Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
AnathemA Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
AnathemA Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
AnathemA Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
AnathemA Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
AnathemA Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
AnathemA Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
AnathemA Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
AnathemA Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
AnathemA Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
AnathemA I_vote_lcap17%AnathemA I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
AnathemA I_vote_lcap29%AnathemA I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
AnathemA I_vote_lcap31%AnathemA I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
AnathemA I_vote_lcap23%AnathemA I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
AnathemA I_vote_lcapAnathemA I_voting_barAnathemA I_vote_rcap 
hot_spicy
AnathemA I_vote_lcapAnathemA I_voting_barAnathemA I_vote_rcap 
Darkangel
AnathemA I_vote_lcapAnathemA I_voting_barAnathemA I_vote_rcap 
angel boy
AnathemA I_vote_lcapAnathemA I_voting_barAnathemA I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
AnathemA I_vote_lcapAnathemA I_voting_barAnathemA I_vote_rcap 
Child In Time
AnathemA I_vote_lcapAnathemA I_voting_barAnathemA I_vote_rcap 
Blue Paradise
AnathemA I_vote_lcapAnathemA I_voting_barAnathemA I_vote_rcap 
Child Of Darkness
AnathemA I_vote_lcapAnathemA I_voting_barAnathemA I_vote_rcap 
rapper_girl
AnathemA I_vote_lcapAnathemA I_voting_barAnathemA I_vote_rcap 
Mars
AnathemA I_vote_lcapAnathemA I_voting_barAnathemA I_vote_rcap 
Keywords
dashuri shoqeria
September 2021
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 AnathemA

Shko poshtė 
+4
sweet_girl
total overdose1
rapper_girl
Child In Time
8 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

AnathemA Empty
MesazhTitulli: AnathemA   AnathemA Icon_minitime1Tue Oct 14, 2008 12:23 am

Anthema, grup Alnglez, nga Liverpool-i, se bashku me Paradise Lost dhe My Dying Bride, kan ndihmuar ne zhvillimin e Doom Metal.
Megjithate, qe prej albumit Eternity, ata u shkeputen perfundimisht nga doom dhe sidomos nga metali duke kaluar ne Rock.
Grupi esht krijuar ne 1990 dhe quheshin Pagan Angel. Ne nentor te ketij viti ata rregjistruan albumin e pare An Iliad Of Wolfes, i cili terhoqi vemendjen e shum grupeve perfshir ktu edhe Paradise Lost.
Ne fillim te 1991, grupi mori emrin Anthema qe mban edhe sot e ksaj dite si dhe nxorren nje demo tjeter te quajtur All faith is lost.
Ne nentor te 1992 ata nxjerrin The Crestfallen, materialin per kte album e kan marr nga tour-i qe paten me Cannibal Corpse.
Me pas vjen albumi Serenades, i cili terrhoqei vemendjen e shum fansave,sidomos me hitin Sweet Tears. Tour-i i tyre i pare europian ishte ne 1994. Ne maj te 1995, vokalisti Darren White ndahet nga grupi dhe formon grupin The Blood Divine. Grupi ne vend qe te merrte nje vokalist te ri, futi kitaristin Vincent Cavanagh ne vokal. Me kte format te ri te grupit ata ben nje tour ne Mbreterin e Bashkuar me Cathedral.
Albumi Eternity i cili erdhi ne 1996, rezultoi ne nje rrym te re dhe nje vokal me te paster, me von albumi Judgement do sillte konsolidimin e ktij stili te ri muzikor per Anathema. Me nxjerrjen e ktyre albumeve erdhi edhe nje tour neper Europe.
Ne veren e vitit 1997, largohet bateristi John Douglas, ai u zevendesua me Shaun Taylor-Steels, krijuesin e Solstice, i cili me von do te luante ne bateri per My Dying Bride.
Alternativ 4 publikohet ne 1998. Gjate kesaj periudhe kan ndodhur shum ndryshime ne grup. Basisti Duncan Patterson u largua dhe u zevendua nga Dave Pybus i grupit Dreambreed. grup ku Duncan kishte luajtur per nje periudhe te shkurter kohore. Gjithastu grupit iu bashkua Martin Powell i cili me pare kishte luajtur ne piano per My Dying Bride. Gjithastu
John Douglas u rikthye perseri ne grup.
Ne qershor te 1999, vjen albumi Judgement duke e larguar Anthema perfundimisht nga doom metal, dhe duke u fokusuar ne kenge me te lehta dhe eksperimentale. Ky tingull i ri i grupit u pelqye edhe nga Pink Floyd, Jeff Buckley dhe Radiohead. Megjithate, ajo qe nuk ndryshoi ishte ndjesia
depresive per percillte grupi.
Gjate po ktij viti Martin Powell nderroi vendin me tastieristin e Cradle of filth Les Smith i cili u be pjes e Anthema.
Direkt pas publikimit te A Fine Day To Exist, basisti Dave Pybus u bashkua me Cradle of filth, ironikisht, dhe u zevendsua me George Roberts dhe me von me Jamie Cavanagh.
Me mars te 2002, Daniel lajeroi largimin e tij nga grupi, duke iu bashkuar grupit te Duncan Pattersonn Antimatter.
Megjithate Daniel iu ribashkua perseri Anathemva ne 2003 per publikimin e albumit A Natural Disaster dhe me pas nisen nje tour per neper europe. Perfundimisht Anthema kan ndryshuar tingull ne atmosferik, progresiv rock gje e cila dukej qarte edhe te kenget Flying dhe Violence.
Ne prill te 2006 Anathema bej nje tour ne Britani me HIM.
Ne 19 shtator 2008 ata dhane nje koncert live ne Liverpool se bashku me Paradise Lost dhe My Dying Bride.
Se fundmi grupi d nxjerri edhe albumin Horizons i cili pritet te dale ne shkurt te vitit tjeter.

