Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
poema e mjerimit Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
poema e mjerimit Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
poema e mjerimit Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
poema e mjerimit Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
poema e mjerimit Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
poema e mjerimit Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
poema e mjerimit Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
poema e mjerimit Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
poema e mjerimit Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
poema e mjerimit I_vote_lcap17%poema e mjerimit I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
poema e mjerimit I_vote_lcap29%poema e mjerimit I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
poema e mjerimit I_vote_lcap31%poema e mjerimit I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
poema e mjerimit I_vote_lcap23%poema e mjerimit I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
poema e mjerimit I_vote_lcappoema e mjerimit I_voting_barpoema e mjerimit I_vote_rcap 
hot_spicy
poema e mjerimit I_vote_lcappoema e mjerimit I_voting_barpoema e mjerimit I_vote_rcap 
Darkangel
poema e mjerimit I_vote_lcappoema e mjerimit I_voting_barpoema e mjerimit I_vote_rcap 
angel boy
poema e mjerimit I_vote_lcappoema e mjerimit I_voting_barpoema e mjerimit I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
poema e mjerimit I_vote_lcappoema e mjerimit I_voting_barpoema e mjerimit I_vote_rcap 
Child In Time
poema e mjerimit I_vote_lcappoema e mjerimit I_voting_barpoema e mjerimit I_vote_rcap 
Blue Paradise
poema e mjerimit I_vote_lcappoema e mjerimit I_voting_barpoema e mjerimit I_vote_rcap 
Child Of Darkness
poema e mjerimit I_vote_lcappoema e mjerimit I_voting_barpoema e mjerimit I_vote_rcap 
rapper_girl
poema e mjerimit I_vote_lcappoema e mjerimit I_voting_barpoema e mjerimit I_vote_rcap 
Mars
poema e mjerimit I_vote_lcappoema e mjerimit I_voting_barpoema e mjerimit I_vote_rcap 
Keywords
fate dashuri shoqeria Njerez
January 2022
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 poema e mjerimit

Shko poshtė 
+5
Child In Time
AURORA BOREALIS
rapper_girl
dj jero
RioT
9 posters
AutoriMesazh
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1Thu Nov 06, 2008 8:47 pm

sa e papame qe eshte kjo poema,mendoj se eshte nje dner me te mirat
Kafshatė qė s'kapėrdihet asht or vlla, mjerimi,
kafshatė qė tė mbet nė fyt edhe tė ze trishtimi
kur shef ftyra tė zbeta edhe sy tė jeshilta
qė tė shikojnė si hije dhe shtrijnė duert e mpita
edhe ashtu tė shtrime mbrapa teje mbesin
tė tanė jetėn e vet derisa tė vdesin.

E mbi ta n'ajri, si nė qesendi,
therin qiellėn kryqat e minaret e ngurta,
profetėt dhe shejtėt nė fushqeta tė shumngjyrta shkėlqejnė.

E mjerimi mirfilli ndien tradhti.
Mjerimi ka vulėn e vet tė shėmtueme;
asht e neveritshme, e keqe, e turpshme;
balli qė e ka, syt qė e shprehin,
buzėt qė mė kot mundohen ta mshefin -
janė fėmitė e padijes e flitė e pėrbuzjes,
tė mbetunat e flliqta rreth e pėrqark tryezės
mbi tė cilėn hangri darkėn njė qen e pamshirshėm
me bark shekulluer, gjithmon i pangishėm.

Mjerimi s'ka fat. Por ka vetėm zhele,
zhele fund e maje, flamujt e njė shprese
tė shkymė dhe tė coptuem me tė dalun bese.

Mjerimi tėrbohet nė dashuni epshore.
Nėpėr skaje t'errta, bashkė me qej, mij, mica,
mbi pecat e mykta, tė qelbta, tė ndyta,
tė lagta lakuriqen mishnat, si zhangė; tė verdhė e pisa;
kapėrthehen ndjenjat me fuqi shtazore,
kafshojnė, pėrpijnė, thithen, puthen buzėt e ndragta
edhe shuhet uja, dhe fashitet etja
n'epshin kapėrthyes, kur mbytet vetvetja.
Dhe aty zajnė fillin tė marrėt, shėrbtorėt dhe lypsat
qė nesėr do linden me na i mbushė rrugat.

