Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcap17%lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcap29%lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcap31%lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcap23%lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcaplexoheni kete''shume interesante'' I_voting_barlexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap 
hot_spicy
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcaplexoheni kete''shume interesante'' I_voting_barlexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap 
Darkangel
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcaplexoheni kete''shume interesante'' I_voting_barlexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap 
angel boy
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcaplexoheni kete''shume interesante'' I_voting_barlexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcaplexoheni kete''shume interesante'' I_voting_barlexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap 
Child In Time
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcaplexoheni kete''shume interesante'' I_voting_barlexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap 
Blue Paradise
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcaplexoheni kete''shume interesante'' I_voting_barlexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap 
Child Of Darkness
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcaplexoheni kete''shume interesante'' I_voting_barlexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap 
rapper_girl
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcaplexoheni kete''shume interesante'' I_voting_barlexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap 
Mars
lexoheni kete''shume interesante'' I_vote_lcaplexoheni kete''shume interesante'' I_voting_barlexoheni kete''shume interesante'' I_vote_rcap 
Keywords
Njerez shoqeria fate dashuri
March 2023
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 lexoheni kete''shume interesante''

Shko poshtė 
+7
odise
play_boy
SupergirL
Child In Time
ani
Lacuna_Coil
dj jero
11 posters
AutoriMesazh
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
dj jero


Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 31
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Mon Sep 22, 2008 5:38 pm

EDHE PSE DISA DO THONE QE CNA DUHEN NE KETO GJERA SE JEMI ADOLESHENT MUA ME DUKET NJE INFO SHUME E VLEFSHME DHE HISTORI INTERESANTE NE TE NJEJTEN KOHE SEPSE ESHTE DICKA QE TE BEN TE MENDOSH NDRYSHE.FLM PER MIRKUPTIMIN SHE SHPRESOJ QE KJO TEME MOS TE KRIJOJ NDONJE KONTRADIKTE DHE PA SHERE SE SNA BEJNE MIRE PER SHNDETIN.................Na ishte nje djal i ri, i cili shkoi per studime jashte vendit per nje kohe mjafte te gjate. Pasi kthehet nga studimet, ai kerkon nga prinderit e tij qe ti gjejne atij nje dijetar religjioz ose ekspert, i cili do t’mund t’ju pergjigjej 3 pyetjeve te tij. Me ne fund, prinderit e tij gjeten nje dijetar musliman.

I riu: Kush jeni ju? A mund t’ju pergjigjeni pyetjeve te mia?

Dijetari: Une jam njeri nga roberit e Zotit (SWT) dhe Insha Allah (me ndihmen e Tij), do te jem ne gjendje t’u pergjigjem pyetjeve tua.

I riu: Jeni i sigurt? Shume profesore dhe ekspert nuk kane qene ne gjendje t’u pergjigjen pyetjeve te mia.

Dijetari: Do te provoj me te miren me ndihmen e Zotit (Subhanahu Wata’ala).

I riu i thot:
Kam 3 pyetje:

Pyetja # 1
A ekziston Zoti?Nese po, q’forme ka?.

Pyetja # 2
Qka eshte (Fati) Taqdeer?

Pyetja # 3
Nese shejtani eshte krijuar nga zjarri,pse ne fund ai hudhet ne ferr gjersa ferri eshte krijuar nga zjarri gjithashtu. Kjo padyshim se nuk do ta lendoj ate aspak,perderisa shejtani&ferri(xhehnemi)jane te krijuara nga zjarri.

A ka menduar Zoti per kete?

Papritmas, dijetari qelloi te riun ne fytyre.I riu (ndjeu dhembjen): Perse zemrohesh ne mua?

Dijetari: Nuk jam i zemruar. Goditja ime eshte pergjigjja e pyetjeve tua.

I riu: Une me te vertet nuk po kuptoj.

Dijetari: Si ndjehesh tani pasi te godita(qellova)?

I riu: Natyrisht se ndjeva dhembje.

Dijetari: Pra, a beson se dhembja ekziston?

I riu: Po.

Dijetari: Me trego formen e dhembjes!

I riu: Nuk mundem.

Dijetari: Kjo eshte pergjigjja ime e pare. Te gjithe ne e ndjejme ekzistencen e All’llahut mirepo pa qene ne gjendje per te pare formen(dukjen) e tij… A ke enderruar mbreme qe une do te godas?

I riu: Jo.

Dijetari: A ke menduar ndonjehere qe do te marresh nje goditje sot nga une?

I riu: Jo.

Dijetari: Ky eshte Taqdeer (fati) pergjigjja ime e dyte…doren time me te cilen te godita ty,nga qka eshte krijuar?

I riu: Eshte e krijuar nga mishi.

Dijetari: Q’fare per fytyren tende,nga qka eshte krijuar ajo?

I riu: Mishi.

Dijetari: Si ndjehesh pas goditjes?
I riu: Me dhimbje.

Dijetari: Kjo eshte e tera. Kjo eshte pergjigjja ime e trete, edhe pse shejtani dhe ferri(xhehnemi) jane krijuar nga zjarri, nese All’llahu don, edhe ferri do te behet nje vend me dhimbje per shejtanin.


Zoti thot:
“Nese je i turperuar per mua,edhe une do te jem i turperuar per ty”

Po, une e dua Allahun, Allahu eshte burimi dhe shpetimtari im i jetes. Allahu me mban gjalle nate dhe dite.Pa Allahun, une jam nje hiq gje,por me Allahun, une mund te bej gjithqka. Allahu eshte perparesia (forca) ime.
All’llahu ju ndihmoft qe te korrni suksese.. Amin

ZOTI EKZISTON…

Ky eshte pershkrimi me i mire pse All’llahu lejon dhimbje dhe vuajtje qe une i kam pare:

Nje njeri shkoi ne rrojtore per ti prere floket dhe te rregulloj mjekrren e tij.Me te filluar punen berberi, ata u futen ne nje bisede. Ata biseduan shume gjera dhe tema te ndryshme kur me ne fund preken edhe temen per All’llahun

Berberi tha: Une nuk besoj se Zoti ekziston.
Pse e thua kete? Pyeti myshteriu.
Paj…, mjafton te dalesh ne rruge dhe te kuptosh se All’llahu nuk ekziston. Me thuaj nese All’llahu ekziston,a do te kishte kaq shume njerez te semure?

A do te kishte femije te braktisur? Nese All’llahu ekzistoi, nuk do te kishte dhimbje as vuajtje. Nuk mund ta imagjinoj nje Allah qe do te lejonte gjithe keto gjera. Myshteriu mendoi per nje moment, por nuk u pergjegj per arsye se nuk deshiroi te filloj me argument.

Berberi perfundoi punen e tij dhe myshteriu leshoi lokalin. Vetem pak pasi doli nga rrojtorja,ai ne rruge pa nje njeri me floke te gjata,te papasterta dhe me nje mjekerr te parregulluar,ai dukej i palare dhe jo i krehur.

Myshteriu u kthye prap ne rrojtore dhe i tha berberit: A din qfare? Berberet nuk ekzistojne. Si mund ta thuash kete? Pyeti i befasuar berberi. Une jam ketu, dhe une jam nje berber qe sapo punova me ju!

Jo! Bertiti myshteriu. “Berberet nuk ekzistojne sepse po te ekzistonin,nuk do te kishte njerez me floke te gjata dhe mjekrra te pakrehura,sikurse ai njeri jasht.

Ah, por berberet ekzistojne! Kjo eshte ajo qe ju ndodh njerezve qe nuk vijne tek une.”
Pikerisht, pohoi myshteriu. “kjo’ eshte poenta!

Allahu, gjithashtu, ekziston! Kjo eshte pikerisht ajo qe ju ndodh njerezve qe nuk shkojn te Ai dhe nuk kerkojne ndihme nga Ai. Per kete arsye ka kaq shume dhimbje dhe vuajtje ne bote”.....

Rrespekte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil


Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 31
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Mon Sep 22, 2008 5:42 pm

me verte interesante.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ani
Adoleshent ambicioz
Adoleshent ambicioz
ani


Male
Numri i postimeve : 691
Mosha : 30
Vendndodhja : atje ku nuk jam!!!
Hobi : filmat
Piket : 50
Data e regjistrimit : 14/08/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Mon Sep 22, 2008 5:50 pm

shume interesante
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 32
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Tue Sep 23, 2008 5:12 pm

se dija qe ky na paska qen kaq besimtar Laughing
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
dj jero


Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 31
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Tue Sep 23, 2008 6:24 pm

o goce rri se spo te ngacmoj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Wed Sep 24, 2008 3:08 pm

Sinqerisht me duken gjera te kota cka per mua vertetojne ate qe mendoj une. megjithese nga "feja" nqs do ta quaja keshtu jam musliman nuk besoj ne asnje fuqi te mbinatyrshme por besoj vetem tek ajo cfare une jam ne gjendje te bej.

Dijetari: Kjo eshte e tera. Kjo eshte pergjigjja ime e trete, edhe pse shejtani dhe ferri(xhehnemi) jane krijuar nga zjarri, nese All’llahu don, edhe ferri do te behet nje vend me dhimbje per shejtanin.

nga kjo pergjigje kuptova dicka me teper sipas mendimit tim All'lahu gezon me dhimbjen tone. Sot zysha e gjeografise na tha dicka qe njerezit ne kohen e lashte nga merzija dhe nga hidherimi per tu shfryre krijuan kete figure te mbinatyrshme kete qenie te mbinatyrshme te cilen ju e quani zot por qe ne te vertete sic pyeti dhe djali asnjeri nuk e di ne te vertete nese ai ekziston nese ai ka nje forme apo jo.kaq kisha per te thene respektoni kete mesazh sikurse une respektoj bindjet tuaja ne nje fuqi te mbinatyrshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
SupergirL
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
SupergirL


Female
Numri i postimeve : 1322
Mosha : 28
Vendndodhja : shpi
Piket : 215
Data e regjistrimit : 22/07/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Wed Sep 24, 2008 3:17 pm

e lexova dhe mu duk shume interesante por ka raste qe mendoj se zoti ekziston ka raste qe them se ai s ekziston ,
njs dua te me japi zoti nje shenje qe ekziston vertet se na cane koken kta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dj jero
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
dj jero


Male
Numri i postimeve : 1330
Mosha : 31
Vendndodhja : vlore
Hobi : muzika
Koha e lire : muzike
Piket : 583
Data e regjistrimit : 05/08/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Wed Sep 24, 2008 4:13 pm

SHIFENI KET VIDEO POR ULJANI ZERIN BOXEVE SEPSE KENGA SUKCS.KJO VIDEO KA NDODHUR NE RUSI NE dinaswell ..ky lajm ka bere buje edhe pse ju smund ta keni degjuar Rolling Eyes

[[url=][/url]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
play_boy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjikMale
Numri i postimeve : 2748
Mosha : 29
Vendndodhja : DURRES
Piket : -33
Data e regjistrimit : 12/09/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Sun Oct 05, 2008 5:33 pm

kjo vidjo eshte e mrekullushme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time


Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 32
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Mon Oct 06, 2008 4:33 pm

na mo na ti, si se paskemi marr vesh, un ate videon e kam ne cel ca thu ti
pastaj ca rusie, un e di qe ka ndodh ne kosove, apo mkan rrejt mu Laughing
njs, ajo video esht per tgjth ata qe sbesojn

p.s o dj jero, pse sa her qe nxjerr vidoe ti, do i nxjerresh nga 2 her, Neutral
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
odise
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
odise


Male
Numri i postimeve : 1278
Mosha : 31
Vendndodhja : durres
Hobi : lloto
Koha e lire : gjithandej
Piket : 45
Data e regjistrimit : 21/08/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Sat Oct 25, 2008 5:22 pm

shume interesante
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Tue Oct 28, 2008 10:52 pm

uau ajo vidjoja shum e pabesushme
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
redian
Adoleshent
Adoleshent
redian


Male
Numri i postimeve : 44
Mosha : 30
Vendndodhja : vlore
Hobi : Noti
Koha e lire : dal me shoqerine
Piket : 0
Data e regjistrimit : 09/10/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Thu Oct 30, 2008 6:32 pm

shume interesante bravo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitor
lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Thu Oct 30, 2008 7:35 pm

kte e ka nji shoku im ne cel
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
AURORA BOREALIS
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
AURORA BOREALIS


Female
Numri i postimeve : 257
Mosha : 30
Vendndodhja : ne shtepi............................HELP ME GET OUT OF HERE
Hobi : MUSIC MAKES ME LOSE CONTROLE
Koha e lire : music makes my day....ps:reading lovestory books too lol ;D
Piket : 61
Data e regjistrimit : 23/10/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Sat Nov 08, 2008 4:55 pm

un jam ateiste per vete dhe me thene te drejten sbesoj ne zot

por sa per ate qe ishte shkruar vertet mu duk interesante dhe e goditur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
mel-L
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
mel-L


Female
Numri i postimeve : 112
Mosha : 30
Vendndodhja : ne natyre
Hobi : futbolli
Koha e lire : bej detyrat
Piket : 1
Data e regjistrimit : 02/08/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Tue Nov 11, 2008 5:17 pm

zoti eksiston brenda nesh.dhe eshte nje force qe nuk shpjegohet.une besoj ne mrekulli.edhe pse nuk me ka ndodhur asnje dhe nuk kam degjuar te ndodhi rreth meje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy


Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 30
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1Thu Jun 11, 2009 4:09 pm

mua me pelqeu shume ajo historia e pareeee....
vertet mbreselenese
mendoj se ajo eshte per ata qe nuk besojne fare
sa per mua....hmmm gjthm e me pak Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content

lexoheni kete''shume interesante'' Empty
MesazhTitulli: Re: lexoheni kete''shume interesante''   lexoheni kete''shume interesante'' Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
lexoheni kete''shume interesante''
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» loje interesante
» imazhe interesante

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Debatet e adoleshenteve :: Tema sociale-
Kėrce tek: