Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
palestra...........fitness Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
palestra...........fitness Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
palestra...........fitness Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
palestra...........fitness Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
palestra...........fitness Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
palestra...........fitness Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
palestra...........fitness Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
palestra...........fitness Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
palestra...........fitness Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
palestra...........fitness I_vote_lcap17%palestra...........fitness I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
palestra...........fitness I_vote_lcap29%palestra...........fitness I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
palestra...........fitness I_vote_lcap31%palestra...........fitness I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
palestra...........fitness I_vote_lcap23%palestra...........fitness I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
palestra...........fitness I_vote_lcappalestra...........fitness I_voting_barpalestra...........fitness I_vote_rcap 
hot_spicy
palestra...........fitness I_vote_lcappalestra...........fitness I_voting_barpalestra...........fitness I_vote_rcap 
Darkangel
palestra...........fitness I_vote_lcappalestra...........fitness I_voting_barpalestra...........fitness I_vote_rcap 
angel boy
palestra...........fitness I_vote_lcappalestra...........fitness I_voting_barpalestra...........fitness I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
palestra...........fitness I_vote_lcappalestra...........fitness I_voting_barpalestra...........fitness I_vote_rcap 
Child In Time
palestra...........fitness I_vote_lcappalestra...........fitness I_voting_barpalestra...........fitness I_vote_rcap 
Blue Paradise
palestra...........fitness I_vote_lcappalestra...........fitness I_voting_barpalestra...........fitness I_vote_rcap 
Child Of Darkness
palestra...........fitness I_vote_lcappalestra...........fitness I_voting_barpalestra...........fitness I_vote_rcap 
rapper_girl
palestra...........fitness I_vote_lcappalestra...........fitness I_voting_barpalestra...........fitness I_vote_rcap 
Mars
palestra...........fitness I_vote_lcappalestra...........fitness I_voting_barpalestra...........fitness I_vote_rcap 
Keywords
shoqeria dashuri
September 2021
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 palestra...........fitness

Shko poshtė 
+4
Child In Time
hot_spicy
Lacuna_Coil
angel boy
8 posters
AutoriMesazh
angel boy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
angel boy

Male
Numri i postimeve : 10377
Mosha : 30
Vendndodhja : aty miii..nuk po me shef
Hobi : te permbush nje premtim te dhene.....
Koha e lire : mbaj familjen me buke..se qajn kalamajt pastaj po te mos jem une
Piket : 1150
Data e regjistrimit : 26/07/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Thu Apr 23, 2009 9:24 pm

per sa kohe mund te kem nje trup fitness?...pra nje trup te bukur dhe te formuar ashtu sic e kam enderruar gjithmone... :D
disa keshilla shum te vlefshme per ata qe duan te merren me stervitje profesionale
Trup fitnesi = trup i shėndoshė + pamje e bukur.
palestra...........fitness Photo1
Ekzistojnė shumė faktorė tė cilėt ndikojnė nė kohėn qė i nevojitet ushtruesit pėr tė pasur trup fitnesi. Ushtruesi duhet tė ketė:
Gjinia: Mashkullore.
Mosha: 17 deri 36 vjet.
Gjatėsia: 168 deri 188 cm.
Pesha trupore: Ndėr peshė ose peshė mesatare.
Konstruksioni i eshtrave: eshtra tė ngushtė ose eshtra tė mesėm.
Lloji i muskujve: muskuj tė shkurtė dhe muskuj tė gjatė.
Aktivitete gjatė ditės: pa obligime, obligime nė shkollė apo nė punė (jo mė shumė se 8 orė nė ditė).
Aktivitete tjera sportive: jo mė shumė se 1 herė nė javė: atletikė, futboll,basketboll,etj.
Gjendja shėndetėsore: e mirė, pa probleme serioze.
Mėnyra e tė ushqyerit: 5 racione brenda ditės, minimum 4 racione.
Si nė ēdo sport edhe nė sportin e bodibildingut dhe fitnesit, ushtruesit qė fillojnė tė merren me ketė sport, prej ditės sė parė duhet tė dinė detyrat e tyre. Tė gjithė ushtruesit duhet tė kalojnė nėpėr disa faza qė ndryshe quhen: faza fillestare, ndėrmjetėsuese, faza e avancuar, profesionale dhe ajo veterane.
Faza fillestare e ushtruesit zgjat 6 muaj ushtrime, faza ndėrmjetėsuese prej 6-18 muaj, faza e avancuar prej 1.5 - 3 vjet, faza profesionale mbi 5 vjet ushtrime dhe faza veterane mbi 20 vjet ushtrime.
faza 1
FAZA FILLESTARE
Faza fillestare fillon prej ditės sė parė qė ushtruesi fillon ushtrimet.
Nė fazėn fillestare ushtruesi ushtron 2 deri maksimum 4 javė pėr krejt muskujt e trupit qė ndryshe quhet nxehja dhe parapėrgatitja e tė gjithė muskujve. Ushtruesi njėrėn ditė duhet t’i ushtrojė disa nga grupet e caktuara tė muskujve dhe ditėn tjetėr disa grupe tjera tė muskujve. Kėshtu brenda 2 stėrvitjeve duhet tė ushtrohen tė gjitha grupet e muskujve dhe ky rreth i ushtrimeve duhet tė pėrsėritet 2 javė.

Pėr pėrzgjedhjen e grupeve tė muskujve llojit dhe numrit tė ushtrimeve, pastaj numrin e serive, pėrsėritjeve tė cilat duhet tė ekzekutohen, ėshtė e nevojshme qė tė caktohen nga trajneri profesionist e jo nga vetė ushtruesi.

Asnjėherė ushtruesi nuk guxon ti caktojė ushtrimet pėr vete, sepse mund tė pėson lėndim tė eshtrave dhe muskujve. Trajneri ėshtė ai i cili duhet ta njohė anatominė e trupit (eshtrave dhe muskujve), tė njeriut si dhe tė njeh efektin e ēdo ushtrimi nė trupin e njeriut.

Pas 2 javė ushtrimesh, pasi pėrfundon parapėrgatitja e muskujve, ushtruesi duhet tė ushtrojė prej 1-3 muaj mė ndryshe grupet e muskujve. Duhet t’i ketė tė caktuara ushtrimet paraprake si dhe seritė dhe pėrsėritjet pėr ēdo ushtrim nga trajneri profesionist, nė mėnyrė qė ushtruesi tė arrijė rritjen e forcės sė muskujve duke forcuar ligamentet dhe eshtrat.

Sa i pėrket ushtrimeve qė duhet t’i bėjė ushtruesi fillestar gjatė kėsaj periudhe 3 mujore e nė raste tė rralla deri nė 6 muaj (atėherė kur ushtruesi nuk ju pėrmbahet udhėzimeve-kėshillave tė trajnerit dhe nuk ushtron me rregull) ne kemi hartuar planet tė cilat janė tė pėrpiluara veēmas pėr ushtruesit fillestar ku janė tė caktuara ushtrimet, pėrsėritjet, seritė, pushimi mes serive, koha e ushtrimeve dhe tė gjitha kėshillat qė janė tė nevojshme pėr ushtruesit fillestar.

Pas pėrfundimit tė fazės fillestare ushtruesi vėren kėto ndryshime, dobi:

* Rritjen e forcės, prej 3 - 5 herė mė shumė, qė do tė thotė se, nėse ushtruesi ka ushtruar me peshė prej 10 kilogram, pas 3 muaj ėshtė nė gjendje tė ushtrojė me peshė prej 30 apo 50 kilogram.

* Forcohen ligamentet dhe eshtrat, eshtrat fitojnė njė dendėsi mė tė madhe tė mineraleve, rregullohet procesi i tretjes sė ushqimit – metabolizmi, rregullimi i kohės sė gjumit dhe gjithashtu shihet njė rritje e porsafilluar e muskujve. Pra, rritet masa muskulore nė tė gjitha pjesėt e trupit.
faza 2
FAZA NDĖRMJETĖSUESE
Pas fazės fillestare vjen faza ndėrmjetėsuese e cila fillon pas 3 ose 6 muajve ushtrime. Ushtruesi nė fazėn ndėrmjetėsuese duhet tė stėrvitet ndryshe nga faza fillestare. Pėrzgjedhja e grupeve tė muskujve duhet tė jetė ndryshe nga ajo pėr fillestar, edhe renditja dhe pėrzgjedhja e ushtrimeve duhet tė jetė ndryshe dhe gjithashtu seritė dhe pėrsėritjet pėr ēdo ushtrim duhet tė caktohen veēmas pėr ushtruesit qė janė nė fazėn ndėrmjetėsuese.

Programi pėr fazėn ndėrmjetėsuese ėshtė program 4 javor qė do tė thotė se janė 4 javė me ushtrime tė ndryshme qė pėsojnė ndryshime ēdo javė.
Faza ndėrmjetėsuese, nėse ushtruesi ushtron me program dhe i pėrmbahet udhėzimeve tė trajnerit zgjatė prej muajit 6 deri nė muajin e 18.
Pas pėrfundimit tė fazės ndėrmjetėsuese, ushtruesi vėren kėto ndryshime, dobi:

* Rritjen e muskujve nė masė mesatare - (trup mesatar), rritjen e forcės, rritjen e qėndrueshmėrisė nė masė mė tė vogėl, rritjen e elasticitetit tė muskujve, shkrirja e yndyrės sė tepėrt mbi muskuj, rregullimi i sistemit tė tretjes dhe shpejtimi i metabolizmit, largimi i stresit dhe depresionit,pėrmirėsimi i koncentrimit, rregullimi i kohės sė gjumit, rritja e rezervave tė energjisė nė trup, pra mė energjik gjatė ditės, forcimi i sistemit imun dhe i rezistueshėm ndaj gripeve.
faza 3
FAZA E AVANCUAR
Pas fazės ndėrmjetėsuese vjen faza e avancuar e ushtruesit, e cila fillon pas njė viti e gjysmė ushtrime dhe zgjat deri nė 3 vjet ushtrime.
Nė fazėn e avancuar ushtruesit kanė nevojė pėr rritjen e intensitetit tė ushtrimeve nė njė shkallė mė tė lartė. Sa i pėrket ndarjes sė grupeve tė muskujve qė ndryshe quhet sistem i prerė i ushtrimeve nuk ėshtė e nevojshme tė ndryshojė, mirėpo ėshtė e nevojshme tė ketė ushtrime shtesė, seri dhe pėrsėritje tė hartuara veēanėrisht pėr rritjen e intensitetit tė ushtrimeve nė njė shkallė mė tė lartė.

Pėr kėtė arsye kemi hartuar 2 javė shtesė tė planit 4 javor nė mėnyrė qė ushtruesit e avancuar tė kenė mundėsi tė stėrvitin me intensitet mė tė lartė. Pra, programi 6 javor ėshtė i hartuar veēmas pėr ushtruesit e avancuar. Duhet cekur se nėse stėrvitim gjithnjė me intensitet tė lartė, atėherė mund tė kalojmė nė stėrvitje tė tepruar e cila rezulton nė lodhje, depresion dhe nė zvogėlim tė muskujve.
Pėr kėtė arsye programi 6 javor ėshtė hartuar nė atė mėnyrė qė ushtruesit tė stėrvitin me 2 javė ushtrime intensive pastaj 2 javė ushtrime tjera jo intensive dhe 2 javė me intensitet mesatar. Pra, 2 javė me intensitet tė lartė, 2 javė me intensitet tė ulėt dhe 2 javė me intensitet mesatar.

E gjithė kjo ėshtė pėr shkak tė zhvillimit tė muskujve nė njė shkallė mė tė lartė dhe ruajtjen e tyre nga ajo se mund edhe tė djegėn-zvogėlohen. Ushtruesit gjatė fazės sė avancuar duhet ti kushtojnė po ashtu rėndėsi tė madhe ushqimit dhe pushimit.
Pas pėrfundimit tė fazės sė avancuar ushtruesi, arrin:
* Zhvillimin e muskujve nė formė tė pėrkryer - (trup fitnesi), rritjen e forcės, qėndrueshmėrisė dhe elasticitetit nė masė ideale, forcimin maksimal tė eshtrave, peshėn ideale trupore, yndyrė ideale trupore - i padhjamė, funksionim normal tė tretjes sė ushqimit-metabolizmit, forcimin e zemrės, rregullimin e tensionit-qarkullimit tė gjakut, gjithė energjik gjatė ditės, largimin e stresit dhe depresionit, rritjen e sistemit imun - i rezistueshėm ndaj sėmundjeve dhe rritjen e inteligjencės.
faza 4
FAZA PROFESIONALE
Nė fazėn profesionale e cila ėshtė mbi 5 vjet pėrvojė ushtrime, ushtruesi mund tė vazhdojė tė ushtrojė me programe tė hartuara pėr ushtrues tė avancuar pra me program 6 javor me tė cilat mund tė arrijė mirėmbajtjen e formės ideale tė muskujve dhe poashtu rritjen e muskujve mbi atė nivel. Ushtruesi i cili ėshtė i interesuar nė rritjen e muskujve mbi nivelin ideal pra tė jetė tepėr masiv, atėherė ushtruesi pėrveē programit tė ushtrimeve duhet tė ketė edhe programin apo mėnyrėn e veēantė e tė ushqyerit.

Kurse nėse ushtruesi ėshtė i interesuar ta mirėmbajė gjithnjė formėn e pėrkryer tė trupit tij (trup fitnesi) duhet tė vazhdojė ushtrimet me program 6 javor. Nuk ka nevojė pėr shtesė tė ushtrimeve apo serive gjegjėsisht intensitet mė tė lartė tė ushtrimeve.

Sa i pėrket fazės profesionale nuk do tė thotė se ushtruesi qė ka pėrvojė ushtrime 5 vjet ėshtė profesionist, sepse profesionistin e karakterizojnė shumė gjėra tjera qė duhet t’i ketė pėrveē pėrvojės 5 vjeėare tė stėrvitjes. Vlen tė pėrmendet se disa ushtrues edhe pse gjenden nė kėtė fazė tė ushtrimeve (ata tė cilėt nuk i kanė ndjek udhėzimet dhe ushtrimet e caktuara nga trajneri profesionist) nuk kanė njohuri tė plotė pėr ushtrimet dhe nuk e njohin mirė teknikėn e rregullt tė ushtrimeve pra mėnyrėn e saktė se si duhet tė ekzekutohen ushtrimet.
faza 5
FAZA VETERANE
Fazėn veterane e arrijnė ushtruesit tė cilėt e donė sportin e veēanėrisht fitnesin. Ushtruesit e kėsaj faze janė ata ushtrues tė cilėt e kanė pasion fitnesin. disa futbollin apo basketbollin. Vlen tė pėrmendet Idriz Humolli njeriu me 35 vjet pėrvojė stėrvitje, qė njėheri njihet edhe si baba i bodibildingut dhe fitnesit nė Kosovė e Shqipėri, pasi qė ėshtė themeluesi i kėtij sporti dhe autor i 2 librave tė bodibildingut dhe fitnesit.
Gjatė kėsaj periudhe tė gjatė stėrvitjesh, ushtruesit e kėsaj faze kanė shumė gjendje tė mirė shėndetėsore, nuk ankohen nga asnjė lloj i sėmundjeve dhe gjithashtu kanė vitalitet maksimal nė trupin e tyre. Gjatė fazės veterane, nėse ushtruesi nuk ka pėr synim garat nė bodibilding, duhet tė stėrvit me intensitet mesatar tė ushtrimeve ose mund tė stėrvit me programin 4 javor tė hartuar pėr ushtruesit nė fazėn ndėrmjetėsuese.

Pra siē po shihet pėr tė arritur trup fitnesi nevojiten prej 1.5 deri 3 vjet ushtrime.

Nėse ushtruesi nuk i plotėson parametrat e cekura nė fillim, nuk do tė thotė se ai nuk do tė mund tė ketė trup fitnesi, por atij do ti nevojitėn edhe 6 muaj apo mė sė shumti 1 vjet mė tepėr stėrvitje.
Sidoqoftė fitnesi nuk ka tė bėjė krejt me pamjen e jashtme por edhe me ate tė brendshme, pra me trup tė shėndoshė. Pa shėndet tė mirė nuk mund tė kemi as jetė tė mirė. Tė mos harrojmė se shėndeti ėshtė pasuria mė e madhe e njeriut.......

me falni se e di qe e zgjata shumm...thjesht doja ti ndaja keto keshila me ju...............................................................faleminderit....................
:D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.forumivirtual.com
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Thu Apr 23, 2009 9:26 pm

si nuk ke pertu per ti kerkuar dhe per t ber copy paste ktyre Laughing Laughing
ca fixime,pik e zez
ngri tulla aty perdite dhe shife ti si te behet trupi Razz


msn~ja u mbyll Crying or Very sad

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
palestra...........fitness Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Thu Apr 23, 2009 9:41 pm

i ka shtu ca pike vetes mi ti...nejse me pelqen te iki iher ne palester mgjthse kam shum pajisje ne shpi dhe asnji nuk perdo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Thu Apr 23, 2009 9:43 pm

hot spicy shkruajti:
i ka shtu ca pike vetes mi ti...nejse me pelqen te iki iher ne palester mgjthse kam shum pajisje ne shpi dhe asnji nuk perdo

hahahahahaha

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
palestra...........fitness Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Thu Apr 23, 2009 10:03 pm

skam qen asiher e fixume pas ktyre dhe sja kam nevojen
dil i vrap nga liqeni dhe je nrregull

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Thu Apr 23, 2009 10:58 pm

Lacuna_Coil shkruajti:
hot spicy shkruajti:
i ka shtu ca pike vetes mi ti...nejse me pelqen te iki iher ne palester mgjthse kam shum pajisje ne shpi dhe asnji nuk perdo

hahahahahaha

"shif kush flet" do thoja un n`vend juxhenit ose gysit

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Thu Apr 23, 2009 11:07 pm

Child In Time shkruajti:
Lacuna_Coil shkruajti:
hot spicy shkruajti:
i ka shtu ca pike vetes mi ti...nejse me pelqen te iki iher ne palester mgjthse kam shum pajisje ne shpi dhe asnji nuk perdo

hahahahahaha

"shif kush flet" do thoja un n`vend juxhenit ose gysit

ja e the ti Razz Razz

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
palestra...........fitness Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Glamours' Master
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
Glamours' Master

Male
Numri i postimeve : 410
Mosha : 36
Vendndodhja : Ne zemren e dikujt!
Piket : 210
Data e regjistrimit : 06/02/2009

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Fri Apr 24, 2009 1:32 am

Pse me duken si te gatshem ato info mu se di...Pff
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
angel boy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
angel boy

Male
Numri i postimeve : 10377
Mosha : 30
Vendndodhja : aty miii..nuk po me shef
Hobi : te permbush nje premtim te dhene.....
Koha e lire : mbaj familjen me buke..se qajn kalamajt pastaj po te mos jem une
Piket : 1150
Data e regjistrimit : 26/07/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Fri Apr 24, 2009 3:45 pm

normale qe jan te gatshme infot..jan marr nga nje adress e nje palestre te njohur...
normal qe nuk i kam shkruar une kto :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.forumivirtual.com
Glamours' Master
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
Glamours' Master

Male
Numri i postimeve : 410
Mosha : 36
Vendndodhja : Ne zemren e dikujt!
Piket : 210
Data e regjistrimit : 06/02/2009

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Fri Apr 24, 2009 4:01 pm

Po kthehet si chat kjo teme por nejse!Sme rrihet pa ta thene!Here tjeter per rrespekt te autorit thuaje edhe ku i merr infot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Fri Apr 24, 2009 4:23 pm

Lacuna_Coil shkruajti:
Child In Time shkruajti:
Lacuna_Coil shkruajti:
hot spicy shkruajti:
i ka shtu ca pike vetes mi ti...nejse me pelqen te iki iher ne palester mgjthse kam shum pajisje ne shpi dhe asnji nuk perdo

hahahahahaha

"shif kush flet" do thoja un n`vend juxhenit ose gysit

ja e the ti Razz Razz
ahun pershtatem me sistemin e ri ..pastaj skam hap nai teme koti..perkundrazi tema kulture pro mesa duket ktu ka shum pak te tillee nejse...jam e para me piket anyway...kiss Puthje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Fri Apr 24, 2009 4:23 pm

un skam qen ndonjehere por them te iki ket vere me lacun
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Iron Snake
Adoleshent progresiv
Adoleshent progresiv
Iron Snake

Male
Numri i postimeve : 283
Mosha : 33
Vendndodhja : Pėrballė McLaren-it
Piket : 100
Data e regjistrimit : 01/11/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Fri Apr 24, 2009 6:05 pm

I kam inat kto tipat qe bajn kshu palester per tu duk si seks
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://rockalbania.forumotion.com
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Fri Apr 24, 2009 6:12 pm

hot spicy shkruajti:
Lacuna_Coil shkruajti:
Child In Time shkruajti:
Lacuna_Coil shkruajti:
hot spicy shkruajti:
i ka shtu ca pike vetes mi ti...nejse me pelqen te iki iher ne palester mgjthse kam shum pajisje ne shpi dhe asnji nuk perdo

hahahahahaha

"shif kush flet" do thoja un n`vend juxhenit ose gysit

ja e the ti Razz Razz
ahun pershtatem me sistemin e ri ..pastaj skam hap nai teme koti..perkundrazi tema kulture pro mesa duket ktu ka shum pak te tillee nejse...jam e para me piket anyway...kiss Puthje

pse teme koti esht kjo?? nejse mendim jot..

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
palestra...........fitness Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Fri Apr 24, 2009 6:15 pm

jo jo se kisha per kte fareee...po per temat qe kam hap se shi si thon kto...shi kush flet...ska nai teme koti...pranej....
ti se mos rri naiher pa fol ee.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
vdekja_eshte_mundesia

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 32
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Fri Apr 24, 2009 6:17 pm

palestra eshte me teper per te ber trup te lezecem un e kam mir fare Razz qe te besh trup te bukur duhet te jesh i shendetshem qe ti djegesh ato dhjamrat e teperta dhe pastaj behet trupi ashtu sic e deshiron.do ta frekuentoj nai her
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Lacuna_Coil
Administratore
Administratore
Lacuna_Coil

Female
Numri i postimeve : 18764
Mosha : 30
Vendndodhja : Finlanden se nderroj me asgje ne bot...:(:(
Hobi : cte dali perpara,mjfaton tme pelqej.....
Koha e lire : e lire le te mbetet....dhe me te,te bashkohet dhe my kitare :P
Piket : 5690
Data e regjistrimit : 29/06/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Fri Apr 24, 2009 6:19 pm

hot spicy shkruajti:
jo jo se kisha per kte fareee...po per temat qe kam hap se shi si thon kto...shi kush flet...ska nai teme koti...pranej....
ti se mos rri naiher pa fol ee.

eeee srri dot ca tbej.... Razz

_________________
You say Soulja Boy-I say Slipknot
You say Miley Cyrus-I say Adam Gontier
You say T-Pain-I say Apocalypitica
You say Pink-I say Black
You say Hip Hop-i say shut the fuck up
You say Pop-I scream Heavy Metal!!!!!
DON'T LET THE SPIRIT OF ROCK DIE!!! \m/\m/
palestra...........fitness Corey1-horz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
Vizitorpalestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Fri Apr 24, 2009 6:32 pm

Kam pas ber...Skam nevoj per palester se me mjafto vrapi 1600 ose 800 metra ne jav Razz
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Sun Aug 09, 2009 7:42 pm

zakonisht shkojn ata qe skane trup te rregullt me muskuj
qe duan me u duk tamam si seks simbol
une skam qene kurre
kam pajisje te tilla nshpi qe i perdor naiher
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
H_boy354
Web-master
Web-master
H_boy354

Male
Numri i postimeve : 3566
Mosha : 30
Vendndodhja : around in elbasan or somewhere else...
Hobi : makinat, ma heqin trunin po edhe un ama!!!
Koha e lire : kafe, internet, xhiro me makine
Piket : 3475
Data e regjistrimit : 30/05/2009

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Mon Aug 10, 2009 12:40 pm

e kam rifillu mprap se kisha ren goxha.. kisha gati 6 muaj qe e kisha len...

_________________

I wanna give it to you
As long you give it to me
Just keep my body pumpin
All night baby...

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
https://www.facebook.com/home.php?ref=home#/fabiol354?ref=profile
Child In Time
Moderatore
Moderatore
Child In Time

Female
Numri i postimeve : 9831
Mosha : 31
Vendndodhja : At the Hill of Madness
Koha e lire : sex drugs & rock n roll
Piket : 5367
Data e regjistrimit : 19/07/2008

palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1Fri Feb 04, 2011 2:32 am

hot_spicy shkruajti:
zakonisht shkojn ata qe skane trup te rregullt me muskuj
qe duan me u duk tamam si seks simbol
une skam qene kurre
kam pajisje te tilla nshpi qe i perdor naiher

omg u're so dumb

ok fitness, pse fitness, e kam gjetur fitnessin shume helpful me gjith kto ndryshime te medha ne jete
n rradhe t pare, energjia qe me jep gjate dites,
mka pakesuar problemet me gjumin, gje qe esht shume e rendsishme, per humorin, perqendrimin dhe produktivitetin
plus, ndihmon ne menaxhimin e peshes, esht celesi kryesor per t luftuar semundjet kronike dhe ke nje jete seksuale me te mire, so, 3 here ne jave eshte great

_________________
freedom is my orgasm

March for peace & freedom now! Be addicted to life

What If Drugs Could Set You At The Table With God ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
palestra...........fitness Empty
MesazhTitulli: Re: palestra...........fitness   palestra...........fitness Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
palestra...........fitness
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Debatet e adoleshenteve :: Zone e lire-
Kėrce tek: