Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
poetry Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
poetry Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
poetry Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
poetry Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
poetry Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
poetry Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
poetry Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
poetry Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
poetry Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
poetry I_vote_lcap17%poetry I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
poetry I_vote_lcap29%poetry I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
poetry I_vote_lcap31%poetry I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
poetry I_vote_lcap23%poetry I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
poetry I_vote_lcappoetry I_voting_barpoetry I_vote_rcap 
hot_spicy
poetry I_vote_lcappoetry I_voting_barpoetry I_vote_rcap 
Darkangel
poetry I_vote_lcappoetry I_voting_barpoetry I_vote_rcap 
angel boy
poetry I_vote_lcappoetry I_voting_barpoetry I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
poetry I_vote_lcappoetry I_voting_barpoetry I_vote_rcap 
Child In Time
poetry I_vote_lcappoetry I_voting_barpoetry I_vote_rcap 
Blue Paradise
poetry I_vote_lcappoetry I_voting_barpoetry I_vote_rcap 
Child Of Darkness
poetry I_vote_lcappoetry I_voting_barpoetry I_vote_rcap 
rapper_girl
poetry I_vote_lcappoetry I_voting_barpoetry I_vote_rcap 
Mars
poetry I_vote_lcappoetry I_voting_barpoetry I_vote_rcap 
Keywords
dashuri fate Njerez shoqeria
January 2022
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 poetry

Shko poshtė 
+4
SupergirL
Soldier Of Fortune
fefe_
RioT
8 posters
AutoriMesazh
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: poetry   poetry Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 7:57 pm

ketu mund te shkruani poezit qe keni krijuar,ose dicka tjeter por qe te jet krijimi juaj,,
une kam bo 3,,i kam pas detyr shpie ne anglisht,,njs po vej njeren nje her
I kneel on the floor,
Tears falling from my eyes.
I have learnt to hate you,
Along with all your lies.

Then why do I still love you?
Why am i still here?
When you have broken me,
and still not shed a tear.

People say it’s plain to see,
People say its clear.
That if i just run away,
You would just disapear.

But nothing was ever simple,
There’s nothing clear to see.
I could never run away,
From what was once so dear to me.

I love you but i hate you,
Without you i’d be dead.
But you’ll be the death of me,
With all the things you’ve said.

I know this won’t make any sense,
You might misunderstand.
Please just never leave me,
I hope you’ll understand.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 9:34 pm

bestfriends!!
bestfriends 4ever they say
on the playground each day
they will be together 4ever
until they go their own way
sweet little children
the apples of their daddy's eyes loved by all
& never do the cry
over something as simple as the rest of the world
it's the detalis that scare them
inside of the world they say they've got each other
& they do 4 a while
until they grow up & lose their present smile
they go off to college,,finaly apart,,but that's ok,,we r back to start!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fefe_
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
fefe_


Male
Numri i postimeve : 4592
Mosha : 30
Vendndodhja : on the road
Hobi : kent,cafe,motorbike, msn with someone!
Koha e lire : sweet cafe *alsioni
Piket : 482
Data e regjistrimit : 14/07/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Thu Jul 24, 2008 11:46 pm

dhe un kam pas ca poezi gallat fare !
vetem eri dhe child in time i kan lexu nga forumi !
te faqet.com
le te flasin ato haha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Soldier Of Fortune
Web-master
Web-master
Soldier Of Fortune


Male
Numri i postimeve : 4547
Mosha : 30
Vendndodhja : Ne rrethin e 7-te te purgatorit
Hobi : Noti
Piket : 323
Data e regjistrimit : 21/06/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Fri Jul 25, 2008 10:29 pm

ketu vlen ajo shprehja "me rop shpije ca krijimesh", sidomos ato per zyshat.

_________________
poetry Img1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://ibinet27.hi5.com
SupergirL
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
SupergirL


Female
Numri i postimeve : 1322
Mosha : 27
Vendndodhja : shpi
Piket : 215
Data e regjistrimit : 22/07/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Fri Jul 25, 2008 10:52 pm

mu sme pjell menja per poezi lol!
mbaj mend qe e kam bere nje kur kam qene klase 5 por me ka humb lol!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Thu Jul 31, 2008 7:43 pm

jo qe kam un nai pjellori per poezi,,por kur me vjen,,,,shkruj nai gje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
the beatle
Adoleshent
Adoleshent
the beatle


Female
Numri i postimeve : 40
Mosha : 29
Vendndodhja : london, 19th century
Hobi : wasting time
Koha e lire : books, net and rock'n'roll
Piket : 0
Data e regjistrimit : 31/08/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Thu Sep 04, 2008 1:03 am

Lule e vyshkur e koheve te marra

Lule e vyshkur e koheve te marra
Me gjethe te rena e petale te thara,
Me shpresa te humbura ne terrin e nates,
Me endrra te vrara ne mes te shtrengates....
Me te shkuaren para e te ardhmen prapa
Me vdekjen larg, vec dy-tre hapa…

Luajten me ty, qeshen, u tallen
Dhe krejt me qellim tek ty shpresa ngjallen,
Qe befas pastaj t’i vrisnin serish,
Te t’shihnin tek vdisje ngadale, mizorisht…
Ata perdhunuan dinjitetin tend,
E grisen, e corren, e plagosen rende….
Te dhane ty parajsen, te njohen me ferrin,
Te priten me lajka, me shkelma po te nxjerrin…
Ta moren freskine, ta vodhen gezimin
Ne droge per trupin tend e kthyen trishtimin,
Gjakun tend te paster njeheresh e pine
hej, ironi, per ty ngriten dolline!
Te vrane dalengadale e ti s’e kuptove,
Derisa nje mengjes e vyshkur u zgjove…

U tregove naive moj lule qumeshtore,
Si munde t’i besoje natyres njerezore???

kjo ka qene fryt i nje momenti frymezimi, nuk eshte se ka me te vertete nje titull, kam perdorur vargun e pare, se ashtu jam mesuar ta shoh tek kompjuteri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Fri Sep 12, 2008 10:53 pm

Dashurija ime kishte sy
Pse ja verbuat?
Dashurija ime kishte vesh
Pse ja shurdhuat?
Dashurija ime kishte ardhmeri
Pse ja ndaluat?
Dashurija ime ishte e shendosh
Pse e lenduat?
Dashurija ime ishte e paster
Pse e njolloset?
Dashurija ime ishte e lire
Pse e burgoset?
Dashurija ime nuk kishte lot
Pse ja sollet?
Dashurija ime nuk kishte urrejtje
Pse ja mbollet?
Dashurija ime donte te jetoj
S'lejuat,do ju mallkoj
TE MALLKUAR QOFSHI PER JETE
QE VRAT NJE DASHURI TE VERTET!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bad boy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
bad boy


Male
Numri i postimeve : 2276
Mosha : 30
Vendndodhja : Tirane
Piket : -33
Data e regjistrimit : 09/08/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Sun Oct 26, 2008 7:54 pm

Per Salen
Foli prapė Saliu
I zu goja shkumė
Ka makthe i ziu
Shkon netėt pa gjumė.

“Atė qė bėj unė
Askush sė bėn dot
Luftoj korrupsionin
Edhe me njė spot…

Tring, bėn telefoni
Katėrqind e dhjetė
Shtanget korrupsioni
Me duart pėrpjetė!

“Nė flagrancė, kopil,
Fort tė kapi rrjeta
Si ia fut miletit
Duart nėpėr xhepa?!

Duart nėpėr xhepa
Grisur pa astar
Turpi qė ke bėrė
Po bėhet mullar.

Hė mor delenxhi,
Qafir, qerrata,
Ty kjo qeveri
Tė fut nė bela!

Qeveria ime
qeveri e dietės
qeveri e diellit
dhe e sė vėrtetės.

Pėr tė mirin popull
Kėt’ numėr kam vue
Kush tė vjedh o popull
Veē mė thuaj mue!

E provoi njė herė
Edhe mixha Sulė:
“O shoku Sali
Mė vodhėn njė pulė…”.

- Heu, po kush ta vodhi?!
Krisi telefoni
Ishte dora vetė
- Ai, korrupsioni…

Ah, Sali, mor xhan
Nuk mbaron kalvari
njė gomar qė kam
po ma vret samari…

…dhe na gjet belaja
Lopėt nė fshat tim
Pėr ēdo ditė tė javės
Na duan ndėrzim…

Fli, shoku fshatar
Bėn gjumin rehat
Do biem gomar
Edhe njė mėzat.

Salė, po ajo fara
Qė na dha Jemini..?
Lėvore pa kokrra
Na ka dalė kallini…

Do ta mbajmė fjalėn
Keni pėr ta parė
Do ju sjellė Jemini
Mė tė mirėn farė.

Dhe dėgjo fshatar:
Flet Saliu vetė
Gjith’ majat pėr mue
Janė si njė magnet.

Tė vini tek une
Si nipi te daja
Kur tė mė kėrkoni
Mė gjeni nė maja.

Njė herė jam betue
Pėr popull me vdekė
Ndaj nė majė tė Dajtit
Kam dalė veē me brekė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Mon Nov 03, 2008 10:04 pm

I cry and cry but you don't care
i plead but you don't care
i try to show you i could change
but you left me there
to stare into the eyes of the devil himself
but you didn't care
my pain brought happiness to your life
my suffering is your joy
you never realized what i meant to you until i stabbed myself
you looked at me with horror on your face
and i just smiled
you try to stop the bleeding but it wont stop
you ask me why i did it and ill say
You didn't care

ahhhmmca pizie mi shpirti pist,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shpirti-pist
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
Shpirti-pist


Female
Numri i postimeve : 562
Mosha : 36
Vendndodhja : ke mullari me dashuroren
Hobi : te shof porno me slash
Koha e lire : Ta bej me qajt motren :D
Piket : 0
Data e regjistrimit : 18/10/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Mon Nov 03, 2008 10:07 pm

RioT shkruajti:
I cry and cry but you don't care
i plead but you don't care
i try to show you i could change
but you left me there
to stare into the eyes of the devil himself
but you didn't care
my pain brought happiness to your life
my suffering is your joy
you never realized what i meant to you until i stabbed myself
you looked at me with horror on your face
and i just smiled
you try to stop the bleeding but it wont stop
you ask me why i did it and ill say
You didn't care

ahhhmmca pizie mi shpirti pist,,

hahahahahaha ti po qe ke ik per shel deleje :yeah:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.zemershqiptare.com
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Mon Nov 03, 2008 10:10 pm

Looking at your photos and wish you were here with me
Crying for your ,because i know that this is the end of our lovestory
I will see you again but I know that now you are not mine,
Your memories will stay for ever
My love, I am crying for you because i love you,and i really do!!

tashiiiiiiiiiii,,,nuk eshte nai poezi kshu me shume cilesi por eshte me ndjenj,,lol
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shpirti-pist
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
Shpirti-pist


Female
Numri i postimeve : 562
Mosha : 36
Vendndodhja : ke mullari me dashuroren
Hobi : te shof porno me slash
Koha e lire : Ta bej me qajt motren :D
Piket : 0
Data e regjistrimit : 18/10/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Mon Nov 03, 2008 10:12 pm

RioT shkruajti:
Looking at your photos and wish you were here with me
Crying for your ,because i know that this is the end of our lovestory
I will see you again but I know that now you are not mine,
Your memories will stay for ever
My love, I am crying for you because i love you,and i really do!!

tashiiiiiiiiiii,,,nuk eshte nai poezi kshu me shume cilesi por eshte me ndjenj,,lol

hahahahahahahaahahahahaha sa shele je mer amon

shkruj sms kto ene nisja kujt tjep ket ndjenje me Evil or Very Mad
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.zemershqiptare.com
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Mon Nov 03, 2008 10:23 pm

She walks along this lonely street
no one to dry her tears
massage her tired feet
or calm ever present fears
Seeing life through tainted heart
making everything gray
Alone, her life, anew to start
Always searching for a way
So she keeps walking this lonely street
Keeps searching to find her way
Every night she lies down to sleep
And prays tomorrow's a better day
ket nuk e kam bo un,por mpelqen shum
o shpirti pist,tia dergoj un ate poezin personit qe thu ti,,kushedi ca do mendoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
RioT
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
RioT


Female
Numri i postimeve : 4242
Mosha : 27
Vendndodhja : burg
Hobi : te dal nga burgu
Koha e lire : pyt kohen e lir jo mu
Piket : 175
Data e regjistrimit : 22/07/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Sat Dec 27, 2008 7:38 pm

ket e kam bo ne oren e anglishtes se na u kerku,dhe fitova konkursin qe u bo[me mir mos kisha fitu]

one day i fell in love
like no other time before
i recall her,the time, the place
with such beauty she was graced
wit just her kindness and that voice
she'd send away my every sore
she'd set my heart on fire
every single day we met
and as she talked and laughed and smiled
deeper in my heart she went
BUT,,
like the leaves fall off the trees
she faded away with them,
lots of hurles came
and with those came the pain
and after all we went through
one fact remains the same
i love her with all my heart,
forever and more again.
i pray that she'll be back
i want to hold her hand
i hope i'm in her mind
cause she is always in mine
there is nothing i want more
then to feel her love againthe love i'd never felt before
the one that only she can give.tashiii shumica e atyre te klases nuk e kan pelqy,anyway,,e gjith kjo poezia i eshte dedikuar nje personi shum te rendesishem per mu,qe esht ktu te forumi por nuk po e them kush esht,,
fillimisht ka qen ndryshe por e kam ndryshu pak,,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy


Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Mon Jan 19, 2009 6:49 pm

Na ishte njehere….
Shume kohe me pare,ekzistonte nje ishull ku jetonin te gjitha ndjenjat e njerezve:Humori I mire,Merzitja,Dituria dhe ashtu si gjithe ndjenjat e tjera edhe Dashuria.N je dite ndjenjat moren lajmin e keq se ishulli do te permbytej keshtu qe te gjithe pergatiten anijet dhe po e braktisnin ishullin.Vetem dashuria deshironte te priste deri ne momentin e fundit.Para se ishulli te fundosej dashuria kerkoi ndihme.Pasuria po kalonte me nje anije luksoze perpara dashurise.Ajo e pyeti:”Pasuri a mund te me marresh me vete?”
“Jo nuk mundem,ne anijen time kam shum ar dhe argjend.nuk ka me vend per ty…atehere dashuria pyeti krenarine,e cila po kalonte me nje anije te mrekullueshme para saj:krenari te lutem a mund te me marresh me vete??Dashuri nuk mundem-I tha ajo.
Ketu cdo gje eshte perfekte.ti mund ta prishesh anijen time.
Atehere dashuria pyeti merzitjen e cila po kalonte para saj:Merzitje te lutem me merr me vete..Ah dashuri tha merzitja:Jam aq e merzitur sa dua te rri vetem!!!Edhe humori I mire kaloi para saj por ishte aq I kenaqur saqe nuk degjoi fare qe ajo po e therriste.Papritur u degjua nje ze-“Eja dashuri te marr une me vete.Ishte nje ze I moshuar ai qe i foli.Dashuria ishte aq e gezuar sa harroi ta pyeste te panjohurin per emrin.Kur mberriten ne toke ai iku.Dashuria qe I ishte borxhlie pyeti diturine.KUSH ISHTE AI QE ME NDIHMOI??
ISHTE KOHA-iu kthye dituria.
Po pse pikerisht ajo?-pyeti dashuria.
Dituria ja ktheu-
SEPSE VETEM KOHA E DI SE SA E RENDESISHME ESHTE DASHURIA!!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy


Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1Mon Jan 19, 2009 6:50 pm

nuk eshte poezi por thjesht e lexova diku dhe me pelqeu...shpresoj tju pelqeje dhe juveee :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

poetry Empty
MesazhTitulli: Re: poetry   poetry Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
poetry
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Art dhe Kuture :: Letersia-
Kėrce tek: