Adoleshentėt
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adoleshentėt

Nuk jeni tė mirėpritur nėse nuk jeni apo nuk ndjeheni njė adoleshent nė shpirt!
 
PortaliForumKėrkoRegjistrohuidentifikimi
identifikimi
Identifikimi:
Fjalėkalimi:
Mė Identifiko Automatikisht: 
:: Harrova fjalkalimin
Tema Fundit
» imazhe interesante
llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Tue Apr 12, 2016 12:16 am nga don corleone

» Antari Siper
llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Mon Jun 22, 2015 4:50 pm nga Big_Boss

» A ka njerez ?
llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Sun May 12, 2013 2:24 pm nga Amadeus

» pallati 176 versioni +18 (dirty) :-)
llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:23 am nga Amadeus

» Sygjerimet tuaja
llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:17 am nga Amadeus

» AME PRANONI EDHE MUE NE MESIN E KSAJ SHOQERIJE
llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 3:14 am nga Amadeus

» Prezantohuni
llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Sat Mar 30, 2013 2:59 am nga Amadeus

» Pershendesni antaret qe keni perzemer
llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Thu Oct 25, 2012 12:48 am nga ani

» Besoni ne Zot ?!
llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Mon Jun 11, 2012 1:56 pm nga Big_Boss

Facebook Page
Photobucket
Me pas sygjeroja dhe miqve;)
Sondazh
cfare preferoni te pini me shpesh?
cigare
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcap17%llogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap
 17% [ 6 ]
birre
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcap29%llogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap
 29% [ 10 ]
pije te ftohta (sheno cfare)
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcap31%llogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap
 31% [ 11 ]
pije te nxehta (sheno cfare)
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcap23%llogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap
 23% [ 8 ]
Totali i votave : 35
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Top posters
Lacuna_Coil
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcapllogari qe nuk dalin :D I_voting_barllogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap 
hot_spicy
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcapllogari qe nuk dalin :D I_voting_barllogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap 
Darkangel
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcapllogari qe nuk dalin :D I_voting_barllogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap 
angel boy
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcapllogari qe nuk dalin :D I_voting_barllogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap 
vdekja_eshte_mundesia
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcapllogari qe nuk dalin :D I_voting_barllogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap 
Child In Time
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcapllogari qe nuk dalin :D I_voting_barllogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap 
Blue Paradise
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcapllogari qe nuk dalin :D I_voting_barllogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap 
Child Of Darkness
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcapllogari qe nuk dalin :D I_voting_barllogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap 
rapper_girl
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcapllogari qe nuk dalin :D I_voting_barllogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap 
Mars
llogari qe nuk dalin :D I_vote_lcapllogari qe nuk dalin :D I_voting_barllogari qe nuk dalin :D I_vote_rcap 
Keywords
dashuri shoqeria
September 2021
MonTueWedThuFriSatSun
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
CalendarCalendar
Stafi
Administratore: Child Of Darkness, Lacuna_Coil
Moderatore: Child In Time

S.O.F 2008-2009
©

 

 llogari qe nuk dalin :D

Shko poshtė 
3 posters
AutoriMesazh
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
vdekja_eshte_mundesia

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 32
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

llogari qe nuk dalin :D Empty
MesazhTitulli: llogari qe nuk dalin :D   llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Thu Apr 02, 2009 4:23 pm

100 leket qe mungojne

3 shoke ulen ne nje restorant per te ngrene nje darke...Mbasi mbarojne se ngreni, therrasin kamarjerin dhe i kerkojne llogarine, i cili i sjelle faturen. Shoket shohin faturen ku ishte shkruar 3000 lek dhe paguajne duke nxjerre nga xhepi secili nga 1000 lek. Para se te largoheshin bejne nje tentative te fundit per te perfituar dicka, dhe i thone kamarjerit te fliste me pronarin qe ti bente pak skonto meqe llogaria ishte e larte...

Pronari bie dakort per ti kthyer 500 lek te treve...Kamarjeri shkon ne kase dhe terheq 5 flete nga 100 lek, djemte marrin te gjithe nga 100 dhe 200 te tjera ja lene bakshish kamarjerit.

Ne baze te llogarive secili harxhoi nga 900 lek, apo jo??? Por fatkeqsisht llogaria nuk del sepse mungojne 100 lek....

900 X 3 = 2700 + 200(bakshishi kamarjerit) = 2900 lek

Po 100 lek ku vajten???

kam 3 dit qe spo e gjej dot zgjidhjen :D ju e beni dot :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Nightmare
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
Nightmare

Female
Numri i postimeve : 2286
Mosha : 27
Vendndodhja : In your dream
Hobi : To be your nightmare
Koha e lire : net
Piket : 887
Data e regjistrimit : 27/02/2009

llogari qe nuk dalin :D Empty
MesazhTitulli: Re: llogari qe nuk dalin :D   llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Thu Apr 02, 2009 5:27 pm

Problemi qendron tek ndarja e 500 lekve .nuk eshte ndare ne menyre te barabarte. 200 i esht dhen gabim. Nqs do ta ndashim 500 ne menyre te barabart te 3 djemve athere
500 / 3 = 166.66667
Duke ditur se secil mer nga 100 lek pjesa e mbetur do i jepet kamarjerit

Qe i bie 66.66667 * 3 =200.00001 bakshishi i dhe kamarjerit

2500 e gjith llogarija
+ 300 qe iu kthy te gjith djemve
+ 200 e kamarjerit
= 3000 lek gjithsej.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

llogari qe nuk dalin :D Empty
MesazhTitulli: Re: llogari qe nuk dalin :D   llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Thu Apr 02, 2009 5:58 pm

ehh cesht ba ky vdekja eshte mundesia..per matematike Razz ...kot ske vazhdu mat-fizike ti lali.... Puthje sja kam idene ksaj ose me sakte nuk po e vras shum menjen mgjth perDerisa nuk del mund te them, vetem kaq....SI KTO PROBLEMET KA ME THASE DHE QUHEN PARADOKSE...JANE TE PAZGJIDHSHME nqef
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
vdekja_eshte_mundesia
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
vdekja_eshte_mundesia

Male
Numri i postimeve : 10215
Mosha : 32
Vendndodhja : gjithkund ku esht melu
Hobi : tmos i rri kurr larg melut
Koha e lire : flas ne tel me melun
Piket : 6542
Data e regjistrimit : 17/07/2008

llogari qe nuk dalin :D Empty
MesazhTitulli: Re: llogari qe nuk dalin :D   llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Thu Apr 02, 2009 5:59 pm

popuna e pleshtit mbrem :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
hot_spicy
Adoleshent energjik
Adoleshent energjik
hot_spicy

Female
Numri i postimeve : 15511
Mosha : 29
Vendndodhja : ♥♥14 dhjetor 2008 ♥♥
Hobi : Te kujtoj kohet e shkuara...
Koha e lire : ♥♥Flas ne cel me amoren ♥♥
Piket : 10435
Data e regjistrimit : 12/11/2008

llogari qe nuk dalin :D Empty
MesazhTitulli: Re: llogari qe nuk dalin :D   llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1Thu Apr 02, 2009 6:06 pm

PRIT TA KUJTOJ PAK DHE PO E SHKR TE BARSALETAT :D
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
llogari qe nuk dalin :D Empty
MesazhTitulli: Re: llogari qe nuk dalin :D   llogari qe nuk dalin :D Icon_minitime1

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
llogari qe nuk dalin :D
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Adoleshentėt :: Debatet e adoleshenteve :: Zone e lire-
Kėrce tek: