Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
Mark Ryden Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
Mark Ryden Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
Mark Ryden Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
Mark Ryden Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
Mark Ryden Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
Mark Ryden Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
Mark Ryden Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
Mark Ryden Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
Mark Ryden Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
Mark Ryden I_vote_lcap17%Mark Ryden I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
Mark Ryden I_vote_lcap29%Mark Ryden I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
Mark Ryden I_vote_lcap31%Mark Ryden I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
Mark Ryden I_vote_lcap23%Mark Ryden I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
Mark Ryden I_vote_lcapMark Ryden I_voting_barMark Ryden I_vote_rcap 
hot_spicy
Mark Ryden I_vote_lcapMark Ryden I_voting_barMark Ryden I_vote_rcap 
Darkangel
Mark Ryden I_vote_lcapMark Ryden I_voting_barMark Ryden I_vote_rcap 
angel boy
Mark Ryden I_vote_lcapMark Ryden I_voting_barMark Ryden I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
Mark Ryden I_vote_lcapMark Ryden I_voting_barMark Ryden I_vote_rcap 
Child In Time
Mark Ryden I_vote_lcapMark Ryden I_voting_barMark Ryden I_vote_rcap 
Blue Paradise
Mark Ryden I_vote_lcapMark Ryden I_voting_barMark Ryden I_vote_rcap 
Child Of Darkness
Mark Ryden I_vote_lcapMark Ryden I_voting_barMark Ryden I_vote_rcap 
rapper_girl
Mark Ryden I_vote_lcapMark Ryden I_voting_barMark Ryden I_vote_rcap 
Mars
Mark Ryden I_vote_lcapMark Ryden I_voting_barMark Ryden I_vote_rcap 
Keywords
shoqeria dashuri
September 2021
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 Mark Ryden

Shko poshtė 
+2
danjela
Child In Time
6 posters
AutoriMesazh
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Tue May 26, 2009 3:01 am

Piktor amerikan,46 vjecar,esht dipllomuar ne Art Center College of Design.
ka hapur shum ekspozita ne mbare boten

m`pelqejn shume t`gjitha veprat e tij..

take a look
Alicia:
Mark Ryden MarkRydenAlicia

Tree of Life:
Mark Ryden Ryden_treeoflife

The Tree Show:
Mark Ryden Mark-Ryden-The-Tree-Show-2

Tears of Blood:
Mark Ryden TearsofbloodMarkRyden

Just the Girls: :D
Mark Ryden JustTheGirls_byMarkRyden

The Meat Show:
Mark Ryden MarkRyden_1_350

Fur Girl:
Mark Ryden Ryden-FUR_POSTER

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Tue May 26, 2009 3:05 am

Mark Ryden Ryden4

Mark Ryden MarkRyden

Mark Ryden Mark_ryden-1

Mark Ryden 1d05e065-3cac-454e-b7f2-f03ad24e7ea

Mark Ryden Mark_ryden_art_basel_05


i du shum kto piktura I love you

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
danjela
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv


Female
Numri i postimeve : 127
Mosha : 29
Vendndodhja : korce
Hobi : te puth djema
Koha e lire : ne plazh
Piket : 186
Data e regjistrimit : 25/05/2009

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Tue May 26, 2009 2:32 pm

UNE DO TE SHAJ SI PASKE FRIKE NGA SEKSI SE CDO TE BEJE AI TY?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Tue May 26, 2009 2:50 pm

wwwwwoooooowwwwww kto piktura jan kaq te vecanta,mduken si goth ,stil vecant i frikshem por wwooowww.
mpelqeken shummmm :D :D

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mark Ryden Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Tue May 26, 2009 11:00 pm

gjithashtu ky ka disenjuar edhe covera albumesh per shum grupe dhe kengetar
ka ber coverin e albumit DANGEROUS te MICHAEL JACKSON, coverin e albumit ONE HOT MINUTE te RED HOT CHILLI PEPPERS dhe te albumit TIME TAKES TIME te RINGO STAR I love you

kitaristi i METALLICA-ve KIRK HAMMET i ka kerkuar Mark Ryden-it qe te pikturoj ndo1 nga kitarat e tij dhe ai e ka pikturuar kitaristin duke mbajtur kitaren :D

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
LEADER
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
LEADER

Male
Numri i postimeve : 125
Mosha : 35
Vendndodhja : NE SHTET
Piket : 66
Data e regjistrimit : 16/04/2009

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Tue May 26, 2009 11:15 pm

mund te them qe eshte nje stil i vecante
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Wed May 27, 2009 3:18 pm

kurse mua me terheq fakti qe ne te gjitha pikturat e tij ka dicka femijerore te shtirur dothoja
tip kukullash vajza te vogla qe lendohen etj
stil interesant Smile
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Wed May 27, 2009 3:22 pm

Child In Time shkruajti:
gjithashtu ky ka disenjuar edhe covera albumesh per shum grupe dhe kengetar
ka ber coverin e albumit DANGEROUS te MICHAEL JACKSON, coverin e albumit ONE HOT MINUTE te RED HOT CHILLI PEPPERS dhe te albumit TIME TAKES TIME te RINGO STAR I love you

kitaristi i METALLICA-ve KIRK HAMMET i ka kerkuar Mark Ryden-it qe te pikturoj ndo1 nga kitarat e tij dhe ai e ka pikturuar kitaristin duke mbajtur kitaren :D


jam kurjoze si mund ta ket vizatuar kirkun,floket kacurrela? Razz
si shpirt esht meqe ra fjala

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mark Ryden Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Wed May 27, 2009 5:29 pm

eee shum i mir esht :D

kerkova per kte pikturen e Kirkut por spo e gjej dot Neutral

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
dj jero

Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 29
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Wed May 27, 2009 9:07 pm

ua sa fantastike keto pikturat.....3d te tera...shume piktor i madh..keto ''govat''duhet te kene ndonje kuptim apo jo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Wed May 27, 2009 10:15 pm

nji kuptim..hmm boh,ky i perket Surealizmit nfakt,,gjithsesi per me shume lexoni te faqja e tij, ku pervec biografise do gjeni edhe tgjitha pikturat dhe vizatimet.. http://www.markryden.com/paintings/index.html

ja dhe Jimi Hendrix: :D :D
Mark Ryden Jimi_Hendrix

dhe leonardo di caprio:
Mark Ryden Leonardo_DiCaprio

akoma se gjeta Kirkun Neutral

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Wed May 27, 2009 10:16 pm

uhh sa bukur e paska ber jimi hendrix

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mark Ryden Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Wed May 27, 2009 10:17 pm

hehe ska harruar asnje detaj te tij, madje edhe kitara ne flake..jimi i digjte pas live-it

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Wed May 27, 2009 10:18 pm

sdo e ket mbaruar akoma Razz

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
Mark Ryden Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Wed May 27, 2009 10:20 pm

haha jo jo sesh nevoja,aq mjafton :D

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Fri May 29, 2009 7:20 pm

jam kurioze si do me pikturonte mua.. Smile

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1Fri May 29, 2009 7:25 pm

Sa te bukraaaa !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
Mark Ryden Empty
MesazhTitulli: Re: Mark Ryden   Mark Ryden Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mark Ryden
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Piktura-
Kėrce tek: