Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
PABLO PIKASO Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
PABLO PIKASO Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
PABLO PIKASO Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
PABLO PIKASO Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
PABLO PIKASO Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
PABLO PIKASO Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
PABLO PIKASO Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
PABLO PIKASO Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
PABLO PIKASO Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
PABLO PIKASO I_vote_lcap17%PABLO PIKASO I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
PABLO PIKASO I_vote_lcap29%PABLO PIKASO I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
PABLO PIKASO I_vote_lcap31%PABLO PIKASO I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
PABLO PIKASO I_vote_lcap23%PABLO PIKASO I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
PABLO PIKASO I_vote_lcapPABLO PIKASO I_voting_barPABLO PIKASO I_vote_rcap 
hot_spicy
PABLO PIKASO I_vote_lcapPABLO PIKASO I_voting_barPABLO PIKASO I_vote_rcap 
Darkangel
PABLO PIKASO I_vote_lcapPABLO PIKASO I_voting_barPABLO PIKASO I_vote_rcap 
angel boy
PABLO PIKASO I_vote_lcapPABLO PIKASO I_voting_barPABLO PIKASO I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
PABLO PIKASO I_vote_lcapPABLO PIKASO I_voting_barPABLO PIKASO I_vote_rcap 
Child In Time
PABLO PIKASO I_vote_lcapPABLO PIKASO I_voting_barPABLO PIKASO I_vote_rcap 
Blue Paradise
PABLO PIKASO I_vote_lcapPABLO PIKASO I_voting_barPABLO PIKASO I_vote_rcap 
Child Of Darkness
PABLO PIKASO I_vote_lcapPABLO PIKASO I_voting_barPABLO PIKASO I_vote_rcap 
rapper_girl
PABLO PIKASO I_vote_lcapPABLO PIKASO I_voting_barPABLO PIKASO I_vote_rcap 
Mars
PABLO PIKASO I_vote_lcapPABLO PIKASO I_voting_barPABLO PIKASO I_vote_rcap 
Keywords
shoqeria dashuri
September 2021
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 PABLO PIKASO

Shko poshtė 
+3
vdekja_eshte_mundesia
Child In Time
hot_spicy
7 posters
AutoriMesazh
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

PABLO PIKASO Empty
MesazhTitulli: PABLO PIKASO   PABLO PIKASO Icon_minitime1Sun Apr 05, 2009 7:41 pm

:D KETU BEHET ART....A E NJHNI PIKASON??/A JU PELQEJN PIKTURAT E TIJ????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

PABLO PIKASO Empty
MesazhTitulli: Re: PABLO PIKASO   PABLO PIKASO Icon_minitime1Sun Apr 05, 2009 7:43 pm

haaaaaaaaajdeeeeeee derraaaaaasssssssssssssssssssss

PICASSO Wink

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
vdekja_eshte_mundesia

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 32
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

PABLO PIKASO Empty
MesazhTitulli: Re: PABLO PIKASO   PABLO PIKASO Icon_minitime1Sun Apr 05, 2009 7:45 pm

ti msuse je qe merresh me drejtshkrim??pse i funt hunet pergjigju po deshe ne te kunder qepe

Plot 34 vjet mė parė, nė 8 prill tė vitit 1973 vdiq piktori spanjoll Pablo Picasso, pionier i kubizmit. Duke refuzuar tė kthehet nė Spanjė gjatė regjimit tė Frankos, ai e kaloi pjesėn mė tė madhe tė jetės nė Francė. Veprat e tij mė tė shquara janė "Zonjushate Avinjonit" dhe "Guernika". Shpesh herė punėt e Picassos kategorizohen nė periudha. Emrat e tė cilave janė bėrė edhe object debatesh. Periudhat mė tė pranueshme janė: periudha blu 1901-1904, periudha rozė 1905-1907, periudha e influencės afrikane 1908-1909, periudha e kubizmit analitik 1909-1912 dhe e kubizmit sintetik 1912-1919. Ndoshta pak e dinė qė emri i vėrtetė i piktorit ėshtė Pablo, Diego, José, Francisco de Paula, Juan Nepomuceno, Maria de los Remedios, and Cipriano de la Santķsima Trinidad. Pasi studioi pėr arte nė Madrid bėri udhėtimin e parė nė Paris nė vitin 1900, nė kryeqendrėn e artit botėror. Atje banoi me Max Jacob njė gazetar dhe poet qė e ndihmoi tė mėsonte frėngjisht. Pėrgjithėsisht Pikaso punonte natėn dhe flinte ditėn. Ishte njė kohė varfėrie dhe tė ftohti dhe shumė prej punėve tė tij u dogjėn pėr tė ngrohur sado pak dhomėn. Njė vit mė vonė, sė bashku me mikun e tij themeloi gazetėn "Arte Joven" nė Madrid. Edicioni i parė u ilustrua i gjithi prej tij. Prej asaj dite nisi t'i nėnshkruante veprat e tij vetėm "Picasso". Nė vitet e parė tė shekullit tė 20-tė e ndante jetėn mes Parisit dhe Barcelonės, kur nisi edhe njė marrėdhėnie me Fernande Olivier, me tė cilėn u bė objekt i shumė faqeve rozė nė gazetat e kohės. Pasi fitoi famė dhe pak pasuri, Picasso e la Olivier pėr Marcelle Humbert, tė cilėn ai e thėrriste Eva. Dashurinė pėr tė ai e shprehu nė shumė prej veprave tė tij kubiste. Miqtė e tij tė asaj kohe ishin André Breton, Guillaume Apollinaire dhe Gertrude Stein. U martua dy herė dhe pati katėr fėmijė me tre gra. Nė 1918 u martua me balerinėn Olga Kholhlova, e cila e integroi piktorin nė shoqėrinė e lartė. Por jeta e tyre ishte njė luftė e vazhdueshme. Jeta e lartė qė dėshironte Olga binte ndesh me jetėn boheme tė piktorit. Gjatė kėsaj kohe pati edhe njė lidhje tė fshehtė me 17- vjeēaren Maria Therese Walter. Gjithsesi qėndruan ligjėrisht tė martuar deri nė vdekjen e balerinės nė vitin 1955. Fotografja dhe piktorja Dora Maar ishte gjithashtu njė shoqe dhe e dashur konstante e Picassos. Pas ēlirimit tė Francės pati njė tjetėr lidhje me njė studente tė re arti Franēoise Gillot, me tė cilėn pati dy fėmijė. Ajo u nda prej tij pėr tradhti. Mė tej pati tė tjera tė dashura edhe pse nė njė moshė tė thyer. Gjatė luftėrave ai mbajti njė qendrim neutral, duke refuzuar tė luftojė nė njėrėn, apo tjetrėn anė. Edhe pse nuk e komentonte asnjėherė njė gjė tė tillė, e grishte ideja e tė qėnurit pacifist.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

PABLO PIKASO Empty
MesazhTitulli: Re: PABLO PIKASO   PABLO PIKASO Icon_minitime1Sun Apr 05, 2009 7:45 pm