Kta jan grupi im i preferuar, grupi qe me jep ndjesit me te mrekullueshme ne bot, qe mkan dhen jet, muziken e tyre e perjtoj shuuuuuum
i adhuroooooooj, jan pjes e shpirtit tim, i kam te shenjte !!!

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
rapper_girl

Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 30
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

AnathemA Empty
MesazhTitulli: Re: AnathemA   AnathemA Icon_minitime1Sun Oct 19, 2008 6:53 pm

qyqa mi gru vetem ky postimi yt ktu affraid
mua me pelqen kenga ARE YOU THERE nga ky grup
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://www.facebook.com
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

AnathemA Empty
MesazhTitulli: Re: AnathemA   AnathemA Icon_minitime1Thu Oct 23, 2008 1:17 am

rapper_girl shkruajti:
qyqa mi gru vetem ky postimi yt ktu affraid
mua me pelqen kenga ARE YOU THERE nga ky grup

Laughing sbesoj tket shum veta qe i kan ngju lol
Are you there, pjes e A natural disaster, nje prej albumeve te mia te preferuara, pas ALTERNATIVE 4 qe marooj marooooooooooooj :D

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

AnathemA Empty
MesazhTitulli: Re: AnathemA   AnathemA Icon_minitime1Thu Nov 06, 2008 4:05 am

te papershkrueshme emocionet qe mjapin Anthemat...sidomos live
i du shuuuuuuuuuuuum shuuuuuuuuum

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
total overdose1
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
total overdose1

Male
Numri i postimeve : 1938
Mosha : 30
Vendndodhja : Shtepi ose Alkimi!!!!
Hobi : Piktur
Koha e lire : Alkimi!!!
Piket : 87
Data e regjistrimit : 19/07/2008

AnathemA Empty
MesazhTitulli: Re: AnathemA   AnathemA Icon_minitime1Thu Nov 06, 2008 8:41 am

Mua nuk me pelqejn fareee...Evil or Very Mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
rapper_girl

Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 30
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

AnathemA Empty
MesazhTitulli: Re: AnathemA   AnathemA Icon_minitime1Mon Nov 17, 2008 4:41 pm

woow cfare grupi qe jane
po i degjoja dje ne dark me child in time ne cel dhe ma hoqen zarin
te rrenqethet mishi kur degjon kenget e tyre dhe jane shume relaksuese e sidomos ne ato momente kur je shuume i mrz e te bejne shuume per te qare uffff
kane kenge cool Crying or Very sad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://www.facebook.com
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

AnathemA Empty
MesazhTitulli: Re: AnathemA   AnathemA Icon_minitime1Tue Nov 18, 2008 12:10 am

poooooooo i kam si shpirt, o zooottt kta me japin force, jan magjike...

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
rapper_girl

Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 30
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

AnathemA Empty
MesazhTitulli: Re: AnathemA   AnathemA Icon_minitime1Tue Nov 25, 2008 5:26 pm

kjo child in time do dru Razz:P lol
cdo nate kur shtrihem per te fjetur i degjoj tek celi i child in time, sme ze gjumi pa degjuar nja 2 kenge te ktyre : Are you there dhe Violence dhe cdo nate qaj me kto 2 kenge
deri ne 12 ose 1 te nates duke degjuar kto ne cel pastaj me ze gjumi
jane kenge fantastike, uffffaa ca kengesh SadSad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://www.facebook.com
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

AnathemA Empty
MesazhTitulli: Re: AnathemA   AnathemA Icon_minitime1Fri Nov 28, 2008 4:42 pm

pse du dru un Suspect
falimners o shtet po me hyn motra ne rrugen e zotit Laughing

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

AnathemA Empty
MesazhTitulli: Re: AnathemA   AnathemA Icon_minitime1Mon Jan 26, 2009 1:00 am

pse s'poston njeri ktu Crying or Very sad
sa me shum i degjoj, aq me shum i adhuroj, me rrenqethin...
ju prsh me kte...keng qe ja ka kushtuar nenes..