Mjerimi nė dritzėn e synit te kėrthini
dridhet posi flaka e mekun qirini
nėn tavan tė tymuem dhe plot merimanga,
ku hije njerzish dridhen ndėr mure plot danga,
ku foshnja e smueme qan si shpirt' i keq
tu' ndukė gjitė e shterruna tė sė zezės amė,
e kjo prap shtazanė, mallkon zot e dreq,
mallkon frytn e vet, mallkon barrn e randė.
Foshnj' e saj nuk qesh, por vetėm lėngon,
e ama s'e don, por vetėm mallkon.
Vall sa i trishtueshėm asht djepi i skamit
ku foshnjėn pėrkundin lott edhe tė fshamit!

Mjerimi rrit fėnnin nė hijen e shtėpive
tė nalta, ku nuk mrrin zani i lypsis,
ku nuk mund t'u prishet qetsia zotnive
kur bashkė me zoja flejnė nė shtretėnt e lumnis.

Mjerimi pjek fėmin para se tė burrnohet;
don ta msojė t'i iki grushtit q'i kėrcnohet,
atij grusht qė nė gjumė e shtėrngon pėr fytit
kur fillojnė kllapitė e etheve prej unit
dhe fetyrėn e fėmis e mblon hij' e vdekjes,
njė stoli e kobshme nė vend tė buzqeshjes.
Njė fryt kurse piqet dihet se ku shkon
qashtu edhe fėmia nė bark tė dheut mbaron.

Mjerimi punon, punon dit e natė
tu' i vlue djersa nė gjoks edhe nė ballė,
tue u zhigatun deri nė gjujė nė baltė
e prap zorrėt nga uja i bahen palė-palė.
Shpėrblim qesharak! Pėr qindenjė afsh
nė ditė - vetėm: lekė tre-katėr dhe "marsh! ".

Mjerimi kaiher' i ka faqet e lustrueme,
buzėt e pezmatueme, mollzat e ngjyrueme,
trupin pėnnendore e njė tregtis sė ndytė,
qė asht i gjikuem tė bijė nė shtrat tė vet i dytė;
dhe pėr at shėrbim ka pėr tė marrė do franga
ndėr ēarēafė, ndėr fėtyra dhe nė ndėrgjegje danga.

Mjerimi gjithashtu len dhe nė trashigim -
jo veē nėpėr banka dhe nė gja tė patundshme,
por eshtnat e shtrembta e nė gjoks ndoj dhimbė,
mund qė tė len kujtim ditėn e dikurshme
kur pullaz' i shtėpis u shemb edhe ra
nga kalbsin' e kohės, nga pesha e qiellit,
kur mbi gjithēka u ndi njė i tmerrshmi za
plot mallkim dhe lutje si nga fund i ferrit,
ish zan' i njeriut qė vdiste nėn tra.
Kėshtu nėn kambė tė randė tė zotit t'egėrsuem -
thotė prifti - vdes ai qė ēon jetė tė dhunuem.
Dhe me kėto kujtime, ksi lloj fatkeqėsinash
mbushet got' e helmit nė trashigim brezninash.

Mjerimi ka motėr ngushulluese gotėn.
Nė pijetore tė qelbta, pranė tryezės plot zdrale
tė neveritshme, shpirti me etje derdh gotėn
nė fyt pėr me harrue nandhetenand' halle.
E gota e turbull, gota satanike
tu' e ledhatue e pickon si gjarpni -
dhe kur bie njeriu, si gruni nga drapni,
nėn tryezė qan-qeshet nė formė tragjikomike.
Tė gjitha hallet skami nė gotė i mbyt
kur njėqind i derdh njė nga njė nė fyt.

Mjerimi ndez dėshirat si hyjet errsina
dhe bajnė tym si hejt q'i ban shkrum shkreptima.
Mjerimi s'ka gėzim, por ka vetėm dhimba,
dhimba paduruese qė tė bajnė tė ēmendesh,
qė t'apin litarin tė shkojsh fill' e tė varesh
ose bahe fli e mjerė e paragrafesh.

Mjerimi s'don mshirė. Por don vetėm tė drejt!
Mshirė? Bijė bastardhe e etėnve dinakė,
tė cilt nė mnyrė pompoze posi farisejt
i bijnė lodėrtinės me ndjejt dhelparak
tu' ia lėshue lypsiti njė grosh tė holl' nė shplakė.

Mjerimi asht njė njollė e pashlyeme
nė ballė tė njerzimit qė kalon nėpėr shekuj.
Dhe kėt njollė kurr nuk asht e mundshme
ta shlyejnė paēavrat qė zunė myk ndėr tempuj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
dj jero


Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 30
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: Re: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1Thu Nov 06, 2008 8:49 pm

dhe mu m'pelqen shume poema e mjerimit..eshte shume me ndjenj,e bukur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: Re: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1Thu Nov 06, 2008 10:09 pm

eshte poeme e bukur po po pertoj ta lexj gjer ne fund Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
rapper_girl


Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 30
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: Re: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1Thu Nov 06, 2008 10:44 pm

edhe mua me pelqen shume kjo poeme Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://www.facebook.com
AURORA BOREALIS
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
AURORA BOREALIS


Female
Numri i postimeve : 257
Mosha : 29
Vendndodhja : ne shtepi............................HELP ME GET OUT OF HERE
Hobi : MUSIC MAKES ME LOSE CONTROLE
Koha e lire : music makes my day....ps:reading lovestory books too lol ;D
Piket : 61
Data e regjistrimit : 23/10/2008

poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: Re: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1Sun Nov 09, 2008 2:38 am

migjeni eshte poeti im i preferuar.......ose me sakt i vetmi qe me pelqen
poema e mjerimit eshte super e papame
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: Re: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1Sun Nov 09, 2008 2:49 am

edhe per mua, migjeni i vetmi poeet i preferuar
poema e mjerimit esht rrenqethese

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
AURORA BOREALIS
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
AURORA BOREALIS


Female
Numri i postimeve : 257
Mosha : 29
Vendndodhja : ne shtepi............................HELP ME GET OUT OF HERE
Hobi : MUSIC MAKES ME LOSE CONTROLE
Koha e lire : music makes my day....ps:reading lovestory books too lol ;D
Piket : 61
Data e regjistrimit : 23/10/2008

poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: Re: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1Sun Nov 09, 2008 2:53 am

te gjitha poemat e migjenit jan shuuum te bukura..........jan ulerim fare......jan rreqethese sic tha edhe child in time
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy


Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: Re: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1Tue Dec 02, 2008 12:40 am

ME PELQEN MIGJENI SE ESHT I PARI QE GODIT NGA AFER REALITETIN E ASAJ KOHE...ESHT INTERESABT..E KAM LEXU POEMEN E MJERIMIT PO ASKUSH PREJ NESH NUK E KUPTON APO E NDJEN PA E PROVUAR MJERIMIN...AS UN!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
*...BE YOURSELF...*
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
*...BE YOURSELF...*


Female
Numri i postimeve : 2335
Mosha : 31
Vendndodhja : nga pak brenda te gjitheve
Koha e lire : miq, libra, foto, pishina, internet, gjume, shetitja, tv ...
Piket : 1262
Data e regjistrimit : 13/12/2008

poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: Re: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1Mon Mar 02, 2009 12:14 am

there with out me shkruajti:
eshte poeme e bukur po po pertoj ta lexj gjer ne fund Laughing
ja ke fut cik kote ktu zemer se une ta kam lexuar mbio 10 her ty ate Razz Razz
me pelq shhshshhsh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil


Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: Re: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1Mon Mar 02, 2009 11:10 pm

hot spicy shkruajti:
ME PELQEN MIGJENI SE ESHT I PARI QE GODIT NGA AFER REALITETIN E ASAJ KOHE...ESHT INTERESABT..E KAM LEXU POEMEN E MJERIMIT PO ASKUSH PREJ NESH NUK E KUPTON APO E NDJEN PA E PROVUAR MJERIMIN...AS UN!!!!!

shum e drejt kjo e fundit....
dhe mua me pelq.shum kjo poem, e lexon e rilexon dhe prap te emocionon

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
poema e mjerimit Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
anisa
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
anisa


Female
Numri i postimeve : 1337
Mosha : 29
Vendndodhja : ne te njejtin vend me maria gracian
Hobi : kompjuteri dhe interneti
Koha e lire : verdall neper shqiperi
Piket : 705
Data e regjistrimit : 27/01/2009

poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: Re: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1Mon Mar 02, 2009 11:11 pm

eshte poeme e bukur me pelqen
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy


Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: Re: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1Sun May 03, 2009 2:08 pm

e kam lexuar disa here.sot e rilexova prape fakt prandaj dhe po pergjigjem ktu....
uhh ka ca gjera sh prekese aty brenda
sinqerisht te rrenqethet mishi kur lexon se si vuajne akoma sot njerez ne te gjithe boten,dhe se si kane vuajtur gjate gjithe jetes qofte dhe shume kohe me pare.....
pastaj,kot nuk eshte shpallur dhe cmim vleresues cmimi MIGJENI :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

poema e mjerimit Empty
MesazhTitulli: Re: poema e mjerimit   poema e mjerimit Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
poema e mjerimit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Letersia-
Kėrce tek: