune shkruajti:
Burzgoroth shkruajti:
Edhe ferri nuk eshte nje vend horror,por nje vend i qet si parajsa,vetem emri ndryshon.

Je personi i pare nga i cili shof te shkruhet dicka e tille!

esht normale sepse shumica ketu ne shqiperi nuk e kane idene cfar do te thot Satan edhe Ferr!Satan do te thote drite dhe liri.Kur vete Satani eshte drite ateher si mund te jetoje ne nje vend horror?bejeni pak lidhjen se ne kte bote cdo gje esht llogjike.Fjalet e frikshme ne lidhje me Satanizmin jane thjesht shpifjet e kishes per tmanipuluar njerezit.

ne fakt te them te drejten edhe une jam marr me Studimin e Bibles Satanice,Ferrit,Satanait..edhe kam arritur te mendoj edhe une si puna jote qe keto gjera qe thuhen per Satanain jan shpifje..pasi nese ndonjeri nga ju lexon biblen do te te lexoj disa Pika te cilat tregojn se cfare sjell Satanizmi edhe cfare sjell besimi ne zot...edhe po te lexosh me kujdes do te vesh re Satanizmi ka disa rregulla me te drejta per jeten..P.sh: Jezu Krishti tha:"Nese njeri ju godet ne njeren faqe,ju zgjatini faqen tjeter"..Ndersa Satanizmi thot:"Nese dikush ju godet ne njeren faqe,kthejani direkt"(dhe kjo eshte ajo qe ben shumica prej nesh).....pastaj qe thon per ferrin vend ku njerzit deshkohen pergjithmon..nga e di Kisha qe eshte i till Ferri kur nuk e ka par njeri.. Suspect ........Por une edhe Burzgoroth nuk jemi askkush qe t'ju mbushim mendjen qe Satanizmi nuk eshte gje e keqe,por thjesht nje lloj besimi..ju mendoni keshtu per Satanizmin sepse keshtu jeni mesuar qe ne fillim nga vet njerzit qe ju rrethojn qe "satanizmi"eshte dicka keqe...gjithsesi beni si te doni..besoni ku te doni.. WinkUn aq sa di per satanizmin cdo gje kam besuar....
Dhe ne fakt fete te tjera sidomos krishteret mendojn se satanizmi esht gje e keqe kur ne fakt nuk esht absolutisht po njs jan thjesht shpikje dhe budalliqe :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Fri Jan 30, 2009 1:26 pm

Lexojeni icik ket dhe kuptojeni tamam se ka lloje te ndryshme te satanizmit po mesa duket ju dini vec te DJALLIT :D

Satanizmi "rebel", qė kundėrshton kėndvėshtrimin kristian nė mėnyrėn e tė jetuarit. Shumė praktikues tė kėtij besimi shpesh bėjnė pjesė nė kronikėn e zezė pasi dallohen pėr veprat e tyre qė bien ndesh me shoqėrinė.
Satanizmi "fetar", qė bazohet nė besimin e ekzistencės sė Djallit. Organizata mė e njohur qė i pėrket kėsaj ndarje quhet “Tempulli i Set” ("Temple of Seth") dhe ėshtė themluar nga Michael Aquino dhe disa anėtarė tė tjerė tė Kishės sė Djallit.
Satanizmi "filozofik" ose "modern" qė bazohet nė adhurimin e Satana-it apo djajve tė tjerė. Ky grupim pėrfaqėsohet nga Kisha e Satana-it qė ėshtė themeluar nga LaVey, pas vdekjes tė sė cilit ky organizėm pesoi disa ndryshime. Gjithcka bazohet nė urdhėresat qė gjenden nė biblėn djallėzore. E vecanta e tyre ėshtė se tė gjithė e konsiderojnė veten profetė. Ata organizojnė shpesh rituale dhe mesha tė zeza ku pėrfshihet dhe magjia. Megjithėse cilesohen si satanistė tė bindur ata nuk shfaqen publikisht pėr shkak tė paragjykimeve.
Satanizmi "tradicional", duke parė kėtė besim si tė vetmen mėnyre pėr zhvillimin individual dhe atė tė shoqėrisė nėpėrmjet vetėshkatėrrimit tė saj. Organizata mė e njohur qė i pėrket kėsaj kategorie ėshtė “Urdhri i 9 ėngjėjve” (Order of Nine Angels).
“Kultistėt", anėtarė tė njė komuniteti qė adhurojnė djallin nėpėrmjet sakrifikimit tė qėnieve njerėzore. Megjithėse disa individe janė dėnuar pėr kėto krime, ka dyshime mbi disa njerėz tė cilėt mendohen se i pėrkasin kėsaj organizate shumė tė fshehtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Burzgoroth
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
Burzgoroth


Female
Numri i postimeve : 906
Mosha : 29
Vendndodhja : Far away in the dark... Bergen,NORWAY
Hobi : Black metal
Koha e lire : Erblicket die tochter des firmaments
Piket : 0
Data e regjistrimit : 14/08/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Fri Jan 30, 2009 6:53 pm

Scream Bloody Gore shkruajti:
Burzgoroth shkruajti:
Soldier Of Fortune shkruajti:
Burzgoroth shkruajti:
Edhe ferri nuk eshte nje vend horror,por nje vend i qet si parajsa,vetem emri ndryshon.

Je personi i pare nga i cili shof te shkruhet dicka e tille!

esht normale sepse shumica ketu ne shqiperi nuk e kane idene cfar do te thot Satan edhe Ferr!Satan do te thote drite dhe liri.Kur vete Satani eshte drite ateher si mund te jetoje ne nje vend horror?bejeni pak lidhjen se ne kte bote cdo gje esht llogjike.Fjalet e frikshme ne lidhje me Satanizmin jane thjesht shpifjet e kishes per tmanipuluar njerezit.

ne fakt te them te drejten edhe une jam marr me Studimin e Bibles Satanice,Ferrit,Satanait..edhe kam arritur te mendoj edhe une si puna jote qe keto gjera qe thuhen per Satanain jan shpifje..pasi nese ndonjeri nga ju lexon biblen do te te lexoj disa Pika te cilat tregojn se cfare sjell Satanizmi edhe cfare sjell besimi ne zot...edhe po te lexosh me kujdes do te vesh re Satanizmi ka disa rregulla me te drejta per jeten..P.sh: Jezu Krishti tha:"Nese njeri ju godet ne njeren faqe,ju zgjatini faqen tjeter"..Ndersa Satanizmi thot:"Nese dikush ju godet ne njeren faqe,kthejani direkt"(dhe kjo eshte ajo qe ben shumica prej nesh).....pastaj qe thon per ferrin vend ku njerzit deshkohen pergjithmon..nga e di Kisha qe eshte i till Ferri kur nuk e ka par njeri.. Suspect ........Por une edhe Burzgoroth nuk jemi askkush qe t'ju mbushim mendjen qe Satanizmi nuk eshte gje e keqe,por thjesht nje lloj besimi..ju mendoni keshtu per Satanizmin sepse keshtu jeni mesuar qe ne fillim nga vet njerzit qe ju rrethojn qe "satanizmi"eshte dicka keqe...gjithsesi beni si te doni..besoni ku te doni.. Wink

jam plotesisht dakort me ty.Sataizmi nuk eshte se ka rregulla por thjesht esht nje liste me gjerat qe bejne zakoisht njerezit.Cdo gje ne lidhje me Satanizmin eshte llogjike.Por ne nuk mund te mposhtim mendimet e te tjereve qe ti bejme te besojne se Satanizmi nuk eshte ane negative megjithate kemi te drejten e plote qe te themi cfare dime.Edhe pak njohuri e re per te tjeret nuk ben dem.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1Fri Jan 30, 2009 8:27 pm

Burzgoroth shkruajti:
lali ktu ska vend per shtirje.cdo gje qe ben qe ka lidhje me shpirtin dhe forcen e mendjes mund te realizohet por megjithate perderisa un kam arrit ato qe dua me ane te Satanizmit duke i qendruar besnike ateher sme hyn ne pune fare fjalet e dikujt qe sja ka idene kesaj fushe megjithate respekte per mendimin e sinqert.

dha cfare qenkan kto qe paska arrit
m`falni por se mbaj dot te qeshmen mauahhaahahahahhah Laughing

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Satanizmi Empty
MesazhTitulli: Re: Satanizmi   Satanizmi Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Satanizmi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 6Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Debatet e adoleshenteve :: Tema sociale-
Kėrce tek: