Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Trip Hop Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Trip Hop Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Trip Hop Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Trip Hop Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Trip Hop Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Trip Hop Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Trip Hop Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Trip Hop Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Trip Hop Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
Trip Hop I_vote_lcap17%Trip Hop I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
Trip Hop I_vote_lcap29%Trip Hop I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
Trip Hop I_vote_lcap31%Trip Hop I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
Trip Hop I_vote_lcap23%Trip Hop I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
Trip Hop I_vote_lcapTrip Hop I_voting_barTrip Hop I_vote_rcap 
hot_spicy
Trip Hop I_vote_lcapTrip Hop I_voting_barTrip Hop I_vote_rcap 
Darkangel
Trip Hop I_vote_lcapTrip Hop I_voting_barTrip Hop I_vote_rcap 
angel boy
Trip Hop I_vote_lcapTrip Hop I_voting_barTrip Hop I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
Trip Hop I_vote_lcapTrip Hop I_voting_barTrip Hop I_vote_rcap 
Child In Time
Trip Hop I_vote_lcapTrip Hop I_voting_barTrip Hop I_vote_rcap 
Blue Paradise
Trip Hop I_vote_lcapTrip Hop I_voting_barTrip Hop I_vote_rcap 
Child Of Darkness
Trip Hop I_vote_lcapTrip Hop I_voting_barTrip Hop I_vote_rcap 
rapper_girl
Trip Hop I_vote_lcapTrip Hop I_voting_barTrip Hop I_vote_rcap 
Mars
Trip Hop I_vote_lcapTrip Hop I_voting_barTrip Hop I_vote_rcap 
Keywords
shoqeria Njerez dashuri fate
January 2022
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 Trip Hop

Shko poshtė 
5 posters
AutoriMesazh
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Wed Jun 24, 2009 1:01 am

ndryshe njihet si Bristol sound..sepse nga atje e ka prejardhjen.
i ka fillimet e saj me donwtempo elektronik music ne fillim vitet 90
osht kombinim i tingujve elektronik instrumental me tek-tuk rap anglez edhe ndisa raste jazz, klasik edhe rock.
rrenjet e veta i ka prej qytetit jo shum t'madh t'Anglise, pra Bristol.
Kte lloj muzike shpesh e ngjojm neper soundtrack-a t'filmave e edhe neper reklama t'ndryshme televizive.

grupet perfaqsuse te ksaj rryme jan Massive Attact, Portishead, Air, Smoke City, Tricky, Gorrillaz..etj

ca mendimi keni, a i ngjoni?

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Wed Jun 24, 2009 1:10 am

pa harru Morcheeba

kto kohe po ngjoj vetem ket lloj rryme,t`fusin n`bot tjeter

Portishead i kam pas perher shum qef,,Air dhe Smoke City jan tmrekullushem, jua sygjeron!

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Wed Jun 24, 2009 10:14 pm

ej asnjeri s`ngjon kshu..

tpakten kjo kenga duhet tju kujtohet.. https://www.youtube.com/watch?v=yF-GvT8Clnk

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil


Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Wed Jun 24, 2009 10:16 pm

jo,te them te drejten nuk di per Trip Hop dhe kte se degjoj dot No

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Trip Hop Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Wed Jun 24, 2009 10:18 pm

po mir, e di ti qe My Dying Bride kan bo cover nje keng te ktyre..e ke ngju kengen Roads nga M.D.B..se vej n`dyshim, ja versioni origjinal https://www.youtube.com/watch?v=8us3432lh4M&feature=related

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
Soldier Of Fortune


Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 30
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Wed Jun 24, 2009 10:19 pm

gorillaz i degjoj, jane te lezetshem

_________________
Trip Hop Img1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://ibinet27.hi5.com
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil


Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Wed Jun 24, 2009 10:19 pm

Child In Time shkruajti:
po mir, e di ti qe My Dying Bride kan bo cover nje keng te ktyre..e ke ngju kengen Roads nga M.D.B..se vej n`dyshim, ja versioni origjinal https://www.youtube.com/watch?v=8us3432lh4M&feature=related

poooo e kam degjuar.nuk e dija qe ishte cover e ktyre.iiiiiiiii thnx qe mthe

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Trip Hop Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Wed Jun 24, 2009 10:20 pm

Wink

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil


Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Wed Jun 24, 2009 10:22 pm

Soldier Of Fortune shkruajti:
gorillaz i degjoj, jane te lezetshem

gorillaz i kam dash qe e vogel,qe e vooogel i pelqeja shum shum.
se dija qe benin pjes ne kte ''kategori''

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Trip Hop Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Wed Jun 24, 2009 10:28 pm

un nga gorrillaz kam albumin Gorrillaz, ekam qe nga 2001 kur ka dal :D

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
rapper_girl


Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 30
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Fri Jun 26, 2009 10:19 am

Gorrillaz i kam degjuar qe para YHYY shuum vitesh, kur i degjonte kusheriri i degjoja dhe un me ate, me pelqejne nja 2 kg prej tyre CLINT EASTWOOD (kg 1 qe kam degjuar nga ky grup) dhe FEEL GOOD kg sh e bukuur :D :D
asiher si kane nxjerr ftyrat e tyre dhe me aq sa di un e gjithe kjo pasi kerkohen nga policia, me shum sdi :S
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://www.facebook.com
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Fri Jun 26, 2009 1:17 pm

rapper_girl shkruajti:
Gorrillaz i kam degjuar qe para YHYY shuum vitesh, kur i degjonte kusheriri i degjoja dhe un me ate, me pelqejne nja 2 kg prej tyre CLINT EASTWOOD (kg 1 qe kam degjuar nga ky grup) dhe FEEL GOOD kg sh e bukuur :D :D
asiher si kane nxjerr ftyrat e tyre dhe me aq sa di un e gjithe kjo pasi kerkohen nga policia, me shum sdi :S

haha po prej atij fillum ti ngjonim dhe ne


me thon tdrejten Gorrillaz nuk jan perfaqsuesit me tmire te ksaj rryme..gjithsesi.. Neutral

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Fri Jul 03, 2009 1:18 am

tani po ngjoj shum Garbage.. I love you Shirley

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rapper_girl
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
rapper_girl


Female
Numri i postimeve : 7158
Mosha : 30
Vendndodhja : in my baby's heart :)
Hobi : dancing, basketball, fotografia :D
Koha e lire : kafe, net, kercej :D
Piket : 193
Data e regjistrimit : 18/07/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Fri Jul 03, 2009 5:53 am

Child In Time shkruajti:
rapper_girl shkruajti:
Gorrillaz i kam degjuar qe para YHYY shuum vitesh, kur i degjonte kusheriri i degjoja dhe un me ate, me pelqejne nja 2 kg prej tyre CLINT EASTWOOD (kg 1 qe kam degjuar nga ky grup) dhe FEEL GOOD kg sh e bukuur :D :D
asiher si kane nxjerr ftyrat e tyre dhe me aq sa di un e gjithe kjo pasi kerkohen nga policia, me shum sdi :S

haha po prej atij fillum ti ngjonim dhe ne


me thon tdrejten Gorrillaz nuk jan perfaqsuesit me tmire te ksaj rryme..gjithsesi.. Neutral

po mir mi, un thjesht po them qe mpelqejne Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://www.facebook.com
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
dj jero


Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 30
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1Fri Jul 03, 2009 10:25 pm

Child In Time shkruajti:
ej asnjeri s`ngjon kshu..

tpakten kjo kenga duhet tju kujtohet.. https://www.youtube.com/watch?v=yF-GvT8Clnk

sja kisha idene fare qe kjo kenga ishte trip hop..gjithsesi rryma eshte e vecante dhe shume e nderlikuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

Trip Hop Empty
MesazhTitulli: Re: Trip Hop   Trip Hop Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Trip Hop
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Muzika-
Kėrce tek: