Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcap17%Arti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcap29%Arti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcap31%Arti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcap23%Arti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcapArti abstrakt apo konkret? I_voting_barArti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap 
hot_spicy
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcapArti abstrakt apo konkret? I_voting_barArti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap 
Darkangel
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcapArti abstrakt apo konkret? I_voting_barArti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap 
angel boy
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcapArti abstrakt apo konkret? I_voting_barArti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcapArti abstrakt apo konkret? I_voting_barArti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap 
Child In Time
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcapArti abstrakt apo konkret? I_voting_barArti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap 
Blue Paradise
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcapArti abstrakt apo konkret? I_voting_barArti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap 
Child Of Darkness
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcapArti abstrakt apo konkret? I_voting_barArti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap 
rapper_girl
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcapArti abstrakt apo konkret? I_voting_barArti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap 
Mars
Arti abstrakt apo konkret? I_vote_lcapArti abstrakt apo konkret? I_voting_barArti abstrakt apo konkret? I_vote_rcap 
Keywords
shoqeria dashuri
September 2021
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 Arti abstrakt apo konkret?

Shko poshtė 
+17
Come As You Are
angel_wolf
bituku85
toni'world
Rej
SupergirL
LiKe A sTaR
COLORED_SPIRIT
RioT
Darkangel
Enny-Art
Child Of Darkness
Child In Time
rapper_girl
Mars
Lacuna_Coil
Soldier Of Fortune
21 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
Soldier Of Fortune

Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 29
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Jul 21, 2008 11:44 am

Kush ju pelqen me teper, arti abstrakt apo ai konkret?

_________________
Arti abstrakt apo konkret? Img1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://ibinet27.hi5.com
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Jul 21, 2008 11:53 am

abstrakt se e praktikoj edhe vet kur kam kohe. kur isha e vogel merresha vetem me art konkret dhe me pelqente shuum por ja kam varur fare vizatimit apo cdo gje qe ka lidhje me artin....ahhh sa me mungojne ato kohe kur rrija gjithditen me lapsa dhe penela ne dore.. Crying or Very sad

por edhe abstrakti,megjithse nuk kuptohet nga shume njerez, ka domethenjen dhe bukurin e vet. sa per pikotoret, per mua picaso esht babai abstraktes..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
Soldier Of Fortune

Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 29
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Jul 21, 2008 11:57 am

Tek pikturat abstrakte une orvatem te gjej kuptimin po nuk arrij asnjehere ne ndonje konkluzion

_________________
Arti abstrakt apo konkret? Img1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://ibinet27.hi5.com
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Jul 21, 2008 12:01 pm

sepse nuk je mesuar ta shohesh me te njejtin sy sic sheh ato konkretet. do cuditesh nqs te them se nqs arrin te mesosh sekretin e te parit nje pikture abstrakte,esht njesoj si te shohesh nje konkrete,,,,,


Edituar pėr herė tė fundit nga Lacuna_Coil nė Mon Jul 21, 2008 12:14 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
Soldier Of Fortune

Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 29
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Jul 21, 2008 12:11 pm

Po mua me pelqejne abtratt pikerisht per ket fakt. Qe i nxjerr lloj lloj kutimesh ndryshe nga njeri - tjetri

_________________
Arti abstrakt apo konkret? Img1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://ibinet27.hi5.com
Mars
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Mars

Female
Numri i postimeve : 6920
Mosha : 30
Vendndodhja : Ika nga atje ku isha
Hobi : basket dhe jo vetem
Piket : 28
Data e regjistrimit : 10/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Jul 21, 2008 12:20 pm

Abstrakti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
rapper_girl

Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 30
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Jul 21, 2008 12:50 pm

te dyja jane te bukura por ai abstrakti me inetresant pasi duhet te gjesh cka dashur te shpreh piktori ne te
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://www.facebook.com
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Tue Jul 22, 2008 3:22 am

e ke fjalen per pikturen apo jo
epo un deri para se te filloja gjimnazin kam pas pikturuar shum me bojra vaji, e adhuroj pikturen dhe ne vecanti Abstrakten,, se di pse por mbase ngaqe smund ta kuptosh as vet ndonjeher cfare po ben Smile

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child Of Darkness
Administratore
Administratore


Female
Numri i postimeve : 7438
Mosha : 26
Vendndodhja : ......
Hobi : .........
Piket : 206
Data e regjistrimit : 11/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Tue Jul 22, 2008 10:03 am

ABSTRAKT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Enny-Art
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
Enny-Art

Female
Numri i postimeve : 362
Mosha : 29
Vendndodhja : kopshti botanik*
Hobi : prej kartoni
Koha e lire : Nitirum in Vetitum...sic thot poeti latin Ovid
Piket : 186
Data e regjistrimit : 21/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Tue Jul 22, 2008 3:18 pm

shiko arti abstrak lind nga ai konkreti,piktori ne fjale frymzohet nga realja duke e shnderruar fale imagjinates ne abstrakte.arti abstrakt ka vecantine e tij speciale,sidomos Kubizmi,e njihni te gjith Picasson besoj...por ama baza esht realja konkretja...jane te dyja te lidhura ngushte gjithsesi..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Darkangel
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Darkangel

Male
Numri i postimeve : 10720
Mosha : 32
Vendndodhja : Andej-Kendej-Gjithandej
Hobi : Tallje Bythe Me Paramendim
Koha e lire : jam busy skam koh te lir fare :PpPpPp
Piket : 83
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Wed Jul 23, 2008 12:37 pm

mua per vete me pelqen shume abstraksioni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.Tuttu Ta Kapesh.com
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT

Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Wed Jul 23, 2008 1:53 pm

te dyja kan bukurin e vet,,por abstrakt me pelqen i cik me shum,,psh ne shkoll isha i her dhe thjesht brea ca gjona qe as vet nuk e mora vesh ca ishte,,erdhi zysha[e cila esht piktore,artiste e merituar[un e urrej po ska gale]]dhe me thot wow e ke ber shum bukur,,te lumt,, lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
COLORED_SPIRIT
Adoleshent
Adoleshent
COLORED_SPIRIT

Female
Numri i postimeve : 85
Mosha : 29
Vendndodhja : Rainbow
Hobi : HOBI..DUA TJETOJ..
Koha e lire : ART MUSIC..SK8..XHIRO..JETOJ..
Piket : 0
Data e regjistrimit : 22/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Fri Jul 25, 2008 3:53 pm

abstrakti..se ta zhvillon me shume mendjen se ai konkreti..te zhvillon me shume imagjinaten kjo gje per mua ka shum rendesi..por gjithsesi mendo se arti abstrakt ne vetvete mban ate konkret vetem se e shpreh ate ne menyre ndryshe te mjergullt..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
LiKe A sTaR
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
LiKe A sTaR

Female
Numri i postimeve : 122
Mosha : 26
Vendndodhja : Elbasan
Hobi : Basketbolli si sport; Matematika si lende.
Koha e lire : shof TV; PC...
Piket : 0
Data e regjistrimit : 25/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Fri Jul 25, 2008 8:24 pm

Te dy mir jan por me pelqen ai abstrakti sepse ke plot gjera ne diskutim ne nje pikture abstrakte. Per mua abstrakti edhe me3 interesant eshte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
SupergirL
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
SupergirL

Female
Numri i postimeve : 1322
Mosha : 26
Vendndodhja : shpi
Piket : 215
Data e regjistrimit : 22/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Jul 28, 2008 1:43 pm

per mua arti abstrakt ja vlen me shume
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Rej
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
Rej

Male
Numri i postimeve : 488
Mosha : 28
Vendndodhja : Up and Up
Hobi : StreetBall
Koha e lire : StreetBall, Music, Net, PC, Pub
Piket : 3
Data e regjistrimit : 22/11/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Nov 24, 2008 9:53 pm

te besh dicka konkrete,duhet talent per te kopjuar,per abstrakt duhet talent per te krijuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
toni'world
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
toni'world

Male
Numri i postimeve : 279
Mosha : 27
Vendndodhja : in the darkness of my soul
Hobi : basket
Piket : 0
Data e regjistrimit : 23/11/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Nov 24, 2008 9:57 pm

abstark e veshtir per tu kuptuar po edhe e veshtir per tu krijuar pasi duhet shum talent
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bituku85
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
bituku85

Male
Numri i postimeve : 311
Mosha : 29
Vendndodhja : elbasan
Piket : -33
Data e regjistrimit : 23/11/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Mon Nov 24, 2008 10:05 pm

Arti abstrakt esht talent,konkreti gje e veshtire po jo ndonje gje e madhe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mars
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Mars

Female
Numri i postimeve : 6920
Mosha : 30
Vendndodhja : Ika nga atje ku isha
Hobi : basket dhe jo vetem
Piket : 28
Data e regjistrimit : 10/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Tue Nov 25, 2008 12:00 am

te dyja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
angel_wolf
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
angel_wolf

Male
Numri i postimeve : 1058
Mosha : 33
Piket : -26
Data e regjistrimit : 18/09/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Tue Nov 25, 2008 12:01 am

abstrakt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Come As You Are
Adoleshent
Adoleshent
Come As You Are

Female
Numri i postimeve : 53
Mosha : 31
Vendndodhja : Pezull ne fillin e jetes!
Hobi : Fotografia
Piket : 0
Data e regjistrimit : 01/09/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Tue Nov 25, 2008 12:03 am

Edhe une te dyja po them. Jam admiruese e madhe e artit pamor dhe perhumbem duke pare fotografi dhe piktura. Tek ai abstrakt mundohem ti jap kuptime sipas mendjes time ndersa tek konkreti me pelqen gjithcka sese deri ne nje fare mase e praktikoj edhe vete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Tue Nov 25, 2008 1:40 am

tani te dyja kane vlera perderisa quhen arte...
un menoj se arti abstrakt esht teper i veshtir per ta kuptu ate qe esht dash te shprehet aty!!!!
por nga ana tjeter esht shum e lehte per ta kriju si pikture...tpakten kshu kam ngju...te gjith kemi qen femije dhe kemi zhgarravitur fletat por kjo sdo te thot qe jemi artist absrakte!!!!!
sa per artin konkret menoj qe ai ka vlera me verte te mdhaja tpakten mu ato ma mushin syun...nuk e di por tpakten aty ke ca te kuptosh dhe te pelqesh...dhe do shum pun qe te arrihet dhe te vleresohet nga vezhguesi...fola shum eee???epo kaq kisha.mu perfundimisht me pelqen i dyti dhe ne shpi piktura konkrete kam....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
fefe_

Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 30
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Tue Nov 25, 2008 5:20 pm

po qe per ate pun arti kokret qe eshte me i veshtir
se komentohet nga te gjith

kurse apstrakti vetem nga disa , dhe nese e komentojn keq ke mundesi te thuash : se ke kuptu ca ka dash me percjell ai qe e ka be , gje qe se thu dot te konkreti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorArti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Tue Nov 25, 2008 5:33 pm

te dyja
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
vdekja_eshte_mundesia

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 32
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1Fri Apr 03, 2009 7:36 pm

te dyja,jan arte
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Arti abstrakt apo konkret? Empty
MesazhTitulli: Re: Arti abstrakt apo konkret?   Arti abstrakt apo konkret? Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Arti abstrakt apo konkret?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Piktura-
Kėrce tek: