Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
My POEMS Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
My POEMS Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
My POEMS Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
My POEMS Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
My POEMS Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
My POEMS Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
My POEMS Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
My POEMS Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
My POEMS Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
My POEMS I_vote_lcap17%My POEMS I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
My POEMS I_vote_lcap29%My POEMS I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
My POEMS I_vote_lcap31%My POEMS I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
My POEMS I_vote_lcap23%My POEMS I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
My POEMS I_vote_lcapMy POEMS I_voting_barMy POEMS I_vote_rcap 
hot_spicy
My POEMS I_vote_lcapMy POEMS I_voting_barMy POEMS I_vote_rcap 
Darkangel
My POEMS I_vote_lcapMy POEMS I_voting_barMy POEMS I_vote_rcap 
angel boy
My POEMS I_vote_lcapMy POEMS I_voting_barMy POEMS I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
My POEMS I_vote_lcapMy POEMS I_voting_barMy POEMS I_vote_rcap 
Child In Time
My POEMS I_vote_lcapMy POEMS I_voting_barMy POEMS I_vote_rcap 
Blue Paradise
My POEMS I_vote_lcapMy POEMS I_voting_barMy POEMS I_vote_rcap 
Child Of Darkness
My POEMS I_vote_lcapMy POEMS I_voting_barMy POEMS I_vote_rcap 
rapper_girl
My POEMS I_vote_lcapMy POEMS I_voting_barMy POEMS I_vote_rcap 
Mars
My POEMS I_vote_lcapMy POEMS I_voting_barMy POEMS I_vote_rcap 
Keywords
fate shoqeria Njerez dashuri
January 2022
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 My POEMS

Shko poshtė 
5 posters
AutoriMesazh
sOnatica
Adoleshent
Adoleshent
sOnatica


Female
Numri i postimeve : 54
Mosha : 33
Vendndodhja : GJILAN/Kosova
Piket : 0
Data e regjistrimit : 22/02/2009

My POEMS Empty
MesazhTitulli: My POEMS   My POEMS Icon_minitime1Tue Feb 24, 2009 2:52 am

Vazhdoj eci.


Nje here ne jete
Vazhdova rrugen
Pershkova detin
Lexova mbi reren qe shkrove genjeshtra
Nje here ne jete
Mendova qe bera gjene e duhur
Ishte gabuar rruga
Qe na perqoi ne bashkim
Kur eci mbi at reren e imte te detit
Me vin verdall fjalt e nje genjeshtari
Por prap vazhdoj
Me tha mendja
Luftoi zemra
Kur nje here ne jete
Bera diqka qka me tha zemra
Luftoi por prap betejen e humbi
Perplot gjake u largova
Si nje pllumb i plagosur
Ne duar me mbajti
Edhe me la prap tplagosur
Deti i heshtur ne mbremje
Me tha te vazhdoj te degjoj zemren time
Nje here ne jete luftova...Funerali imė


Nje pike gjaku me eshte mbetur
Kur te gjithe erdhen ne funeralin time
Mbi arkivol pikonte gjaku
Kur njerzit mbase qajshin mua me dukej se qeshnin
Isha un e vdekur apo fantazma qe shtjellonte mendime kote
Isha un ajo nen at arkivol apo kur me me mbjollen me dheun
Un isha dogj une isha ikur
Shikoja te gjith qeshnin e vetem une fantazma qe qante ...


______________________________________________

Syt e tu Dielli


Syt e mi me mbjollen diellin
Mbi faqet e mua rezistonte hena
Ne trupin time mbeshtjellja boten
Ne zemren time mbeti gjithe dashuria
Kur perqafoja njerzit me dukej perqafoja fantzma
Kur ecja mu dukej se fluturoja
Isha nen pelhuren e zez
Apo nen vellen e mallkimit
Mos te shikoja me emertimin e fjales shoqeri
Meri!!!?
Qudi un mendoja
Kur papritem shfaqem perball qdo kujt
I degjoja e heshtur por fjalt e tyre si kapsha dote
Kur une mendoja se perfundoi
Ajo rifillonte refrenin
Syt e mi diell
Apo ajo kishte fjal te teperta
Shfaqeshin pergjithnje vetem qe ti kuptoja une
E kote qe flisnin
E kote qe ti degjoja pernjehere
Kur papritur dielli iku mbeten syt e mi qe te benin drite ne henen time
Kur hena buzqeshte une isha ajo qe duhej ti perqafoj
Apo qdo gje zhdukej papritur une dhe syt e mi


Edituar pėr herė tė fundit nga sOnatica nė Tue Feb 24, 2009 2:53 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sOnatica
Adoleshent
Adoleshent
sOnatica


Female
Numri i postimeve : 54
Mosha : 33
Vendndodhja : GJILAN/Kosova
Piket : 0
Data e regjistrimit : 22/02/2009

My POEMS Empty
MesazhTitulli: Re: My POEMS   My POEMS Icon_minitime1Tue Feb 24, 2009 2:52 am

E gjuaja me gur
gjakoste tė zift
ēka mė dhuruat
ishte mallkuar

Njė zemėr tė zezė
mė falėn,mė dhuruan
mė zhveshėn nė mes tė rrugės,
por askush s'qeshi me mua

Ecja mbi dushkun e bardhė n'xihej
Koloja njė kopsht madhėshtor,shėmtohej

Pse mė dhuruat jetėn,kur
kurr s'mė dashuruat
pse mė dhuruat zemrėn e njė tė mjere kur,
kurr se adhuruat
s'me shikoni s'jam e vetmja shpresė
qė nė fund tė eci mbi tė bardhė tė mos n'xihej
jetėn e dikujt tjetėr

Mė lėshoni nga prangat
mos mė burgosni
unė kam shpirtin qė shėndris mbi dashurin tuaj

...mė falėt zemrėn e huaj ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
My POEMS Empty
MesazhTitulli: Re: My POEMS   My POEMS Icon_minitime1Tue Feb 24, 2009 2:06 pm

Sikur ekziston nje teme per poemat Neutral
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
sOnatica
Adoleshent
Adoleshent
sOnatica


Female
Numri i postimeve : 54
Mosha : 33
Vendndodhja : GJILAN/Kosova
Piket : 0
Data e regjistrimit : 22/02/2009

My POEMS Empty
MesazhTitulli: Re: My POEMS   My POEMS Icon_minitime1Tue Feb 24, 2009 8:32 pm

mFal nuk e kam ditur ... kam menduar qe poston secili antar poezit e veta me nje teme...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
dj jero


Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 30
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

My POEMS Empty
MesazhTitulli: Re: My POEMS   My POEMS Icon_minitime1Tue Feb 24, 2009 8:39 pm

sOnatica shkruajti:
Vazhdoj eci.


Nje here ne jete
Vazhdova rrugen
Pershkova detin
Lexova mbi reren qe shkrove genjeshtra
Nje here ne jete
Mendova qe bera gjene e duhur
Ishte gabuar rruga
Qe na perqoi ne bashkim
Kur eci mbi at reren e imte te detit
Me vin verdall fjalt e nje genjeshtari
Por prap vazhdoj
Me tha mendja
Luftoi zemra
Kur nje here ne jete
Bera diqka qka me tha zemra
Luftoi por prap betejen e humbi
Perplot gjake u largova
Si nje pllumb i plagosur
Ne duar me mbajti
Edhe me la prap tplagosur
Deti i heshtur ne mbremje
Me tha te vazhdoj te degjoj zemren time
Nje here ne jete luftova...Funerali imė


Nje pike gjaku me eshte mbetur
Kur te gjithe erdhen ne funeralin time
Mbi arkivol pikonte gjaku
Kur njerzit mbase qajshin mua me dukej se qeshnin
Isha un e vdekur apo fantazma qe shtjellonte mendime kote
Isha un ajo nen at arkivol apo kur me me mbjollen me dheun
Un isha dogj une isha ikur
Shikoja te gjith qeshnin e vetem une fantazma qe qante ...


______________________________________________

Syt e tu Dielli


Syt e mi me mbjollen diellin
Mbi faqet e mua rezistonte hena
Ne trupin time mbeshtjellja boten
Ne zemren time mbeti gjithe dashuria
Kur perqafoja njerzit me dukej perqafoja fantzma
Kur ecja mu dukej se fluturoja
Isha nen pelhuren e zez
Apo nen vellen e mallkimit
Mos te shikoja me emertimin e fjales shoqeri
Meri!!!?
Qudi un mendoja
Kur papritem shfaqem perball qdo kujt
I degjoja e heshtur por fjalt e tyre si kapsha dote
Kur une mendoja se perfundoi
Ajo rifillonte refrenin
Syt e mi diell
Apo ajo kishte fjal te teperta
Shfaqeshin pergjithnje vetem qe ti kuptoja une
E kote qe flisnin
E kote qe ti degjoja pernjehere
Kur papritur dielli iku mbeten syt e mi qe te benin drite ne henen time
Kur hena buzqeshte une isha ajo qe duhej ti perqafoj
Apo qdo gje zhdukej papritur une dhe syt e mi

ti i ke bere ketoooooooo???????????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Slash
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Slash


Male
Numri i postimeve : 1384
Mosha : 28
Vendndodhja : LOST
Hobi : te eci rrugeve....
Koha e lire : numeroj yjet
Piket : 549
Data e regjistrimit : 09/09/2008

My POEMS Empty
MesazhTitulli: Re: My POEMS   My POEMS Icon_minitime1Tue Feb 24, 2009 8:39 pm

te bukura sidomos ajo e 1...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.klisi.it
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy


Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

My POEMS Empty
MesazhTitulli: Re: My POEMS   My POEMS Icon_minitime1Tue Feb 24, 2009 9:07 pm

shum te bukra kto poezite.....koplimenteeee :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil


Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

My POEMS Empty
MesazhTitulli: Re: My POEMS   My POEMS Icon_minitime1Tue Feb 24, 2009 9:14 pm

aaa sa te bukura, shyqyr i kuptova shumicen e fjalve kte her.. Razz
une i pelqej shum poezit por vet..aha sdi tbej serjoze...

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
My POEMS Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

My POEMS Empty
MesazhTitulli: Re: My POEMS   My POEMS Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
My POEMS
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Letersia-
Kėrce tek: